powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wiedeń. Międzynarodowy Festiwal Tańca Impulstanz 2015

Latem, dzięki festiwalowi ImPulsTanz, Wiedeń staje się międzynarodowym centrum tańca. Na największym w Europie festiwalu tańca współczesnego od 16 lipca do 16 sierpnia odbędą się liczne występy. Tym razem również w muzeach zaaranżowane zostaną sceny. Organizatorzy przygotowali aż 250 różnych warsztatów tanecznych.

W trakcie festiwalu ImPulsTanz zaprezentują się nie tylko międzynarodowe gwiazdy tańca, ale również po raz pierwszy pokazane światu zostaną austriackie produkcje m.in. choreografia grupowa stworzona przez żyjącą w Wiedniu Japonkę Akemi Takeya oraz interpretacja historii baletu w formie wyczerpującego tańca Florentiny Holzinger i Vincenta Riebeeka. Grupa nadaproductions przedstawi nową inscenizację prawie zapomnianych ruchów tanecznych przygotowaną przez antropologów tańca Amandę Pia i Daniela Zimmermanna.

Podczas festiwalu ImPulsTanz odbędą się choreograficzne wyprawy: Muzea Weltmuseum Wien, mumok i 21er Haus zmienią się w spektakularne świątynie tańca. Dzięki, wielkim gwiazdom tańca współczesnego, Jennifer Lacey, Keith Hennessy, Ko Murobushi i Anne Juren, które wystąpią na wystawie "Wiedeński akcjonizm" w muzeum mumok, będzie możliwe świeże spojrzenie na ten temat.

W ramach 250 warsztatów będzie można otrzymać porady najlepszych tancerzy, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą z każdym. Nie ważne czy jesteś początkującym czy zaawansowanym tancerzem, dzieckiem czy seniorem. Komu jeszcze będzie mało, może wytańczyć się podczas wieczornych imprez i koncertów organizowanych w ramach festiwalu ImPulsTanz w Festival-Lounge w lokalu Burgtheater Vestibül albo podczas imprez w Kasynie na Schwarzenbergplatz.

Festiwal Tańca Impulstanz

16. lipca - 16. sierpnia 2015

różne lokalizacje

Wiedeń