powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Będzin. Będą dalsze protesty ws. Teatru Dzieci Zagłębia?

Niepokojące wieści napływają z Będzina. Pomimo podpisanego 10 czerwca wstępnego porozumienia, nadal nie wiadomo jaki będzie los Teatru. Jutro zespół TDZ znowu wybiera się na obrady Starostwa.

Władze powiatu oraz miasta zdeklarowały we wstępnym oświadczeniu, że do 30 czerwca ustalą warunki i podpiszą nową umowę o współfinansowaniu i współprowadzeniu Teatru Dzieci Zagłębia. Jutro odbędzie się ostatnia przed wyznaczonym terminem Sesja Rady Powiatu, na której powinny zapaść decyzje dotyczące tej umowy. Teatr uzyskał jednak informację, że organ zarządzający Starostwem Powiatowym, czyli Śląski Urząd Wojewódzki przysłał Staroście nakaz anulowania uchwały z dnia 12 maja o wypowiedzeniu umowy o współfinansowaniu Teatru. Pomimo tego Starostwo wciąż trzyma się swojej wersji. Prawnicy Starostwa nadal utrzymują, że umowa z roku 1999 jest nieprawna.

Istnieje prawdopodobieństwo, że cała sprawa nie będzie miała szczęśliwego zakończenia z końcem czerwca. Jutrzejsza Sesja Rady Powiatu odbędzie się o godz. 10 w sali sesyjnej Starostwa. Pracownicy Teatru również stawią się na to spotkanie.