powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Plenerowy warsztat i performance międzynarodowego chóru ruchowego

20 czerwca w sobotę przed wejściem do Muzeum Ziemi, ul. Na skwerze 1 wystapi Global Water Dances.

Sobota 20 czerwca 12.00 - 18.00

Ul. Na skwerze 1

Wstęp wolny.

Global Water Dances to międzynarodowy chór ruchowy, którego realizacja możliwa dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Część globalna, to choreografia, której partytura ruchowa dystrybuowana jest poprzez zamieszczenie treści muzycznych i choreograficznych w sieci.

1. Relaks

2. Dobra zabawa bez względu na niepogodę

3. Ćwiczenia oddechowe w ruchu według autorskiej metody

4. Partie chóralne i elementy solowe

5. Site - specific, czyli performance w plenerze oraz nagranie video

6. Muzyka perkusyjna - Stanisław Skoczyński ze studentami

***

Global Water Dances zostało stworzone przez choreografów - Certyfikowanych Analityków Ruchu - wrażliwych na sprawy ochrony środowiska. Po raz pierwszy wydarzenie miało miejsce w 2011 roku, a obecnie odbywa się w 60 miastach na całym świecie. Każde miasto uczestniczące w Global Water Dances reprezentowane jest przez choreografa, który tworzy część lokalną oraz reżyseruje część globalną. Tematyka tańców lokalnych koncentruje się na poszczególnych zagadnieniach związanych z wodą, ważnych dla danej społeczności. W części globalnej, wszyscy tancerze na świecie tańczą ten sam taniec, do muzyki stworzonej przez znanych kompozytorów.

Global Water Dances stanowią modelowy wzór sztuki zaangażowanej. Upowszechniają wiedzę na temat wody, w kontekście spraw ochrony środowiska. GWD podnoszą świadomość uczestników i widzów na temat znaczenia wody, oraz dostarczają wiedzy, jak wzmocnić społeczności lokalne w działaniu na rzecz wspólnego celu. Uczestnicząc w Global Water Dances, jednoczysz się z tysiącami ludzi na całym świecie, aby naświetlić istotną sprawę bezpiecznego dostępu do czystej, pitnej wody.

***

Chór ruchowy to typowy taneczny samograj. Nie wiadomo dlaczego, ale dzieje się samo! Nawet wtedy, kiedy nie chcesz tańczyć z innymi, możesz zrobić własne solo, i dzięki temu - performance będzie jeszcze lepszy! Chór ruchowy to unikalne doświadczenie taneczne, łączące obecność i przestrzeń, ludyczną zabawę oraz choreografię. Chór wprawia cię w pozytywny nastrój i sprawia, że czujesz się lepiej.

Rozgrzewka obejmie ćwiczenia oddechowe w ruchu na podstawie Bartenieff Fundamentals, oraz animację w małej i dużej kinesferze. Następnie przejdziemy do ramion i barków, i wykonamy serię improwizacji tematycznej z wykorzystaniem dłoni. Uruchomimy cały górny Y naszego ciała, aby móc oddychać pełną piersią i czerpać radość z kontaktu z przyrodą. Skrzydła i morska bryza będą naszą inspiracją do tego ruchu.

Kiedy już oswoimy się ze sobą, zaczniemy wykonywać animacje przestrzeni generalnej, aby zrozumieć i odnaleźć kierunki, wektory i siebie wśród nich. W przestrzeń wymyśloną przeniesiemy nasze improwizacje tematyczne, a potem zaczniemy frazami wykonywać razem materiał globalny.

Przy muzyce Stanisława Skoczyńskiego i jego studentów zrobimy pokaz chóru. Możesz zaprosić swoją rodzinę oraz przyjaciół, oraz urządzić sobie piknik.

Zapraszamy

Napisz do nas, kiedy masz czas na następne spotkanie grupowe lub solowe.

kontakt i zgłoszenia

info@formatzero.pl

telefonicznie

Iwona Wojnicka

602 15 45 75