Teatr Kwadrat traci siedzibę

30-06-2010
07-03-2012
Warszawa. Teatr Kwadrat tymczasowo w Bajce
Spektaklem "Dusza Kobusza" zainauguruje 23 marca działalność nowa scena Teatru Kwadrat przy ulicy Marszałkowskiej, w byłej siedzibie Teatru Bajka. Przedstawienie zostanie zagrane jednak tylko kilkanaście razy; potem rozpocznie się remont siedziby.
07-03-2011
Warszawa. Kino Wars dla teatru
Do kina Wars wprowadzi się Teatr Kwadrat. Ratusz przejmie budynek kina od dewelopera, płacąc za to gruntem przy ul Długiej.
29-11-2010
Warszawa. Kwadrat gra na Mokotowie
Od poniedziałku teatr Kwadrat nie mieści się już przy ul. Czackiego. Po 35 latach zespół wyprowadza się do nowej siedziby. Wczoraj aktorzy ostatni raz stanęli na starych deskach.
27-11-2010
Warszawa. Pożegnalne spotkanie w Kwadracie
Po 35 latach spędzonych przy ul. Czackiego Kwadrat zmienia siedzibę. Pierwszy spektakl w Klubie DGW przy al. Niepodległości 141 - 8 grudnia.
21-08-2010
Jest jeszcze szansa dla kina Wars. Trzeba mieć pomysł
Proszę tylko nie mówić, że do kina na Nowym Mieście nikt by nie przychodził, że dojechać nie można i brak parkingu. Dobre kino z mądrze ułożonym repertuarem, wzbogacone o dodatkowy program imprez ściągnie widzów nawet na pustynię. Rynek Nowego Miasta to jedno z bardziej opustoszałych kulturalnie miejsc. Piękne, ale odwiedzane jedynie przez turystów. Gdyby Wars trafił w ręce dobrego gospodarza tętniłby życiem - z planem przeniesienia Teatru Kwadrat do budynku dawnego kina Wars polemizuje Beata Kęczkowska w Gazecie Wyborczej - Stołecznej.
19-08-2010
Kłopoty to teatralna specjalność
To był sezon kłopotów: niedobory finansowe zmusiły wiele teatrów do ograniczenia planów repertuarowych. Krzepi dobry poziom sztuki aktorskiej. Czasem jednak można odnieść wrażenie, że aktorów mamy przednich, ale teatrowi brakuje przygotowanych do zawodu reżyserów - Tomasz Miłkowski z Przeglądu podsumowuje sezon 2009/2010.
18-08-2010
Warszawa. Teatr w dawnym kinie Wars?
Ratusz w przyszłym roku wystawi na przetarg grunty tzw. serka bielańskiego. Urzędnicy wycofali się z pomysłu zapłacenia częścią tego terenu za kino Wars na Nowym Mieście. Ale wciąż negocjują z jego właścicielem, bo chcieliby tam ulokować Teatr Kwadrat.
05-08-2010
Warszawa. Jan Buchwald nadal dyrektorem Powszechnego
Nie będzie konkursu na dyrektora Teatru na Woli - uznały władze miasta i właśnie powołały na to stanowisko Tadeusza Słobodzianka, dramatopisarza, szefa Laboratorium Dramatu. Z kolei w Teatrze Powszechnym przedłużono, co prawda tylko na rok, kontrakt dyrektorski Janowi Buchwaldowi.
03-08-2010
Awantury o teatr
Mimo zmian i przesunięć, prób i zapowiedzi rewolucji - poziom teatrów warszawskich, jako ogółu, nadal pozostaje mierny. W mieście, gdzie znajduje się około 20 państwowych scen ważne premiery zdarzają się średnio raz do roku, a czasem nawet rzadziej - pisze Paweł Sztarbowski w Metrze.
16-07-2010
Warszawa. Kwadrat zostanie do września na Czackiego
Nowy dyrektor teatru Kwadrat pierwsze godziny po nominacji spędził na sesji Rady Warszawy. Aktorzy wyszli z niej uspokojeni - po wakacjach wrócą na Czackiego. Na chwilę.
16-07-2010
Warszawa. Kwadrat z dyrektorem, ale bez siedziby
Andrzej Nejman dyrektorem Teatru Kwadrat. Wczoraj na sesji rady miasta dyrektor biura kultury Marek Kraszewski ogłosił nominację, ale nie podał, gdzie od października będą grane spektakle tej sceny.
14-07-2010
Warszawa. Aktorzy Kwadratu nie mają gdzie grać
Aktorzy Teatru Kwadrat nie wiedzą, gdzie będą grać po wakacjach i kto będzie ich dyrektorem. Liczyli, że poznają te szczegóły na poniedziałkowym spotkaniu z Markiem Kraszewskim. Ale dyrektor biura kultury na nie w ogóle nie przyszedł.
07-07-2010
Warszawa. Aktorzy Teatru Na Woli i Kwadratu walczą dalej
Zespoły Teatru Na Woli i Kwadrat przeżywają przed wakacjami ten sam stres: nie wiedzą, co z nimi będzie, gdy jesienią wrócą z urlopów.
02-07-2010
Warszawa. Dyrektor Kwadratu złożył dymisję
Teatr Kwadrat do końca lipca powinien się wyprowadzić z budynku przy ul. Czackiego. Ale nie ma dokąd. Do dymisji podał się właśnie dyrektor teatru Edmund Karwański [na zdjęciu].
01-07-2010
Kwadrat ma grać dalej
- Pogłoski o zamknięciu Kwadratu są nieprawdziwe. Nikt rozsądnie myślący nie likwiduje teatru z wypracowaną marką, wypełnianego publicznością po brzegi. Chcemy, jako Miasto, chronić tę markę i dorobek tworzącego ją zespołu - mówił na konferencji prasowej dyrektor Kraszewski.
30-06-2010
Warszawa. Wyrzucają Teatr Kwadrat
Tylko przez miesiąc Teatr Kwadrat może pozostać w siedzibie przy ul. Czackiego 15/17. Jego pracownicy do dziś nie wiedzą, gdzie będzie ich nowe miejsce. - Takie załatwianie sprawy uważam za skandaliczne! - mówi Edmund Karwański, dyrektor sceny. O sprawie pisze Izabela Szymańska w Gazecie Wyborczej Stołecznej.
30-06-2010
Kwadrat i nie tylko
Kwadrat nie może już grać na Czackiego, bo miasto oddało budynek firmie, która miała do niego prawo. W lipcu teatr musi się wyprowadzić tylko nie wiadomo dokąd. O tym, jakie są terminy władze Warszawy chyba wiedziały podpisując umowę przekazania siedziby Kwadratu. Właściwie ta umowa nie powinna być zatwierdzona, jeśli urzędnicy nie mieli przygotowanego pewnego planu, co zrobić z teatrem - pisze Wojciech Majcherek w swoim blogu w portalu onet.pl.
29-06-2010
Warszawa. Ciągła niepewność stołecznych scen
Sezon teatralny w Warszawie minął pod znakiem awantur, protestów i zamieszania. Jego koniec niewiele w tej materii zmienił. Teatry: Na Woli, Ochoty, Bajka i Kwadrat - to sceny, których sytuacja w ostatnim czasie okazała się niepewna.