powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Płock. Trzecia edycja "Lata w teatrze"

Zaproszenie do udziału w bezpłatnych półkoloniach kierujemy do młodzieży w wieku 14-19 lat, w tym do młodzieży z zespołem Aspergera i zespołem Downa. Termin warsztatów 13-29 sierpnia 2015r.

Komisja Ekspertów programu "Lato w teatrze 2015" w składzie: Leszek Karczewski, Wiesława Klata, Małgorzata Litwinowicz, Katarzyna Piwońska, Bogumiła Stachurska podczas obrad w dniu 17 kwietnia 2015 roku zdecydowała o przyznaniu dofinansowania 41 Wnioskodawcom. Już po raz trzeci w gronie zwycięzców znalazł się projekt płockiego Stowarzyszenia Teatr Per Se.

"Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć." Ten piękny cytat francuskiego poety i dramaturga Jeana Cocteau będzie punktem wyjścia do stworzenia tegorocznego plenerowego spektaklu o nazwie: "TV TEATRO". Niebanalne historie mieszkańców Płocka, ich smutki, radości i problemy dnia codziennego, to główny temat, z jakim przyjdzie się zmierzyć młodzieży, biorącej udział w półkoloniach teatralnych. Na bazie wysłuchanych, zebranych i zapisanych historii powstanie obszerny materiał do stworzenia scenariusza i dramaturgii spektaklu. Idealną formą do przekazania podsłuchanych anegdotek, zdarzeń, losów, znalezienia, bądź wymyślenia ciekawych bohaterów jest bliska młodzieży i chętnie oglądana - telewizja. Programy w różnych stylistykach i w wybranych technikach teatralnych lub gatunkach takich jak: estrada, kabaret, musical, komedia, gra aktorska, stand-up, pantomima, groteska, parodia zaproponują uczestnicy. Efektem dwutygodniowych warsztatów prowadzonych przez Agnieszkę Makowską, Annę Szawiel i Mariusza Pogonowskiego, będzie spektakl "TV TEATRO". Uczestnicy zaprezentują się przed publicznością podczas Festiwalu Rynek Sztuki 28 i 29 sierpnia 2015r. na Rynku Miasta.

Zaproszenie do udziału w bezpłatnych półkoloniach kierujemy do młodzieży w wieku 14-19 lat, w tym do młodzieży z zespołem Aspergera i zespołem Downa.

Termin warsztatów 13-29 sierpnia 2015r.

Zapisy przyjmowane są mailowo: teatrperse@gmail.com do 10 sierpnia 2015r.

Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

"Lato w teatrze" jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego najważniejszym elementem jest konkurs grantowy adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych - ośrodków, które w okresie letnich wakacji szkolnych chciałyby zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem spektaklu.

Każdy projekt ma charakter autonomiczny. O tematyce i formie artystycznych działań, o wyborze metod pracy teatralnej decydują osoby zaproszone do współpracy przez wnioskodawców, uwzględniając potrzeby i zainteresowania uczestników. Zajęcia mogą prowadzić etatowi pracownicy instytucji, członkowie grup teatralnych, animatorzy kultury, instruktorzy teatralni, artyści, studenci szkół artystycznych oraz muzycy lub dziennikarze.