powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprasza do Laboratorium teatru fizycznego

Stowarzyszenie Sztuka Nowa zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu LAB.TF -laboratorium teatru fizycznego.

Tematem przewodnim pierwszego warsztatu będzie balans, podstawowy element pracy aktora w zespole teatru fizycznego Sztuka Nowa.

Małgorzata Suś, Piotr Piotrowicz i Kamil Polański - członkowie zespołu Sztuka Nowa - wprowadzą uczestników warsztatu w podstawy balansu: pracę z przestrzenią, relację z partnerem, osiąganie dynamiki i niezbędnego w balansie 'flow'.

Warsztat jest otwarty dla wszystkich, bez względu na poziom zaawansowania i wiek. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

KIEDY?2 lipca 2015 /czwartek - 19.00-21.00 3 lipca 2015 / piątek - 19.00-21.00 4 lipca 2015 / sobota - 17.00-19.00

GDZIE?W świeżo wyremontowanej, nowo otwartej przestrzeni Lub/Labu przy Lubelskiej 30/32!

KOSZT: pojedyncze zajęcia - 35zł całość - 90zł

Wpłaty prosimy dokonać na konto Stowarzyszenia. Nr konta: Stowarzyszenie Sztuka Nowa 06 1240 1037 1111 0010 1480 3517 Bank Pekao

ZAPISY, INFO: stow.sn@gmail.com tel. 798 15 01 31 Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu warsztatów, który znajduje się na stronie: http://sztukanowa.pl/wp-content/uploads/2015/06/Regulamin-warsztatow-Stowarzyszenie-Sztuka-Nowa.pdf

PROWADZĄCY: Małgorzata Suś - performerka, aktorka teatru fizycznego, studentka Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Od 2013 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, należy do działającego w ramach Stowarzyszenia zespołu teatru fizycznego prowadzonego przez aktora i reżysera Dawida Żakowskiego. Uczestniczyła w międzynarodowych projektach teatralnych w Polsce i za granicą, m.in. we współorganizowanym przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa projekcie "If it was my street" we Francji, Polsce i Portugalii. W maju 2015 r. prowadziła warsztaty teatru fizycznego z elementami tańca współczesnego w ramach tegoż projektu podczas Festiwalu Imaginarius w Portugalii. W listopadzie 2014 w ramach międzynarodowego projektu Cargotopia poprowadziła warsztaty teatru fizycznego w obozie dla uchodźców w Jeninie (Palestyna, West Bank). Współtworzyła realizowany przez Stowarzyszenie projekt edukacyjny "Podaj Dalej 2014-2016". Od kwietnia 2014 roku prowadziła warsztaty teatru fizycznego dla młodzieży inspirowane "Świętem wiosny" Igora Strawińskiego. Brała udział w zrealizowanej przez Stowarzyszenie Sztuka Nowa wyprawie artystycznej do Gruzji. Gra w spektaklu "Artysta. Mechanika ucieczki", wystawianym wielokrotnie na scenach Warszawy i innych miast, nagrodzonym główną nagrodą na warszawskim Festiwalu Młodych w Starej Prochowni. Małgorzata Suś wprowadza do podstawowego treningu teatru fizycznego liczne elementy tańca współczesnego. Uczyła się m.in.. od tancerzy grupy Ultima Vez, Thomasa Steayerta i Laury Aris, belgijskiego choreografa Arco Renza.

Kamil Polański - performer, aktor teatru fizycznego, dziennikarz radiowy, współautor audycji "Nerdzi w Kulturze" w Radiu Praga. Od 2012 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, należy do działającego w ramach Stowarzyszenia zespołu teatru fizycznego prowadzonego przez aktora i reżysera Dawida Żakowskiego. Pracę ze Sztuką Nową rozpoczął dzięki projektowi "W poszukiwaniu tożsamości ", grał w spektaklu "Władca much" (2012). Występuje w spektaklach "Artysta. Mechanika ucieczki" (2013) oraz "Muchy" (2014). Uczestniczył w projektach Podaj Dalej (wymiana technik teatralnych dla młodzieży) i "If it was my street" (warsztaty teatru fizycznego w przestrzeni publicznej), ostatnio w ramach festiwalu Imaginarius w Portugalii. Brał udział w zrealizowanej przez Sztukę Nową artystycznej wyprawie do Gruzji w sierpniu 2013 roku.

Piotr Piotrowicz - performer, aktor teatru fizycznego, dziennikarz radiowy, współautor audycji "Nerdzi w Kulturze" w Radiu Praga. Od 2012 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, należy do działającego w ramach Stowarzyszenia zespołu teatru fizycznego prowadzonego przez aktora i reżysera Dawida Żakowskiego. Pracę ze Sztuką Nową rozpoczął dzięki projektowi "W poszukiwaniu tożsamości ", grał w spektaklu "Władca much" (2012). Występuje w spektaklach "Artysta. Mechanika ucieczki" (2013) oraz "Muchy" (2014), jest współtwórcą scenariusza do "Much", zrealizowanych w Teatrze Baza w Warszawie. Uczestniczył w wyprawie artystycznej do Gruzji oraz w projektach "Podaj Dalej" (wymiana technik teatralnych dla młodzieży) i "Gdyby to była moja ulica" (warsztaty teatru fizycznego w przestrzeni publicznej). Ukończył kurs dramaturgiczny organizowany przez Nowy Teatr w Warszawie.