Warszawa. Performance "Bakkheia" na Bemowie

Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo, ul. Górczewska 201, razem ze Słowackim Ministerstwem Kultury zapraszają 16 czerwca (wtorek) o godz. 19.00 na pokaz performance "Bakkheia" słowackiej grupy BOD.Y. Wstęp wolny

Jak piszą jego twórcy "Bakkheia to taniec na granicy między publicznością a wykonawcą, między normami społecznymi i zwierzęcością. Widz wchodzi w spektaklu stopniowo i spokojnie. Ale zanim zdąży się zorientować, sam drży, dotyka, czuje".

Peter Šavel - słowacki tancerz, choreograf i nauczyciel tańca. Studiował na Akademii Sztuk Scenicznych w Bratysławie koncentrując się na pedagogice tańca nowoczesnego, a następnie w Brukseli. Tańczył w wielu spektaklach tworzonych przez znanych słowackich i zagranicznych autorów. Obecnie mieszka i pracuje w Brukseli.

Jego twórczość łączy w sobie humor i powagę, matematyczną precyzję i wyrazistość, muzyczność oraz taniec. Šavel identyfikuje zjawiska społeczne, tłumaczy je na czystą materię tańca, i szuka sposobów, aby podzielić się tym doświadczeniem z publicznością.

BOD.Y jest organizacją non-profit, koncentrującą się na tworzeniu i produkcji nowych utworów tanecznych młodych słowackich artystów pracujących w kraju i zagranicą. Ich działania skupiają się na tańcu współczesnym, ale też na intercysplinarności.

Koncepcja i choreografia: Piotr Šavel

Tancerze i tancerki: Gyula Cserepes, Soňa Ferienčíkova, Tereza Ondrová

Światło: Ints Pavnieks

Muzyka: J. S. Bach i Henry Purcell Knife &

Produkcja: BOD.Y i SKOK!

Partnerzy: Słowackie Ministerstwo Kultury, Słowacki Instytut w Pradze

Premiera: Festiwal KIOSK, 24. 7. 2014 / Žilina / SK

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego