powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bydgoszcz. Wakacyjne warsztaty dla młodzieży w TPB

Krótki przewodnik (nie)równości: bieda (26-31 lipca 2015) oraz Wakacyjne warsztaty interkulturowe dla gimnazjalnej młodzieży romskiej i nie-romskiej (3-14 sierpnia 2015).

Masz 15- 19 lat i chcesz wziąć udział w intensywnym warsztacie teatralnym?

Interesujesz się ruchem, tworzeniem tekstu i przestrzeni, improwizacją?

Lubisz działać w grupie, rozmawiać z ludźmi, zadawać pytania, przyglądać się światu?

Zapraszamy Cię do pracy teatralnej!

Sześciodniowy warsztat teatralno-dramaturgiczny dla gimnazjalistów i gimnazjalistek ostatnich klas oraz licealistów i licealistek.

W trakcie intensywnego tygodnia pracy uczestnicy spróbują zastanowić się nad tym, co to znaczy doświadczać braku. Będą zadawać pytanie o to, czy bieda jest pustką w portfelu, miejscem na mapie, czy może stanem umysłu. Będą czytać teksty, które pomogą zmierzyć się z tematami wykluczenia ekonomicznego i nierówności, a także poszukają inspirujących propozycji zmiany tej sytuacji, radzenia sobie w warunkach niedostatku. Będą szukać osób, które nie dzielą świata na pół pod względem stanu posiadania, ale starają się budować porozumienie między ludźmi o różnym statusie ekonomicznym.

Uczestnicy wspólnie stworzą teksty i działania teatralne, które staną się autorską wypowiedzią na temat tego, jak radzić sobie z biedą, a przede wszystkim z naszym stereotypowym o niej myśleniem.

warsztaty: 26 - 31 lipca, godz. 10.00-17.00

pokaz: 31 lipca (piątek), godz. 16.00

Prowadzenie: Dorota Ogrodzka, Justyna Lipko - Konieczna, Justyna Wielgus, Aleksandar Cirlić, Paweł Ogrodzki

Współpraca: aktorzy i aktorki Młodej Sceny

Zgłoszenia do udziału wraz z odpowiedzią na pytania:

Kim jesteś?

Czym się interesujesz?

Dlaczego chcesz wziąć udział w projekcie?

Prosimy przesyłać na adres: doti.piwowarska@gmail.com wpisując w tytule: LATO 2015

***

Wakacyjne warsztaty interkulturowe dla gimnazjalnej młodzieży romskiej i nie-romskiej zakończone otwartym pokazem

3-14 sierpnia 2015

Warsztaty mają na celu integrację Romów i Polaków oraz trening międzykulturowy. Dzieci będą samodzielnie robić reportaże dotyczące najbliższego środowiska, nagrywać wywiady, zbierać materiały. Na podstawie zebranego materiału powstaną scenariusze teatralne; warsztaty zakończy pokaz dla przyjaciół i rodziców dzieci, podczas którego uczestnicy warsztatów będą odgrywać na scenie historie z reportaży.

Warsztaty są kolejnym elementem programu "Interwencje", którego kuratorką jest Agata Siwiak i powstają w nawiązaniu do premiery spektaklu "Romville" Justyny Pobiedzińskiej w reż. Elżbiety Depty (6 czerwca 2015).

Prowadzenie: Justyna Pobiedzińska, Elżbieta Depta

Pytania prosimy kierować na adres: warsztaty@teatrpolski.pl