powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sosnowiec. Finał "Lata w teatrze" w Zagłębiu

Teatr Zagłębia w Sosnowcu zapraszamy na pokazy spektaklu "Tak to widzę: szkoła", realizowanego w ramach projektu "Lato w teatrze". Premiera przedstawienia już w sobotę, 15 sierpnia.

Spektakl tworzy młodzież w wieku 12-18 lat, która pod opieką profesjonalistów pracuje w trzech grupach: aktorskiej, scenograficznej i multimedialnej. Młodzi twórcy na bazie własnego doświadczenia poszukują odpowiedzi na pytanie: czym jest dla nich szkoła oraz jak to, w jaki sposób jesteśmy edukowani, wpływa na nasze dalsze życie. Czy obecny system edukacji daje im przestrzeń do wyrażania siebie i rozwoju własnych zdolności? A jeżeli nie, to czy jest dla niego jakaś alternatywa?

Scenariusz zostanie złożony z wypowiedzi uczestników, ich skojarzeń i wyobrażeń związanych ze szkołą. To oni stworzą również scenografię oraz multimedia spektaklu.

Premiera: 15 sierpnia (sobota), godz. 17:00

Drugi pokaz: 16 sierpnia (niedziela), godz. 17:00

Bezpłatne wejściówki rezerwować można w Biurze Obsługi Widzów pod nr tel. 882-095-085 od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Liczba miejsc jest ograniczona.

Reżyseria: Iwona Woźniak

Scenariusz: Maciej Dziaczko

Przygotowanie aktorskie: Michał Bałaga, Agnieszka Bałaga-Okońska, Przemysław Kania, Elżbieta Laskiewicz

Choreografia: Mikołaj Karczewski

Obsada: Sara Bagińska, Agata Gąsiorowska, Patrycja Góra, Aleksandra Korzec, Wiktoria Kukla, Natalia Kuś, Julia Malmon, Justyna Mańko, Roma Słota, Karolina Smołucha, Natalia Stępień, Nikola Świtała, Jakub Szkutnik, Kinga Tomczyk, Weronika Wojtanowska, Marlena Żejmo

Scenografia i kostiumy: Paulina Janisz, Paulina Lewandowska, Aleksandra Orkisz, Julia Sonik, Marianna Swoboda, Weronika Winnicka

Opieka merytoryczna: Szymon Szewczyk

Muzyka i multimedia: Aleksandra Domańska, Dominika Pierzchała, Michał Siwiec, Anna Winnicka

Opieka merytoryczna: Miłosz Gajewski

Opieka pedagogiczno-psychologiczna: Agnieszka Piestrzeniewicz