powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Turcja. Międzynarodowy Festiwal Opery i Baletu w Aspendos

To jedno z najbardziej znanych wydarzeń w dziedzinie światowej muzyki klasycznej oraz jedyne takie w Turcji. Tylko tutaj można podziwiać artyzm w otoczeniu klimatycznego amfiteatru, z którego rozciąga się piękny widok na Morze Śródziemne. To wszystko będzie dostępne od 5 do 28 września.

Święto muzyki klasycznej

Festiwal jest organizowany w Turcji nieprzerwanie od 1994 roku. To wielkie święto dla miłośników opery i baletu. Emocje są jeszcze większe, ponieważ występy odbywają się w doskonale zachowanym amfiteatrze. Przetrwał on w niezmienionym stanie od czasów Marka Aureliusza. Mimo wielkości teatru, który może pomieścić nawet 20 tysięcy osób, akustyka jest idealna - nawet w ostatnich rzędach.

Tegoroczny repertuar

Wydarzenie zawsze przyciąga najznakomitszych artystów i najsławniejszych wykonawców, a przede wszystkim komplety widzów. W tym roku oprócz stałych bywalców, czyli chórów i orkiestr z Antalyi, Mersinu, Ankary i Izmiru, bierze w nim udział także Opera Narodowa Korei Południowej. Ponadto wystąpi również ekipa Jurija Grigorowicza, która zaprezentuje jedno z najbardziej spektakularnych przedstawień baletowych - "Spartakus". Poza tym będzie można zobaczyć takie widowiska jak: "Ognisty Ptak", "Święto Wiosny", "Boléro" Ravela czy "Hamleta".