powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Teatr Arka wraca po wakacyjnej przerwie

Właśnie ruszył sezon 2015/2016, pierwsi widzowie mieli już okazję zobaczyć wznowioną po przerwie wakacyjnej "Shirley Valentine".

Teatr Arka to miejsce dobrze znane mieszkańcom Wrocławia. Nie wszyscy jednak wiedzą, że to jedyny w Polsce profesjonalny teatr integracyjny. Komedia Willego Russella swoją premierę miała w czerwcu i zebrała bardzo dobre recenzje, dlatego w nadchodzącym sezonie będzie flagowym spektaklem Teatru.

W roli głównej zobaczyć można Renatę Jasińską, która jest jednocześnie dyrektorką teatru. Jak mówi sama aktorka: "Shirley jest dla mnie dużym wyzwaniem, ponieważ muszę opowiedzieć historię kobiety, która chce uratować swoje małżeństwo. Jednocześnie przerabia w sobie wszystko to, co niedobrego wydarzyło się w jej związku i doprowadziło do takiego finału... po wielu latach wspólnego małżeństwa, bliscy ludzie przestają ze sobą rozmawiać, dotykać się, mówić sobie "kocham"".

W spektaklu w reżyserii Agaty Obłąkowskiej-Woubishet na scenie zobaczymy także Annę Rzempołuch oraz Marka Trocińskiego.

Na udział w komedii Willego Russella mogą pozwolić sobie tylko nieliczne aktorki. Na świecie były to Ellen Burstyn, oraz Pauline Collins, z którą w 1989 roku w USA powstał nawet film. W Warszawie w rolę Shirley wcieliła się Krystyna Janda, a we Wrocławiu - właśnie Renata Jasińska.

Jeszcze w tym roku na deskach Teatru Arka będzie można zobaczyć m.in. "Moralność Pani Dulskiej", "Statek Szaleńców", czy "Przygody małego M.". We wrześniu rozpoczynają się także przygotowania do "Kamieni na szaniec", których premiera planowana jest na styczeń.

Wrocławski Teatr Arka to niewielki, klimatyczny teatr w sercu Wrocławia, w którym można zobaczyć profesjonalnych aktorów pełnosprawnych i profesjonalnych aktorów niepełnosprawnych. Teatr funkcjonuje od 1992 roku i przez wiele lat wielokrotnie występował i zdobywał nagrody na międzynarodowych festiwalach w całej Europie. We wrześniu aktorzy ponownie zaprezentują się międzynarodowej widowni. Teatr został bowiem zaproszony na Festiwal Magdalena w Montpellier we Francji, gdzie wystąpią ze spektaklem "Statek szaleńców".