Program "Teatr Polska"

09-06-2010
24-02-2020
Warszawa. Zgłoś spektakl do programu Teatr Polska 2020
W 12. edycji programu TEATR POLSKA mogą wziąć udział teatry prowadzone przez samorządy oraz organizacje pozarządowe. Zgłoszenia spektakli dla dzieci, młodzieży, dorosłych - z którymi teatry ruszyłyby jesienią w objazd po domach kultury w całej Polsce - można przesyłać do piątku 28 lutego.
28-01-2020
Warszawa. Zgłoszenia spektakli do programu "Teatr Polska 2020"
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza 12. edycję programu "Teatr Polska", organizowanego w celu ułatwiania kontaktu ze sztuką teatralną publiczności w miejscowościach, w których nie działa teatr instytucjonalny.
16-01-2020
Teatr Polska
Dotrzyjmy z teatrem tam, gdzie człowiek nie ma do niego stałego dostępu. Dajmy go za darmo, a że darowanemu teatrowi nie patrzy się w ideę, to i niemały kłopot powstaje - o zeszłorocznej trasie Teatru Chorea w ramach programu "Teatr Polska" pisze aktor Paweł Głowaty w e-kalejdoskopie.
28-11-2019
Legnica. Modrzejewska zakończyła objazd Teatr Polska
Inspirowane dramatem Wyspiańskiego "Wyzwolenia" Magdaleny Drab w reżyserii Piotra Cieplaka wystawione w środę 27 listopada w Żarach zakończyły tegoroczny udział legnickiego Teatru Modrzejewskiej w 11. edycji programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
18-11-2019
Zabrze. Teatr Nowy po wyjazdach z Teatrem Polska
Właśnie zakończyliśmy trzy trasy wyjazdowe projektu Teatr Polska ze spektaklem "Królowie strzelców. sport w cieniu imperium" w reżyserii Piotra Ratajczaka. I musimy dodać, że z ogromnym sukcesem - chwali się Teatr Nowy.
31-10-2019
Czechowice-Dziedzice. Spektakl Chorei w "Teatrze Polska"
Spektakl "Tragedia albo wizerunek Śmierci Przeświętego Jana Chrzciciela Przesłańca Bożego Jakuba Gawatowica" w wykonaniu Teatru Chorea zostanie pokazany w domu kultury w Czechowicach-Dziedzicach.
18-10-2019
Supraśl. Teatr Wierszalin wyruszył w "Objazd mickiewiczowski"
Jedenaście miast w czterech województwach wschodniej Polski odwiedzi Teatr Wierszalin prezentując tam "Dziady" oraz "Księgi narodu i pielgrzymstwa polskiego" Adama Mickiewicza.
18-10-2019
Wejherowo. "Szwejk" ze Słupska w ramach Teatr Polska
"Dobry wojak Szwejk" Jarosława Haszka w wersji teatralnej dla dorosłych przyjedzie ze Słupska do Wejherowa. Spektakl odbędzie się 21 października o godz. 19 w Wejherowskim Centrum Kultury.
16-10-2019
Łódź. Teatr Chorea w programie Teatr Polska
Od 18 października do 27 listopada trwać będzie objazd Teatru Chorea ze spektaklem "Tragedia Jana" w ramach programu "Teatr Polska 2019".
15-10-2019
Legnica. "Wyzwolenia" ruszają w objazd Teatr Polska
W sobotę 19 października inspirowana dramatem Stanisława Wyspiańskiego sztuka Magdy Drab wyreżyserowana w legnickim Teatrze Modrzejewskiej przez Piotra Cieplaka rozpoczyna w lubuskich Żarach podróż w 11. edycji programu Teatr Polska. Kolejne przystanki objazdu to: Złotoryja, Brzeg Dolny, Jarocin, Konin i Chojnów.
10-10-2019
Krasnystaw. Teatr Polska z Porywaczami Ciał
Teatr Porywacze Ciał z Poznania wystąpi na scenie Krasnostawskiego Domu Kultury ze spektaklem "Zrobie co zechce". Będzie go można obejrzeć 12 października o godz. 18.
01-10-2019
Kołobrzeg. Aktorzy z Koszalina w RCK w ramach "Teatru Polska"
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza w niedzielę, 6 października, na spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie "Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna". To komedia, momentami dość gorzka, inspirowana filmem Agnieszki Holland "Aktorzy prowincjonalni".
25-09-2019
Zabrze. Teatr Polska z Teatrem Nowym
Właśnie wróciliśmy z pierwszej trasy (zaplanowano trzy) w ramach projektu Teatr Polska - informije Teatr Nowy. Ze spektaklem "Królowie strzelców. Sport w cieniu imperium" w reżyserii Piotra Ratajczaka dotarliśmy w malownicze rejony województw świętokrzyskiego i podkarpackiego: do Stąporkowa, Dębicy i Staszowa.
19-09-2019
Koszalin. "Aktorzy koszalińscy" BTD ruszą w objazd
Spektakl Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie "Aktorzy koszalińscy, czyli komedia prowincjonalna" już za tydzień rusza w trasę w ramach programu "Teatr Polska".
17-09-2019
Polska swojska
"Zrobie co zechce" wg Macieja Adamczyka w reż. Katarzyny Pawłowskiej i Macieja Adamczyka w Teatrze Porywacze Ciał w Poznaniu. Pisze Anna Ciszowska, członkini Komisji Artystycznej programu "Teatr Polska 2019".
17-09-2019
Poznań. Teatr Porywacze Ciał w programie Teatr Polska
Teatr Porywacze Ciał bierze udział w programie Teatr Polska. Już 18 września w Koninie będzie można zobaczyć spektakl "Zrobie co zechce" w wykonaniu Katarzyny Pawłowskiej i Macieja Adamczyka.
11-09-2019
Słupsk. "Szwejk" Teatru Lalki Tęcza ruszy w trasę po kraju
W ciągu najbliższych tygodni słupska Tęcza zaprezentuje swój spektakl "Szwejk" w 10 miejscowościach, w których nie działa teatr instytucjonalny. Zrobi to w ramach projektu Teatr Polska 2019, organizowanego od 10 lat przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
27-05-2019
Zabrze. Teatr Nowy w programie "Teatr Polska"
Spektakl "Królowie strzelców. Sport w cieniu imperium" w reżyserii Piotra Ratajczaka zakwalifikowany został do programu "Teatr Polska". - Spośród 105 zgłoszonych spektakli znaleźliśmy się w finałowej osiemnastce, tak więc od września ruszamy w trasę - informuje Teatr Nowy.
14-05-2019
Warszawa. Spektakle TEATR POLSKA 2019 wybrane
Komisja Artystyczna programu TEATR POLSKA postanowiła zarekomendować do teatralnych objazdów 18 spektakli.
04-04-2019
Warszawa. Zgłoszenia do programu "Teatr Polska" do 10 kwietnia
Trwa nabór spektakli do 11. edycji programu "Teatr Polska" organizowanego przez Instytut Teatralny. Czas zgłoszeń mija 10 kwietnia.
03-04-2019
Dorota Buchwald: Największy wynalazek ludzkości
- Podatność na naciski i niechęć narażania się na kłopoty - w ludziach zawsze w jakimś stopniu jest i będzie. To jest moim zdaniem największe zagrożenie dla teatru. Przystosowanie, mimikra, których konsekwencją jest artystyczny kompromis. A czy w ogóle w sztuce może taki być? - mówi Dorota Buchwald w rozmowie z Joanną Krakowską, Piotrem Olkuszem i Jackiem Sieradzkim w Dialogu.
20-03-2019
Warszawa. TEATR POLSKA po raz jedenasty
Celem organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do spektakli teatralnych mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny.
15-11-2018
Krasnystaw. "Album Karla Hockera" w ramach programu "Teatr Polska"
Spektakl "Album Karla Hockera" w wykonaniu Teatru Transatlantyk z Warszawy będzie można obejrzeć 17 listopada w Krasnostawskim Domu Kultury. Artyści przyjeżdżają do Krasnegostawu w ramach programu "Teatr Polska".
15-11-2018
Podlaskie. Teatr Polska dojedzie do widzów
Ruszył program "Teatr Polska" w woj. podlaskim. Mieszkańcy siedmiu miejscowości będą mogli obejrzeć w listopadzie spektakl "Ony" przygotowany przez Białostocki Teatr Lalek. Program realizowany będzie w miejscowościach, gdzie nie ma instytucjonalnego teatru.
09-11-2018
Nowa Sól. Dwa spektakle z programu Teatr Polska
W Nowosolskim Domu Kultury czekają nas dwa arcyciekawe spektakle - "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Album Karla Höckera". W pierwszym padają pytania o tożsamość i metafizykę, drugi pokazuje Auschwitz z perspektywy katów.
08-11-2018
Wrocław. Pantomima kończy objazd w ramach programu "Teatr Polska"
9 listopada w Radomsku Wrocławski Teatr Pantomimy po raz ostatni pokaże przedstawienie "Pustka. Pustynia. Nic." w ramach jubileuszowej edycji programu "Teatr Polska".
07-11-2018
Chełm. "Chory z urojenia" w ChDK
Jak co roku Chełmski Dom Kultury włącza się do programu "Teatr Polska", który organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku na naszej scenie zaprezentują się Teatr im. Juliusza Osterwy z Lublina oraz Teatr im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa.
24-10-2018
Krasnystaw. "Zakonnice odchodzą po cichu" w KDK
To tytuł przedstawienia, które obejrzymy 23 października w Krasnostawskim Domu Kultury w ramach programu Teatr Polska. Spektakl poprzedzą bezpłatne warsztaty teatralne, prowadzone przez aktorów Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu - zapisy w sekretariacie KDK.
03-10-2018
Rzeszów. "Chory z urojenia" wyruszył w Polskę
W październiku spektakl pokazywany jest na Śląsku - w Czechowicach-Dziedzicach w Rydułtowach oraz w Rybniku. W listopadzie trasa będzie kontynuowana, spektakl zawita do Zamościa, Chełma i Krasnystawu.
02-10-2018
Podlaskie. "Ony" z BTL-u wyrusza w trasę programu "Teatr Polska"
W siedmiu miejscowościach północno-wschodniej Polski, gdzie na co dzień nie ma instytucjonalnego teatru, Białostocki Teatr Lalek zagra w listopadzie spektakl "Ony" w ramach programu "Teatr Polska".
02-10-2018
Wrocław. Październikowy objazd WTP
Już za dwa dni Wrocławski Teatr Pantomimy rozpocznie październikowy objazd z przedstawieniem "Pustka. Pustynia. Nic." w ramach jubileuszowej edycji programu "Teatr Polska".
28-09-2018
Lublin. Teatr Osterwy w trasie "Teatru Polska"
Teatr im. Osterwy w Lublinie rozpoczyna 1 października dwumiesięczny objazd ze spektaklem "Diabeł i tabliczka czekolady" po ośrodkach kultury na Lubelszczyźnie.
21-09-2018
Białystok. "Straszka pospolita" w programie TEATR POLSKA
Najnowsza propozycja białostockiego teatru niezależnego Grupa Coincidentia, adresowana do dzieci od 7. roku życia, rusza w trasę w ramach programu "Teatr Polska", organizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie.
21-09-2018
Do listopada odwiedzać nas będą artyści z polskich teatrów
- Teatr Polska to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć coś wyjątkowego, dodatkowo w atrakcyjnej cenie - o spektaklach w w Nowej Soli Cybince, Żarach i Szprotawie w ramach programu "Teatr Polska", mówi Krzysztof Piotrowiak, dyrektor Nowosolskiego Domu Kultury, w Gazecie Lubuskiej.
18-09-2018
Wrocław. Pantomima zagra w Krotoszynie
21 września w Krotoszynie Wrocławski Teatr Pantomimy pokaże przedstawienie "Pustka. Pustynia. Nic." w ramach jubileuszowej edycji programu "Teatr Polska".
31-08-2018
Teatr Polska 2018 zaczyna teatralny objazd
Od dekady zmienia kulturalny krajobraz kraju. Sprawia, że publiczność w niewielkich miejscowościach ma żywy kontakt z teatrem. Dociera ze spektaklami w coraz to nowe miejsca i przybliża sztukę teatralną widzom w różnym wieku. Organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego program TEATR POLSKA rozpocznie jesienią swoją dziesiątą edycję.
30-08-2018
Warszawa. "Krawiec Niteczka" w programie Teatr Polska
Teatr Lalka kolejny raz uczestniczy w programie TEATR POLSKA Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. W tym roku w 10 miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego, pokażemy spektakl "Krawiec Niteczka" w reż. Jarosława Kiliana.
30-08-2018
Kraj. Program "Teatr Polska" - od soboty
173 pokazy spektakli na 70 scenach domów kultury z różnych województw znalazły się w programie festiwalu Teatr Polska 2018. Dziesiąta edycja akcji, której organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, rozpocznie się w sobotę i potrwa do końca listopada.
22-08-2018
Wrocław. Wrocławski Teatr Pantomimy rusza w Polskę
4 września Wrocławski Teatr Pantomimy ruszy w objazd z przedstawieniem "Pustka. Pustynia. Nic." w ramach jubileuszowej edycji programu "Teatr Polska" Jako pierwsi spektakl zobaczą widzowie z Nysy.
11-08-2018
Rybnik. "Krawiec Niteczka" w ramach Teatr Polska
"Krawiec Niteczka", spektakl Teatru Lalka z Warszawy, zostanie zaprezentowany 1 września o godz. 16.00 w Domu Kultury Rybnik-Chwałowice w ramach programu Teatr Polska.
02-07-2018
Lublin. Teatr Osterwy rusza w Polskę
Po raz kolejny Teatr im. Osterwy weźmie udział w ogólnopolskim programie "Teatr Polska"i w nowym sezonie artystycznym ruszy w objazd ze spektaklem "Diabeł i tabliczka czekolady" Pawła Piotra Reszki w reż. Kuby Kowalskiego.
23-06-2018
Lublin. 130 tys. dla spektaklu na objazdy po Polsce
Spektakl "Diabeł i tabliczka czekolady" Teatru Osterwy otrzymał ponad 130 tys. zł z programu "Teraz Polska" na prezentację przedstawienia w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.
09-05-2018
Warszawa. Werdykt Komisji Artystycznej programu "Teatr Polska"
Komisja Artystyczna programu TEATR POLSKA w składzie: Jacek Kopciński (przewodniczący), Halina Waszkiel, Aleksandra Dziurosz, Maciej Wojtyszko i Krzysztof Piotrowiak, po obejrzeniu rejestracji stu trzynastu przedstawień zgłoszonych do udziału w programie, postanowiła zarekomendować do drugiego etapu kwalifikacji 20 spektakli.
09-05-2018
Wrocław. Pantomima w programie "Teatr Polska 2018"
Jesienią Wrocławski Teatr Pantomimy ruszy w trasę z przedstawieniem "Pustka. Pustynia. Nic." w ramach programu "Teatr Polska".
27-02-2018
Warszawa. Nabór do 10. edycji programu TEATR POLSKA otwarty
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza nabór do 10. edycji programu TEATR POLSKA. Zgłoszenia spektakli przyjmowane będą do 26 marca.
16-11-2017
Nowy Sącz. "Humanka" z bielskiego Teatru Polskiego
Centrum Kultury Sokół zaprasza na spektakl "Humanka", który realizowany jest w ramach programu Teatr Polska.
09-11-2017
Zamość. "Żniwa" Polskiego Teatru Tańca w ZDKu
Wyjątkowy spektakl w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca - Baletu Poznańskiego będzie można obejrzeć w ramach projektu Teatr Polska w Zamojskim Domu Kultury 19 listopada, o godz. 19.
06-11-2017
Krotoszyn. Wierszalin z "Dziadami" w KOKu
Zaledwie kilka dni po Dniu Wszystkich Świętych, czasie refleksji nad śmiercią i odejściem bliskich, w Krotoszynie pokazany zostanie znakomity spektakl "Dziady - Noc Pierwsza" Teatru Wierszalin z Supraśla. Przedstawienie będzie można obejrzeć 9 listopada w sali Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury w ramach programu Teatr Polska.
19-10-2017
Kielce. Teatr Żeromskiego w objeździe z "Wojną"
17 spektakli wyruszyło w trasę po kraju, odwiedzając 62 miejscowości w ramach dziewiątej odsłony programu "Teatr Polska", organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Wśród nich jest sztuka kieleckiego teatru "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety".
02-10-2017
Legnica. "Zabijanie Gomułki" rusza w objazd
Dziewięć miejscowości w Wielkopolsce, Lubuskiem i na Dolnym Śląsku znajdzie się na październikowej trasie legnickiego teatru, który po raz szósty uczestniczy w ogólnopolskim programie Instytutu Teatralnego "Teatr Polska".
19-09-2017
Chełm. Zatańczy Polski Teatr Tańca
W ramach programu "Teatr Polska" Chadek zaprasza na przedstawienie baletowe zatytułowane "Żniwa". Twórcy, czerpiąc z rodzimej tradycji i kultury, zapraszają do świata ludzkich namiętności...
04-09-2017
Alicja Morawska-Rubczak: Nieustannie stawiam sobie wyzwania
- Dużo się uczę od naszych widzów. Pokazują mi, że cały czas muszę przekraczać granicę, jeśli chodzi o myślenie o tym, jakim odbiorcą jest bardzo małe dziecko - o pracy nad działaniami dla najnajów oraz spektaklu "blisko" w ramach programu Teatr Polska mówi reżyserka Alicja Morawska-Rubczak.
04-09-2017
Lublin. Osterwa przyjedzie
W ramach Programu Teatr Polska widzowie jeszcze trzech miast w regionie zobaczą spektakl "Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian".
02-09-2017
Kraj. Jesień z programem Teatr Polska 2017
17 spektakli wyruszy w trasę po kraju, odwiedzając 62 miejscowości w ramach dziewiątej odsłony programu TEATR POLSKA, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W okresie od 2 września do 30 listopada 2017 r. zaplanowano 127 pokazów sztuk teatralnych.
30-08-2017
Lublin. "Mordor" rusza w trasę
Teatr im. Osterwy bierze udział w tegorocznej edycji ogólnopolskiego programu Teatr Polska. W trasę po Lubelszczyźnie pojedzie spektakl "Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian" Ziemowita Szczerka w reżyserii Remigiusza Brzyka.
22-08-2017
Chełm. Przyjadą spektakle z programu "Teatr Polska"
Chełmski Dom Kultury kolejny już raz włączył się do programu Teatr Polska, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ramach projektu chełmianie obejrzą dwa spektakle.
29-06-2017
Warszawa. Nowa odsłona strony internetowej programu Teatr Polska
Nowa strona internetowa programu TEATR POLSKA jest już dostępna pod adresem www.teatrpolska.pl. Znajdują się na niej szczegółowe opisy tegorocznych spektakli, aktualności i informacje organizacyjne, praktyczne wyszukiwarki oraz podsumowanie dotychczasowych ośmiu edycji jednego z największych programów organizowanych przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
22-05-2017
Warszawa. 18 spektakli w II etapie programu "Teatr Polska"
Komisja Artystyczna programu "Teatr Polska" w składzie: Jacek Kopciński (przewodniczący), Joanna Biernacka, Anna Róża Burzyńska, Wojciech Szuniewicz i Marzenna Wiśniewska, po obejrzeniu rejestracji stu dwudziestu siedmiu przedstawień zgłoszonych do udziału w programie, po obradach w dn. 19 maja, postanowiła zarekomendować do II etapu kwalifikacji 18 spektakli.
06-03-2017
Kraj. Rozpoczął się nabór zgłoszeń do programu TEATR POLSKA
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza nabór do pierwszego etapu 9. edycji programu TEATR POLSKA. Zgłoszenia spektakli przyjmowane będą do 27 marca.
13-12-2016
Legnica. Zespół Modrzejewskiej kończy objazd Teatr Polska
Bolesławiec to ostatni przystanek na tegorocznej trasie legnickiego spektaklu "Droga śliska od traw. Jak to diabeł wsią się przeszedł" w autorskiej reżyserii Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak. Finałowe przedstawienie grane będzie w czwartek 15 grudnia o 19, w sali kina "Forum" Bolesławieckiego Ośrodka Kultury.
05-12-2016
Wałbrzych. Objazd spektaklu "Zapolska Superstar" zakończony
30 listopada pokazem w Brzegu Dolnym zakończył się objazd spektaklu "Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)" reż. Aneta Groszyńska w ramach programu "teatr Polska".
25-11-2016
Tym razem jest inaczej
Tym razem jest inaczej. Wiem o tym już w momencie, kiedy spóźniona (#fauxpas) przekraczam błotnisty próg "Bramy". Szesnasta. Zimno, brzydka pogoda, nikomu nic się nie chce. "Ja bym nie wyszła z domu w taką pogodę" żartuje Magdalena Wrani-Stachowska przechadzając się po holu goleniowskiego teatru O prezentacji sztuki "Trollgatan. Ulica Trolli" w Goleniowie, w ramach projektu Teatr Polska pisze Sonia Suchecka.
17-11-2016
Wrocław. Pantomima kończy objazd
Objazd Wrocławskiego Teatru Pantomimy w ramach programu Teatr Polska powoli dobiega końca. Jutro Pantomima pokaże ostatnie przedstawienia "Hydrokosmosu" w reżyserii Konrada Dworakowskiego w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.
16-11-2016
Nowy Sącz. Dwa spektakle w ramach programu "Teatr Polska"
Małopolskie Centrum Kultury Sokół zaprasza do obejrzenia spektakli "Wziołowstąpienie" Teatru Wierszalin w Supraślu oraz "Dzieje grzechu" Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, które odbędą się 23 i 28 listopada w MCK Sokół. Bilety w sprzedaży od 8 listopada.
10-11-2016
Wałbrzych. "Zapolska Superstar " w podróży
Spektakl Teatru Dramatycznego "Zapolska Superstar (jak przegrywać, żeby wygrać)" w reż. Anety Groszyńskiej kontynuuje podróż po Polsce w ramach programu "Teatr Polska".
04-11-2016
Nowa Sól-Żary. Spektakle programu "Teatr Polska"
W listopadzie warto wybrać się do Nowej Soli i Żar na spektakle, które odbywają się w ramach programu "Teatr Polska". Występują profesjonaliści.
04-11-2016
"Trollgatan". Dziennik podróży
We wrześniu rozpoczęliśmy objazd spektaklu "Trollgatan. Ulica Trolli" w ramach programu Teatr Polska. W listopadzie pokażemy przedstawienie w trzech miejscowościach. Postanowiłem zebrać kilka przemyśleń wokół niesamowitego doświadczenia uczestnictwa w tym niezwykłym projekcie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie - pisze Tomasz Kaczorowski, autor i reżyser spektaklu.
02-11-2016
Legnica. Listopadowe podróże Teatru Modrzejewskiej
Legnicki teatr rozpoczyna trzeci miesiąc intensywnych podróży artystycznych. Na listopadowej trasie trzy tytuły i dziesięć wystawień poza siedzibą w dziewięciu różnych miejscowościach. Start w sobotę 5 listopada rozpocznie finałową fazę objazdu w programie Teatr Polska.
31-10-2016
Gdańsk. "Broniewski" w objeździe
4 listopada o godz. 18 spektakl Teatru Wybrzeże "Broniewski" zostanie zaprezentowany w hali widowiskowo-sportowej Elektryk w Nowej Soli w ramach programu Teatr Polska, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
27-10-2016
Wałbrzych. "Zapolska Superstar" ruszyła z objazdem po Polsce
Odbyły się trzy pierwsze pokazy spektaklu "Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)" w ramach programu "Teatr Polska".
26-10-2016
Wałbrzych. Ruszają w Polskę
Teatr Szaniawskiego już po raz czwarty uczestniczy w programie "Teatr Polska" realizowanym od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego! Tym razem spektakl "Zapolska Superstar (jak przegrywać, żeby wygrać)" w reż. Anety Groszyńskiej rozpoczyna objazd po Polsce i zawita do ośmiu miast, na terenie trzech województw.
21-10-2016
Czechowice. Przyjedzie "Zapolska-Superstar" z Wałbrzycha
"Zapolska-Superstar" to kolejny spektakl, który będzie można zobaczyć w Czechowickim Miejskim Domu Kultury w ramach objazdowego projektu "Teatr Polska".
17-10-2016
Gdańsk. "Broniewski" ruszy w objazd
"Broniewski" Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego bierze udział w programie Teatr Polska, realizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Pierwszy spektakl odbędzie się 25 października w Barcinie.
12-10-2016
Nowa Dęba. Debata poprzedzi kieleckie "Dzieje grzechu"
Spektakl "Dzieje grzechu" Stefana Żeromskiego w reżyserii Michała Kotańskiego został zakwalifikowany do projektu Teatr Polska. Jednym z miast na trasie jest Nowa Dęba, gdzie pojawiły się wątpliwości i pytanie: czy spektakl nie jest gorszący?
10-10-2016
Legnica. Modrzejewska rusza w objazd
Spektakl duetu PiK (Paweł Wolak i Katarzyna Dworak) "Droga śliska od traw. Jak to diabeł wsią się przeszedł", a przy tym pierwsza część ich "trylogii wiejskiej", rozpoczyna w środę 12 października objazd w ósmej edycji programu Teatr Polska.
07-10-2016
Krasnystaw. "Ewelina" z Warszawy w KDKu
Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 12 października na trzecie w tym roku spotkanie z "Teatrem Polska". Tym razem widzowie będą mogli zobaczyć sztukę "Ewelina płacze" w wykonaniu Teatru TR Warszawa.
29-09-2016
Wrocław. Pantomima rusza w objazd
Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego rozpoczyna objazd w ramach programu "Teatr Polska". 30 września dwukrotnie zaprezentuje przedstawienie "Hydrokosmos" w Nowej Soli.
27-09-2016
Nowa Sól. Dziesięć spektakli w ramach programu "Teatr Polska"
Aż dziesięć spektakli mogą łącznie obejrzeć mieszkańcy Nowej Soli, nie wyjeżdżając z miasta. Dzięki zaangażowaniu dyrektora NDK nasze miasto jako jedno z dwóch w województwie lubuskim znalazło się na trasie ogólnopolskiego programu Teatr Polska, który realizuje Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
22-09-2016
Poznań. Teatr Polski ruszył w objazd z "Ojczyzną"
Teatr Polski w Poznaniu wyruszył dziś w trasę z projektem Teatr Polska. Jedziemy z Teatrem. Pierwszym miastem, w którym zostanie zaprezentowany spektakl "Ojczyzna" Krystyny Miłobędzkiej, w reż. Justyny Sobczyk jest Nowa Sól.
19-09-2016
Poznań. Teatr Polski na festiwalach i w objeździe
Teatr Polski w Poznaniu szykuje się do wyjazdów na festiwale oraz w ramach projektu "Teatr Polska. Jedziemy z teatrem". W objazd ruszają spektakle "Ojczyzna" i "Drugi spektakl", wyróżniony właśnie jedną z dwóch głównych nagród na Koszalińskich Konfrontacjach Młodych "M-teatr".
12-09-2016
Szczecin. Teatr Współczesny jedzie w Polskę
Teatr Współczesny ruszy w środę w trasę ze spektaklem "Trollgatan. Ulica Trolli" Tomasza Kaczorowskiego w ramach programu "Teatr Polska"
06-09-2016
Chełm. Przyjadą kieleckie "Dzieje grzechu"
Kielecki Teatr im. Stefana Żeromskiego zaprezentuje gościnnie spektakl "Dzieje grzechu". Pokaz odbędzie się 13 września w Chełmskim Domu Kultury w ramach programu "Teatr Polska".
06-09-2016
Ornontowice. Teatr Naumiony w programie Teatr Polska
Teatr Naumiony z Ornontowic ze spektaklem "Kopidoł" w reż. Iwony Woźniak otrzymał dofinansowanie objazdów w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie - Teatr Polska. Pierwszy spektakl 23 września w Rybniku-Boguszowicach.
19-08-2016
Kraj. "Teatr Polska" - od piątku po Polsce objazd 18 różnych spektakli
152 pokazy w 63 miejscowościach zaplanowano w ramach akcji "Teatr Polska 2016". Podczas wydarzenia, które rozpocznie się w piątek i zakończy pod koniec listopada, widzowie z 15 województw zobaczą m.in. spektakle z Bielska Białej, Kielc, Gdańska i Wrocławia.
18-08-2016
Kraj. Program "Teatr Polska" rusza w trasę. Jedziemy z teatrem
"Broniewski" w reż. Adama Orzechowskiego z Teatru Wybrzeże, "Ewelina płacze" w reż. Anny Karasińskiej z TR Warszawa i "Znak Jonasza" w reż. Pawła Passiniego ze Stowarzyszenia Artystów "Bliski Wschód" - to tylko niektóre spektakle, jakie zobaczą widzowie podczas 8. edycji programu "Teatr Polska". Teatralny objazd po Polsce rozpocznie się już 19 sierpnia.
05-08-2016
Radomsko. "Preludium Słowiańskie" w MDK
W ramach "Programu Teatr Polska" Miejski Dom Kultury i Art Color Ballet zapraszają na pokaz taneczno-teatralny "Preludium Słowiańskie".
21-07-2016
Gdańsk. "Broniewski" w programie "Teatr Polska"
Wielokrotnie nagradzany spektakl "Broniewski" Radosława Paczochy w reż. Adama Orzechowskiego z Teatru Wybrzeże bierze udział w programie "Teatr Polska" realizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
18-07-2016
Dynów. Plenerowy spektakl "Lata w Teatrze"
"Grzeczna w krainie twórczości" stała się sukcesem. W plenerowym przedstawieniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Wszyscy uczestniczyli w trzytygodniowym programie "Lato w Teatrze".
28-06-2016
Gorzkie wnioski ze śmiechu
I Festiwal Festiwali Komedii Roku we Wrocławiu (20-26.06.) jest historią z morałem. Po pierwsze, komedia pozostaje niezmiennie trudnym wyzwaniem - tak dla autorów, jak dla aktorów. Po drugie, publiczność ma potrzebę śmiania się za wszelką cenę - pisze Beata Dżon-Ozimek
27-06-2016
Warszawa. Znamy spektakle VIII edycji programu "Teatr Polska"
Decyzją Komitetu Organizacyjnego, 18 teatrów uzyskało środki na organizację prezentacji spektakli w tegorocznej edycji programu "Teatr Polska".
17-05-2016
Kielce. "Dzieje grzechu" z Żeromskiego w programie Teatr Polska
Kolejny raz spektakl Teatru im. Stefana Żeromskiego zakwalifikował się do prestiżowego, finansowanego przez Ministerstwo Kultury, programu Teatr Polska. - Pokazy odbywać się będą w drugiej połowie roku, musimy je zgrać z naszym repertuarem - mówi dyrektor Michał Kotański, także reżyser spektaklu.
06-05-2016
Warszawa. Werdykt Komisji Artystycznej programu Teatr Polska
Komisja Artystyczna programu TEATR POLSKA w składzie: Konrad Szczebiot (przewodniczący), Joanna Biernacka, Lech Śliwonik, Marzenna Wiśniewska i Kalina Zalewska, po obejrzeniu rejestracji stu przedstawień zgłoszonych do udziału w programie, postanowiła zarekomendować do drugiego etapu kwalifikacji osiemnaście spektakli:
10-02-2016
Warszawa. Ruszajcie w trasę z Teatrem Polska
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza rozpoczęcie naboru do pierwszego etapu VIII edycji programu Teatr Polska. Zgłoszenia teatrów będą przyjmowane do 1 kwietnia 2016 roku.
25-11-2015
Próba świata
- Po kryzysie finansowym w 2009 r. w Islandii zapotrzebowanie na abonamenty teatralne wzrosło o 600 proc. Zamiast chleba ludzie kupowali bilety - z dyrektorką Instytutu Teatralnego Dorotą Buchwald rozmawia Paweł Płoski w Tygodniku Powszechnym - dodatku "Teatr Ogromny".
20-11-2015
Czechowice-Dziedzice. "Tato" w klimacie PRL-u
23 listopada w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się o godz. 19.00 spektakl "Tato" z krakowskiego Teatru Bagatela w ramach programu "Teatr Polska".
13-11-2015
Z teatrem w podróży
- Zmieniły się różne rzeczy wokół teatru, ale jego istota nie uległa zmianie. Teatr jest zawsze spotkaniem, a spotkania żywego aktora z żywym widzem w jednej przestrzeni i w jednym czasie nie da się zamienić na nic innego - o programie "Teatr Polska" mówi Dorota Buchwald, dyrektorka Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
05-11-2015
Zabrze. Koniec wędrówek w projekcie Teatr Polska
Teatr Nowy wrócił..z ostatniej trasy projektu "Teatr Polska" ze spektaklem Davida Ives'a "Jasiu albo polish joke" w reż. Macieja Podstawnego.
04-11-2015
Artystyczne podróże po regionie z Białostockim Teatrem Lalek
Przez parę miesięcy jeździli po regionie i docierali wszędzie tam. gdzie nie ma instytucjonalnego teatru. Ze spektaklami i warsztatami. Podczas objazdu teatr prezentował przedstawienie pt. "Piotruś i Wilk". W ramach programu odwiedzili siedem miejscowości (Teremiski, Łapy, Czeremcha, Choroszcz, Sokółka, Ełk i Bielsk Podlaski). Spektakl zobaczyło 761 widzów - o tournee BTL-u w ramach programu Teatr Polska pisze Urszula Krutul w Kurierze Porannym.
03-11-2015
Krotoszyn. "Męczennicy" w objeździe "Teatru Polska"
Dziś o godz. 19 w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się pokaz spektaklu "Męczennicy" w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Spektakl miał premierę w ubiegłym sezonie w TR Warszawa, a jesienią pokazywany jest w pięciu miastach Polski w ramach programu "Teatr Polska".
02-11-2015
Żary. "Ony" w ramach "Teatru Polska"
Żarski Dom Kultury zaprasza na spektakl teatru im. Osterwy z Gorzowa Wlkp. pod tytułem: "ONY" ,który odbędzie się 17 listopada w sali widowiskowej "Luna" w ramach programu "Teatr Polska".
30-10-2015
Starachowice. Kieleccy aktorzy w SCKu
W ramach programu "Teatr Polska", aktorzy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach poprowadzą dziś warsztaty teatralne w sali baletowej Starachowickiego Centrum Kultury, a o godz. 19 zagrają spektakl "Jakiś i Pupcze".
23-10-2015
Świebodzin. Dziś "Ony" z gorzowskiego teatru
23 października o godz. 18.00 w Świebodzińskim Domu Kultury będzie można obejrzeć spektakl "Ony" w reż. Aliny Moś-Kerger w ramach programu Teatr Polska.
20-10-2015
Bielsk Podlaski. "Piotruś i wilk" z Teatrem Polska
Dzisiaj o godz. 17 w Bielskim Domu Kultury Przyjedzie "Piotruś i wilk" w Białostockiego Teatru LALEK.
19-10-2015
Szczecin. Pleciuga rusza w Polskę z "Koziołkiem"
Pleciuga wyrusza w podróż. Teatr zakwalifikował się do programu "Teatr Polska" ze spektaklem "Przygody Koziołka Matołka" w reżyserii Zbigniewa Niecikowskiego. "Przygody" zostaną pokazane w trzech województwach: Zachodniopomorskim, Wielkopolskim i Pomorskim.
17-10-2015
Kłodzko. Protestowali podczas "Męczenników"
Protesty wywołał w Kłodzku obsypany nagrodami spektakl "Męczennicy". Zaatakował go miejscowy ksiądz, a poseł PiS próbował przedstawienie wstrzymać. Za słowa: "Jezus jest gejem i może pieprzyć trzech króli".
16-10-2015
Białystok. Lalkarze znów w trasie
"Piotruś i wilk" to wyjątkowa bajka muzyczna Sergiusza Prokofiewa utrzymana w konwencji teatru cieni. W poniedziałek będzie można obejrzeć je w Ełku. Początek o godz. 17.30 w Ełckim Centrum Kultury.
16-10-2015
Szczecin. Teatr Pleciuga jedzie z teatrem oraz gra klasykę
Teatr Lalek "Pleciuga" zakwalifikował się do programu TEATR POLSKA ze spektaklem "Przygody Koziołka Matołka" w reżyserii Zbigniewa Niecikowskiego.
08-10-2015
Olsztyn. "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" jedzie w teren
W październiku i listopadzie spektakl "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" Swietłany Aleksijewicz w reż. Krzysztofa Popiołka zostanie zaprezentowany w kilku miastach Polski w ramach programu Teatr Polska.
28-09-2015
Nysa. Przyjadą "Jakiś i Pupcze"
W sali Nyskiego Domu Kultury swoje przedstawienie pokaże Teatr im. Stefana Żeromskiego z Kielc. Sztuka "Jakiś i Pupcze" izraelskiego pisarza Hanocha Levina to gorzka komedia.
23-09-2015
Gorzów Wlkp. "Ony" rusza w Polskę
Spektakl Teatru im. Osterwy bierze udział w programie "Teatr Polska". 24 września wyrusza do miast i miasteczek.
21-09-2015
Zabrze. "Jasiu albo polish joke" w trasie Teatru Polska
Wróciliśmy z dwóch tras projektu TEATR POLSKA ze spektaklem JASIU ALBO POLISH JOKE w reżyserii Macieja Podstawnego. - donoszą z Teatru Nowego.
18-09-2015
Wałbrzych. "Męczennicy" w trasie
W ramach programu "Teatr Polska" Teatr Szaniawskiego kontynuuje podróż ze spektaklem "Męczennicy" w reż. Anny Augustynowicz.
17-09-2015
Zabrze. Teatr Nowy w trasie
Już jutro wyruszamy w kolejną trasę projektu "TEATR POLSKA" ze spektaklem Davida Ives'a "Jasiu albo polish joke" w reż. Macieja Podstawnego.
15-09-2015
Dolnośląskie. "Męczennicy" w trasie Teatr Polska
Rozpoczął się objazd ze spektaklem "Męczennicy" w reż. Anny Augustynowicz w ramach projektu Teatr Polska. Na przełomie września i października przedstawienie zobaczą widzowie dziewięciu miejscowości położonych w okolicach Wałbrzycha. Prezentacja przedstawienia odbywa się w ramach projektu Teatr Polska.
14-09-2015
"Jasiu albo polish joke" w podróży
Wróciliśmy z pierwszej trasy projektu Teatr Polska ze spektaklem "Jasiu albo polish joke" w reżyserii Macieja Podstawnego - pisze Beata Dąbrowiecka z Teatru Nowego w Zabrzu.
14-09-2015
Nadrzecze. Fundacja Kresy w programie "Teatr Polska"
Komisja Artystyczna programu Teatr Polska wybrała 18 przedstawień (spośród 88), którym przyznała dotację. Wśród nich znalazł się spektakl Fundacji Kresy 2000 "Ostatnia miłość" inspirowany opowiadaniem I.B. Singera.
08-09-2015
Białystok. Objazdowy "Piotruś i Wilk" z BTL
W ramach projektu Teatr Polska Białostocki Teatr Lalek pokaże spektakl "Piotruś i Wilk", a w nowym sezonie zaprezentuje premierę "Burzy" według Williama Shakespeare'a w reżyserii Waldemara Raźniaka.
07-09-2015
Poznań. "Gęś" z Animacji rusza w Wielkopolskę
W poniedziałek 7 września Teatr Animacji rozpoczyna objazd ze spektaklem "A niech to Gęś kopnie!" Marty Guśniowskiej w reżyserii autorki w ramach projektu Teatr Polska.
05-09-2015
Białystok. Lalkarze ruszają w objazd
Białostocki Teatr Lalek wyruszy w poniedziałek w trasę po północno-wschodniej Polsce ze swoim spektaklem dla dzieci "Piotruś i wilk". Zostanie on pokazany w miejscowościach, gdzie na co dzień nie ma teatru.
03-09-2015
Kraj. Jesienna odsłona programu "Teatr Polska"
Siódma edycja programu "Teatr Polska" nabiera tempa. Z początkiem września w trasę ruszają kolejne z 18 tegorocznych spektakli. Są wśród nich m.in. "Męczennicy" Grzegorza Jarzyny z TR Warszawa z Romą Gąsiorowską, Dawidem Ogrodnikiem i Cezarym Kosińskim, a także przedstawienie "Tata ma kota..." z Janem Nowickim i Przemysławem Sadowskim. Do 5 grudnia mieszkańcy 87 miejscowości zobaczą ponad 170 pokazów.
02-09-2015
Poznań. Tancerze ruszają w Polskę z "Sanatorium"
6 września w Głogowie rozpoczną się prezentacje spektaklu Polskiego Teatru Tańca w ramach programu "Teatr Polska". "Sanatorium" obejrzą widzowie m.in. Krotoszyna, Konina i Polkowic.
02-09-2015
Warszawa. Plany Instytutu Teatralnego na sezon 2015/2016
Program "Placówka", Konkurs im. Jana Dormana, projekt "Wyspiański niekanoniczny" i finał obchodów 250-lecia teatru publicznego - to tylko niektóre z bogatych i różnorodnych planów Instytutu Teatralnego na sezon 2015/2016, zaprezentowanych tuż przed jego rozpoczęciem - podczas Dnia Otwartego IT.
29-08-2015
Olsztyn. Scena Margines w objeździe
W październiku i listopadzie Scena Margines olsztyńskiego Teatru im. Jaracza zaprezentuje spektakl "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" w reż. Krzysztofa Popiołka w ramach programu "Teatr Polska". Natomiast "Złoty Smok" w reż. Iwo Vedrala zostanie pokazany 24 września na Festiwalu "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu.
11-08-2015
Zwierzyniec-Dębica. Teatr Polska gra w sierpniu
Już jutro w Zwierzyńcu Fundacja Kresy 2000 pokaże "Ostatnią Miłość" w reżyserii Samuela Atzmona-Wircera, a 23 sierpnia do Dębicy pojedzie przedstawienie "Jasiu albo Polish Joke" w interpretacji Macieja Podstawnego z Teatru Nowego w Zabrzu. Pokazom spektakli będą towarzyszyć warsztaty i spotkania z twórcami.
29-07-2015
Rusza VII edycja programu TEATR POLSKA
Dwie realizacje "Męczenników" - Anny Augustynowicz i Grzegorza Jarzyny, głośne "The Hideout/Kryjówka" Pawła Passiniego, "A niech to Gęś kopnie!" Marty Guśniowskiej - to tylko niektóre tytuły, jakie mieszkańcy Polski zobaczą w tegorocznym programie TEATR POLSKA, który już po raz siódmy rusza w trasę. Od 29 lipca do 5 grudnia 2015 roku 18 spektakli zostanie zaprezentowanych 174 razy w 87 miejscowościach.
23-06-2015
Warszawa. 7. edycja programu TEATR POLSKA rozstrzygnięta
W dniach 17 i 22 czerwca odbyły się obrady Komitetu Organizacyjnego programu TEATR POLSKA, podczas których zostały przyznane środki na organizację prezentacji spektakli 18 teatrom.
19-05-2015
Poznań-Gniezno. Który spektakl wyruszy w Polskę?
Cztery wielkopolskie spektakle uzyskały rekomendację do programu Teatr Polska. Kto wyruszy w teren, zadecyduje jury.
08-05-2015
Warszawa. Werdykt Komisji Artystycznej programu Teatr Polska
Komisja Artystyczna programu TEATR POLSKA w składzie: Zenon Butkiewicz (przewodniczący), Joanna Biernacka, Marcin Kościelniak, Witold Mrozek i Marcin Zawada, po obejrzeniu rejestracji osiemdziesięciu ośmiu spektakli spełniających wymogi formalne spośród dziewięćdziesięciu jeden przedstawień zgłoszonych do udziału w programie, postanowiła zarekomendować do drugiego etapu kwalifikacji siedemnaście spektakli
07-04-2015
Kraj. Wkrótce upływa termin składania aplikacji w programie "Teatr Polska"
Przypominamy, że termin aplikowania do VII edycji programu TEATR POLSKA, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, upływa 10 kwietnia 2015 r.
27-03-2015
Warszawa. Jeszcze dwa tygodnie na zgłoszenie do programu "Teatr Polska" 2015
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłosił nabór wniosków do pierwszego etapu programu "Teatr Polska" 2015 - wnioski można składać do 10 kwietnia.
26-11-2014
Pełna widownia na spektaklu "Baba Chanel" w Chojnicach
"Baba Chanel" w reż. Adama Orzechowskiego z Teatru Wybrzeże w Gdańsku, gościnnie w Chojnicach w ramach programu "Teatr Polska". Pisze Maria Eichler w Gazecie Pomorskiej.
24-11-2014
Gdańsk. "Baba Chanel" wróciła z trasy "Teatru Polska"
W minioną sobotę "Baba Chanel" została zaprezentowana w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Była to ostatnia prezentacja spektaklu Teatru Wybrzeże w ramach programu Teatr Polska, zagranego w aż siedmiu ośrodkach kultury na terenie trzech województw.
24-11-2014
Legnica. "Ożenek" na półmetku Teatr Polska
Trwa listopadowa podróż Teatru im. Modrzejewskiej z "Ożenkiem" Gogola w reżyserii Piotra Cieplaka. Spektakl odwiedził już pięć miejscowości, a w ciągu tygodnia między 24 a 30 listopada odwiedzi kolejne sześć. Finiszowa tura rozpocznie się w poniedziałek w Brzegu Dolnym.
17-11-2014
Przemyśl. Tydzień z Szekspirem
Spektakl "Burza" według Williama Szekspira w poniedziałkowy wieczór zainauguruje w Zamku Kazimierzowskim XVII Festiwal Jesień Poetycka˙- Tydzień z Szekspirem. Festiwal potrwa do 24 listopada.
29-10-2014
Legnica. "Ożenek" rusza w trasę Teatr Polska
Po raz czwarty legnicki teatr wyrusza w objazd w ramach programu Teatr Polska. Uwspółcześniony "Ożenek" Gogola w reżyserii Piotra Cieplaka odwiedzi 11 miejscowości. Podróż zacznie się 3 listopada w Tczewie i zakończy 30 listopada w Żarach.
21-10-2014
Bydgoszcz. Teatr Polski rusza w objazd
Wśród 19 przedstawień, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie "Teatr Polska 2014", są dwa bydgoskie spektakle. Pierwszy "objazd" aktorzy Teatru Polskiego zaliczyli z "Plastusiowym pamiętnikiem". Teraz ruszają w trasę z spektaklem "Źle ma się kraj" w reż. Weroniki Szczawińskiej.
20-10-2014
Bytom. HartOFFnie teatrem z warszawską "Burzą"
"Burzę" Shakespeare'a przygotowaną przez Studio Teatralne "Koło" z Warszawy będzie można zobaczyć w środę 22 października o godz. 19 w Bytomskim Centrum Kultury w ramach programu Teatr Polska.
14-10-2014
Lublin. "Czerwony Kapturek" w objeździe
Spektakl Teatru Andersena bierze udział w programie "Teatr Polska". Od 21 października "Czerwonego Kapturka" w reż. Jana Jerzego Połońskiego obejrzą widzowie ośmiu miejscowości regionu lubelskiego.
13-10-2014
Hrubieszów-Lublin. "Polak..." ocenzurowany prewencyjnie
Dyrektorka domu kultury w Hrubieszowie odwołała spektakl "Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł" lubelskiego Teatru Osterwy. Występuje w nim postać biskupa, który usprawiedliwia pedofilię. - To ze względu na słabą frekwencję - mówi pani dyrektor. - Ale nie chcę też wkładać kija w mrowisko.
10-10-2014
Zamość. Spektakle "Teatru Polska" w ZDK
Zamojski Dom Kultury zaprasza na Jesień Teatralną. Spektakle odbywać się będą w ramach projektu Teatr Polska, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
08-10-2014
Chełm. "Bóg Niżyński" w Chadeku
"Bóg Niżyński" w wykonaniu aktorów Teatru Wierszalin to ostatnia propozycja w ramach współpracy Chadeku z "Teatrem Polska".
02-10-2014
Lublin. "Liza" w objeździe
Spektakl Sceny Prapremier InVitro "Liza" rusza dziś w trasę w ramach programu "Teatr Polska" organizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie.
30-09-2014
Poznań. "Szewcy" z Animacji ruszają w trasę
1 października Teatr Animacji wystąpi w Jarocinie ze spektaklem "Szewcy" w reżyserii Anny Rozmianiec. Prezentacja odbędzie się w ramach programu "Teatr Polska", realizowanego przez Instytut Teatralny.
10-09-2014
Łódź. Teatr Jaracza w objeździe
"Marzenie Nataszy" rusza dziś w objazd w ramach programu "Teatr Polska". Spektakl zostanie zaprezentowany w najbliższych trzech dniach w Malborku, w Tczewie i w Nowym Dworze Gdańskim.
09-09-2014
Chełm. "Burza" w Domu Kultury
24 września spektakl ze Studia Teatralnego Koło i Teatru Ochoty w Warszawie w ramach programu "Teatr Polska".
09-09-2014
Wałbrzych. Teatr Szaniawskiego w objeździe
W ramach VI edycji programu "Teatr Polska" rozpoczyna się objazd zw spektaklem "Wałbrzych Utopia 2. 039" w reż. Piotra Ratajczaka.
02-09-2014
Gdańsk. "Brzydkie kaczątko" Miniatury rusza w objazd
W dniach od 4 września do 20 listopada spektakl "Brzydkie kaczątko" Teatru Miniatura zostanie zaprezentowany w 10 miejscowościach w ramach programu "Teatr Polska".
04-08-2014
Bydgoszcz. Teatr rusza w objazd
"Plastusiowy pamiętnik" w reż. Leny Frankiewicz oraz "Źle ma się kraj" w reż. Weroniki Szczawińskiej to dwa spektakle z repertuaru Teatru Polskiego, które będzie można obejrzeć na scenach mniejszych miast woj. kujawsko-pomorskiego. Oba wytypowano właśnie do tegorocznej edycji programu Teatr Polska.
01-08-2014
Kielce. Jesienne tournée "Carycy Katarzyny"
Busko-Zdrój, Stąporków, Starachowice i Jędrzejów. W tych miastach w listopadzie widzowie obejrzą nagradzaną "Carycę Katarzynę". Kielecki spektakl wyruszy w trasę w ramach programu "Teatr Polska".
31-07-2014
Kraj. "Teatr Polska" znowu w trasie
W ramach organizowanego już po raz szósty programu, spośród 109 zgłoszonych spektakli, w objazd ruszy 19 rekomendowanych przez Komisję Artystyczną. Od 6 sierpnia do 30 listopada mieszkańcy 91 miejscowości obejrzą 183 pokazy.
19-05-2014
Łódź. Teatr Jaracza w programie "Teatr Polska"
Spektakl "Marzenia Nataszy" Jarosławy Pulinowicz w reż. Nikołaja Kolady został zakwalifikowany do udziału w programie Instytutu Teatralnego.
09-05-2014
Warszawa. Werdykt komisji "Teatr Polska"
Dziś zakończyły się dwudniowe obrady Komisji Artystycznej programu "Teatr Polska 2014". Komisja w składzie: Zenon Butkiewicz (przewodniczący), Anna R. Burzyńska, Magda Grudzińska, Jacek Kopciński i Marcin Kościelniak, po obejrzeniu rejestracji 109 przedstawień zgłoszonych do udziału w programie, postanowiła zarekomendować do drugiego etapu kwalifikacji 15 spektakli.
13-03-2014
Rusza nabór wniosków do programu Teatr Polska 2014
12 marca roku Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego rozpoczął nabór wniosków do pierwszego etapu programu Teatr Polska 2014. Zgłoszenia będą przyjmowane do 8 kwietnia.
24-01-2014
Czy będzie coś wyświetlane?
- Przychodziły do nas babiny, które nigdy nie były w teatrze, nagle oglądały historię, która zaraz może je spotkać - po czym zabierały głos i usiłowały porozmawiać na ten temat. Kiedy z widowni pada pytanie: "Jak żyć?", wiemy, po co pracujemy - o doświadczeniach zeszłorocznych objazdów z programem Teatr Polska opowiadają artyści w miesięczniku Teatr.
10-12-2013
Kielce. "Robale" Kubusia podbiły publiczność w terenie
31 razy wyjeżdżał do małych miast Teatr Lalki i Aktora Kubuś, by pokazać dzieciom spektakl "Robale". - W historii teatru nie było jeszcze takiej akcji - mówi dyrektor Robert Drobniuch. - Nie byłaby ona możliwa gdyby nie pieniądze z Ministerstwa Kultury, które wsparło projekt Teatr Polska. Pomógł też Fundusz Ochrony Środowiska, bo sztuka ma przesłanie ekologiczne oraz Centrum Wolontariatu.
27-11-2013
Warszawa. Dziś prezentacja programu "Teatr Polska" na konferencji "Kultura i rozwój"
27 listopada 2013 roku o godzinie 11.00 w ramach panelu "Kultura jako włączanie" zaprezentowane zostaną założenia TEATRU POLSKA, programu realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
18-11-2013
Nowy Sącz. "Zbrodnia" i "Janosik"w ramach programu "Teatr Polska"
20 listopada w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w ramach programu "Teatr Polska" pokazany zostanie spektakl "Zbrodnia" w reż. Eweliny Marciniak z Teatru Polskiego z Bielsko-Białej, a 24 listopada "Janosik, naprawdę prawdziwa historia" Teatru Lalka z Warszawy.
05-11-2013
Wrocław. Wrocławski Teatr Lalek w rozjazdach
Pokazy spektakli na dwóch polskich festiwalach i udział w programie "Teatr Polska" czeka teatr w najbliższych dniach.
04-11-2013
Legnica. "Zrozumieć H." rusza w trasę "Teatr Polska"
Legnicki spektakl w autorskiej reżyserii Pawła Palcata inspirowany życiorysem Henryki Krzywonos rozpoczyna objazd w programie Instytutu Teatralnego. Pierwsza prezentacja we wtorek 5 listopada w Żarach.
10-10-2013
Wrocław. "Dzieci z Bullerbyn" w programie "Teatr Polska"
Między 13 października a 17 listopada spektakl Teatru Polskiego "Dzieci z Bullerbyn" wg Astrid Lindgren w reż. Anny Ilczuk weźmie udział w tegorocznej edycji programu "Teatr Polska".
03-10-2013
Wrocław. "Ferdydurke" w ramach programu "Teatr Polska"
Spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek w reż. Radosława Kasiukiewicza pokazany zostanie w kilku miejscowościach, których mieszkańcy mają utrudniony do kultury.
30-09-2013
Konin. "Amatorki" w programie "Teatr Polska"
Dzisiaj o godzinie 18.00 nagradzane i szeroko komentowane "Amatorki" Elfriede Jelinek w reż. Eweliny Marciniak zostaną zaprezentowane w Centrum Kultury i Sztuki.
26-09-2013
Teatr Narodowy ma prawie 250 lat
Minister Bogdan Zdrojewski ogłosi jutro plany związane z jubileuszem teatru publicznego w Polsce - pisze Jacek Cieślak w Rzeczpospolitej.
24-09-2013
Kielce. Teatr Kubuś rusza w Polskę
Spektakl "Robale", poprzedzony warsztatami dla dzieci, to propozycja Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach dla mieszkańców małych miejscowości. W poniedziałek w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się pierwszy spektakl wyjazdowy w ramach ogólnopolskiego programu "Teatr Polska".
24-09-2013
Międzyrzecz. "Trash Story" w kinie
We wtorek o 18.00 w sali kinowo-widowiskowej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury aktorzy Lubuskiego Teatru z Zielonej Góry wystawią spektakl "Trash Story" w ramach programu "Teatr Polska".
10-09-2013
Białystok. "Słoń i Kwiat" w programie "Teatr Polska"
Grupa Coincidentia rozpoczyna we wrześniu objazd ze spektaklem "Słoń i Kwiat". Przedstawienie zostanie do listopada zaprezentowane w ośmiu miejscowościach województw podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W każdym z miejsc odbędą się warsztaty z publicznością, związane tematycznie z przedstawieniem.
14-08-2013
Gdańsk. "Amatorki" ruszają w Polskę
Głośne "Amatorki" Elfriede Jelinek z teatru Wybrzeże ruszają w tournee po Pomorzu w ramach trasy Teatr Polska.
12-07-2013
Teatr Polska - pierwsze objazdy po Polsce ruszają niebawem
Jako pierwszy w trasę wyruszy Teatr Lalka (Warszawa) ze spektaklem "Janosik" (pokaz odbędzie się w Sanoku 19 lipca 2013 roku).
11-07-2013
Gdańsk. "Amatorki" z Wybrzeża ruszą w Polskę
Spektakl Teatru Wybrzeże "Amatorki" wg powieści Elfriede Jelinek w reżyserii Eweliny Marciniak weźmie udział w programie "Teatr Polska", realizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
03-07-2013
19 lipca "Teatr Polska" znów rusza w trasę!
W tym roku program "Teatr Polska" organizowany jest po raz piąty. Spośród rekordowej liczby zgłoszonych spektakli (105) w objazd ruszy 15. rekomendowanych przez Komisję Artystyczną. Od 19 lipca do 1 grudnia 2013 roku mieszkańcy ponad 100 miejscowości obejrzą 170 pokazów.
19-06-2013
Kielce. Teatr Kubuś ruszy w objazd z "Robalami"
Teatr Lalki i Aktora Kubuś otrzymał dofinansowanie w wysokości 162 848 zł na realizację objazdu w ramach V edycji ogólnopolskiego programu Teatr Polska, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
15-06-2013
Białystok. Dramatyczny i Coincidentia w programie "Teatr Polska"
Teatr Dramatyczny i Grupa Coincidentia otrzymają dofinansowanie z projektu Teatr Polska. Dzięki niemu spektakle "Czarnobyl. Last minute" oraz "Słoń i kwiat" obejrzą widzowie w całym kraju.
10-05-2013
Łucznica
Do Łucznicy przyjechałem wraz z kilkunastoma osobami z całej Polski, biorącymi udział w warsztatach prowadzonych przez Instytut Teatralny. Mamy w tym roku poprowadzić warsztaty w ramach projektu Teatr Polska - pisze w felietonie dla e-teatru Bartłomiej Miernik.
09-05-2013
Białystok. Docenieni w ogólnopolskim konkursie
Komisja Artystyczna Programu Teatr Polska wybrała do ogólnopolskiego projektu 15 spektakli z całego kraju. Wśród nich znalazły się sztuki Teatru Dramatycznego i Grupy Coincidentia.
25-04-2013
Werdykt Komisji Artystycznej programu "Teatr Polska"
Komisja Artystyczna Programu "TEATR POLSKA" w składzie: Zenon Butkiewicz (przewodniczący Komisji), Anna R. Burzyńska, Jacek Kopciński, Marcin Kościelniak i Agnieszka Rataj, po obejrzeniu spektakli zgłoszonych do udziału w programie postanowiła zarekomendować do udziału w drugim etapie rekrutacji piętnaście spektakli:
04-03-2013
Rusza nabór wniosków do V edycji programu Teatr Polska
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego 1 marca 2013 r. rozpoczyna nabór wniosków do pierwszego etapu V edycji programu Teatr Polska. Zgłoszenia będą przyjmowane do 21 marca 2013 r.
20-12-2012
Ósemki w objeździe
Ze spektaklem "Osadzeni. Młyńska 1" w ramach projektu Teatr Polska odwiedziliśmy miejscowości, w których znajdują się więzienia i zamknięte ośrodki socjoterapii dla dzieci i młodzieży: Jarocin, Wronki, Szamotuły, Sztum, Śrem i Wągrowiec. Po przedstawieniach odbywały się rozmowy, a następnie dwudniowe warsztaty, także pomyślane jako zajęcia wspólne dla grup więźniów i ludzi spoza murów - wspomina Ewa Wójciak, dyrektor Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu.
12-12-2012
Wrocław. "Mikrokosmos" na finał projektu "Teatr Polska"
Wrocławski Teatr Pantomimy zakończył objazd z przedstawieniem "Mikrokosmos", a tym samym zakończył tegoroczną edycję programu Teatr Polska.
05-12-2012
Dolny Śląsk. "Mikrokosmos" kończy objazd
Przed Wrocławskim Teatrem Pantomimy dwa ostatnie przystanki na mapie objazdu w ramach programu Teatr Polska, podróż kończy na Dolnym Śląsku.
29-11-2012
Zamość. "Bracia Karamazow" z Lublina
Inscenizację najsłynniejszej powieści Fiodora Dostojewskiego w wykonaniu Teatru Provisorium w Lublinie będzie można obejrzeć na deskach Zamojskiego Domu Kultury 10 grudnia.
22-11-2012
Deprawacja dzieci za pieniądze Instytutu Teatralnego
Realistyczne sceny przemocy, seksu, a nawet gwałtu - to najkrótsza relacja ze spektaklu dla młodzieży gimnazjalnej "Zabawy na podwórku" pokazywanego przez opolski teatr im. Jana Kochanowskiego. Przedstawienie zrealizowane zostało w ramach edukacyjnego programu "Teatr Polska" i sfinansowane z pieniędzy Ministerstwa Kultury - pisze Wojciech Kamiński w Gazecie Polskiej Codziennie.
05-11-2012
Listopad z Teatr Polska
Spektakle trzynastu spośród piętnastu zakwalifikowanych zespołów do tegorocznej edycji programu Teatr Polska będą mogli obejrzeć mieszkańcy 33 miejscowości w całej Polsce.
02-11-2012
Sceny seksu w spektaklu! Katechetka wyprowadziła młodzież z teatru
- Gdy widzowie wstawali z krzeseł, myśleliśmy, że zarządzono ewakuację - opowiadają opolscy aktorzy. Okazało się, że katechetkę tak zbulwersowała sztuka, że uznała, iż młodzież trzeba przed nią ratować - pisze Piotr Zapatoczny w Gazecie Wyborczej - Opole.
31-10-2012
Wrocław. Pantomima w objeździe
Wrocławski Teatr Pantomimy jak zwykle na walizkach. W listopadzie zagra w na festiwalu w Norwegii i Rzeszowie. Nadal kontynuowany jest objazd z projektem "Teatr Polska".
30-10-2012
Ostrów Wlkp. Uczniowie przepraszają teatr za zachowanie katechetki
Wczoraj podczas spektaklu "Zabaw na podwórku" opolskiego Teatru im. Jana Kochanowskiego w ramach projektu Teatr Polska w Ostrowie Wielkopolskim, nauczycielki Gimnazjum nr 1 w połowie spektaklu nakazały około stu uczniom opuścić widownię argumentując, że spektakl jest pełen wulgaryzmów, alkoholu i papierosów.
25-10-2012
Lublin. "Bracia Karamazow" w projekcie "Teatr Polska"
Ci, którzy nie mieli okazji obejrzeć jeszcze spektaklu "Bracia Karamazow" Teatru Provisorium, będą mogli nadrobić te zaległości. W niedzielę i poniedziałek przedstawienie zostanie pokazane w Krasnymstawie.
18-10-2012
Poznań. "Józef i Maria" z Polskiego ruszają w trasę
23 października rozpoczną się prezentacje spektaklu "Józef i Maria" Petera Turriniego w reżyserii Pawła Szkotaka z Teatru Polskiego w Poznaniu w ramach projektu Teatr Polska.
12-10-2012
Bydgoszcz. Teatr Polski rusza w objazd z "Turystami"
W Brodnicy, Chojnicach i Świeciu będzie można obejrzeć "Turystów" Teatru Polskiego. Bydgoska scena, uznana za jedną z najlepszych w kraju, znów weźmie udział w projekcie "Teatr Polska".
12-10-2012
Lublin. "Bracia Karamazow" w Krasnymstawie
W dniach 28-29 października "Bracia Karamazow" Teatru Provisorium prezentowane będą, w ramach programu Teatr Polska, w Krasnymstawie.
11-10-2012
Nowa Sól. Pantomima w projekcie "Teatr Polska"
Wrocławski Teatr Pantomimy, w ramach programu Teatr Polska 12 października dwukrotnie zaprezentuje w Nowosolskim Domu Kultury w Nowej Soli przedstawienie "Mikrokosmos".
08-10-2012
Dolny Śląsk. Teatr trafi pod strzechy
W poniedziałek pokazem w Oławie "Żywotów świętych osiedlowych" Teatru Ad Spectatores w reżyserii i wykonaniu Agaty Kucińskiej rozpocznie się kolejny etap dolnośląskiej odsłony projektu Teatr Polska. W jego ramach spektakle mają docierać tam, gdzie teatr na co dzień jest nieobecny.
02-10-2012
Andrychów. Pantomima z projektem Teatr Polska
Wrocławski Teatr Pantomimy dziś w Andrychowie zagra pierwsze przedstawienia w ramach programu Teatr Polska.
01-10-2012
Kraj. 77 pokazów w ramach projektu Teatr Polska
Październik to najbardziej intensywny miesiąc dla teatrów, prezentujących swoje przedstawienia w ramach programu Teatr Polska.
01-10-2012
Wrocław. "Żywoty świętych osiedlowych" jadą w trasę
Znakomity spektakl Agaty Kucińskiej "Żywoty świętych osiedlowych" na podstawie prozy Lidii Amejko rozpoczyna w poniedziałek podróż po Dolnym Śląsku. Będzie go można oglądać od Lądka-Zdroju po Świdnicę.
27-09-2012
Wrocław. Cztery teatry w projekcie IT
Teatry ruszają w Polskę! Pomysł to nienowy, ale bardzo dziś potrzebny. Mimo że adres tych artystycznych wypadów w teren - do miejscowości mniejszych, gdzie nie ma stałego teatru, jest tylko skromną rekompensatą. W Polsce jest 908 miast, ale tylko 34 mają teatry instytucjonalne.
06-09-2012
Wrocław. Pantomima ruszy w objazd z "Mikrokosmosem"
2 października Wrocławski Teatr Pantomimy ruszy w objazd ze spektaklem "Mikrokosmos". W ramach programu "Teatr Polska" przedstawienie zaprezentowane zostanie w Andrychowie, Nowej Soli, Dzierżoniowie, Brzegu Dolnym, Jarocinie, Międzyrzeczu, Świdnicy i Bolesławcu.
29-08-2012
Opolskie. Teatr Kochanowskiego rusza w trasę
Opolskie spektakle "A ja Hanna" oraz " Zabawy na podwórku" wezmą udział w projekcie "Teatr Polska" finansowanym przez ministra kultury. Dzięki temu będzie można zobaczyć te spektakle poza Opolem.
28-08-2012
Szczecin. Nowy sezon Współczesnego
W "Seksie dla opornych" Justyna Celeda podpatrzy życie intymne pewnego małżeństwa. Anna Augustynowicz w "Kaliguli" pokaże kulisy władzy.Pierwsza premiera Teatru Współczesnego - w październiku na Dużej Scenie.
24-08-2012
Teremiski. Przyjeżdża Wierszalin
Teatr Wierszalin rozpoczyna właśnie trasę po Polsce ze spektaklem "Wierszalin. Reportaż o końcu świata" wramach projektu Teatr Polska. Spektakl zostanie pokazany aż w 13 miejscowościach, gdzie dostęp teatru na co dzień jest ograniczony. Jako pierwsi, już w najbliższą sobotę (25 sierpnia), przedstawienie obejrzą mieszkańcy Teremisek i okolic.
22-08-2012
Podlaskie. Teatr Wierszalin wyrusza w Polskę z prorokiem Iliją
25 sierpnia Teatr Wierszalin jako jedyny teatr z Podlasia rozpocznie trasę po Polsce ze spektaklem "Wierszalin. Reportaż o końcu świata" w reżyserii Piotra Tomaszuka w ramach projektu Teatr Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Spektakl zostanie pokazany aż w 13 miejscowościach, gdzie dostęp do kultury i teatru na co dzień jest ograniczony.
18-08-2012
Podlaskie. Wierszalin w trasie ze spektaklem o proroku Ilji
Teatr Wierszalin jako jedyny z województwa podlaskiego bierze udział w kolejnej edycji projektu "Teatr Polska". To ogólnopolski program promocji sztuki teatralnej wśród mieszkańców mniejszych miejscowości pozbawionych stacjonarnych placówek.
10-08-2012
Supraśl. Wierszalin w programie Teatr Polska
Jedna z najbardziej charakterystycznych sztuk supraskiej sceny "Wierszalin. Reportaż o końcu świata" zakwalifikowała się do finału programu Teatr Polska.
31-07-2012
Z teatrem w trasie
- To nie pierwszy sukces naszego spektaklu. Był już wcześniej wielokrotnie nagradzany na licznych konkursach - o spektaklu "Koziołek Matołek" mówi CZESŁAW SIEŃKO, dyrektor teatru Buratino.
25-07-2012
Kraj. "Teatr Polska" wędrujący
Koziołek Matołek wystąpił już w Więcborku, Pakości i Kcyni. Najbliższe pokazy odbędą się w Chełmnie i Komorowie. W Polskę ruszą niebawem kolejne teatry.
24-07-2012
Chełmno-Komorowo. Koziołek Matołek przedwakacyjny
Pokazy "Koziołka Matołka" bydgoskiego Teatru Lalek Buratino w Chełmnie (27 lipca) i Komorowie (31 lipca) to dwa ostatnie przedstawienia przed wakacyjną przerwą. We wrześniu zespół wznawia objazd po województwie kujawsko-pomorskim w ramach programu Teatr Polska.
20-07-2012
Szczecin. Współczesny ruszy w objazd
Ruszyła tegoroczna edycja akcji Teatr Polska. Jej celem jest przybliżenie kultury tym, którzy mają do niej utrudniony dostęp: mieszkańcom niewielkich ośrodków, ubogich w instytucje promujące sztukę. Do projektu zgłoszono 86 spektakli z całej Polski. Spośród nich wybrano 15 najlepszych. Wśród nich "Utwór o Matce i Ojczyźnie" szczecińskiego Teatru Współczesnego.
10-07-2012
Kraj. Teatr ruszył w Polskę
Spektakl "Koziołek Matołek" bydgoskiego Teatru Lalek "Buratino" zainaugurował 9 lipca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku tegoroczną edycję programu Teatr Polska. Dzisiaj aktorzy grają w Pakości, jutro w Kcyni.
01-03-2012
Rusza nabór wniosków do IV edycji programu Teatr Polska
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego 1 marca 2012 r. rozpoczyna nabór wniosków do pierwszego etapu IV edycji programu Teatr Polska. Zgłoszenia będą przyjmowane do 2 kwietnia 2012 r.
12-12-2011
Lublin-Białystok. "Turandot" w projekcie Teatr Polska
Grupa Coincidentia i neTTheatre kontynuują objazd w ramach programu "Teatr Polska", organizowanego przez Instytut Teatralny.
15-11-2011
Bydgoszcz. "Klub kawalerów" z Polskiego rusza w objazd
15 listopada Teatr Polski rozpoczyna objazd ze spektaklem "Klub kawalerów" Michała Bałuckiego w reż. Łukasza Gajdzisa w ramach programu Teatr Polska.
08-11-2011
Bydgoszcz. Teatr Polski w licznych rozjazdach
W listopadzie i grudniu bydgoski Teatr Polski zaprezentuje spektakle na wielu ważnych przeglądach i festiwalach teatralnych.
07-11-2011
Chojnice. Masłowska z Koszalina w Chojnickim Dom Kultury
W Chojnickim Domu Kultury będzie można obejrzeć przedstawienie "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Spektakl odbędzie się w ramach projektu "Teatr Repertuarowy", a koszalinian udało się zaprosić dzięki wsparciu finansowemu z projektu "Teatr Polska".
03-11-2011
Koszalin. BTD rusza w objazd z "Rumunami"
Organizowanie spektakli w miastach, gdzie nie ma teatrów to główny cel programu Teatr Polska. Od dziś bierze w nim udział Bałtycki Teatr Dramatyczny.
22-10-2011
Gdańsk. "Kamień" z Wybrzeża w Kwidzynie
Projekt Teatr Polska dotarł do Kwidzyna. Już dziś w Kwidzyńskim Centrum Kultury spektakl Teatru Wybrzeże - "Kamień" Mariusa von Mayenburga w reżyserii Adama Nalepy.
20-10-2011
Rzeszów- Łańcut. Teatr Maska w trasie
W ramach ogólnopolskiego projektu Teatr Polska, koordynowanego przez Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, teatr Maska z Rzeszowa objeżdża ze swoim spektaklem "Tymoteusz wśród ptaków" mniejsze miejscowości woj. podkarpackiego.
11-10-2011
Gdańsk. Teatr Wybrzeże rusza w objazd po Pomorzu
Teatr Wybrzeże wyjeżdża w trasę po Pomorzu ze świetną sztuką "Kamień" Mariusa von Mayenburga. We wtorek spektakl będzie można obejrzeć w Tczewie, w środę w Starogardzie Gd., a kilka dni później w Kartuzach, Nowym Dworze Gd., i Kwidzynie.
10-10-2011
Tczew. "Kamień" z Gdańska w CKiS
Jutro o godz. 19.00 "Kamień" Mariusa von Mayenburga w reżyserii Adama Nalepy zostanie zaprezentowany w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Prezentacja spektaklu odbędzie się w ramach projektu "Teatr Polska", realizowanego przez Instytut Teatralny ze środków MKiDN.
03-10-2011
Gdańsk. Wybrzeże rusza w teren z "Kamieniem"
Spektakl Teatru Wybrzeże "Kamień" Mariusa von Mayenburga w reż. Adama Nalepy, zostanie zaprezentowany w aż pięciu ośrodkach kultury w naszym regionie. Prezentacja spektaklu odbędzie się w ramach projektu Teatr Polska realizowanego przez Instytut Teatralny ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
03-10-2011
Kielce. Teatr Żeromskiego rusza w objazd
Kielecki teatr dostał pieniądze z ministerstwa by jeden ze spektakli pokazać w terenie. Od wtorku rusza w trasę z ciekawym przedstawieniem "W imię ojca i syna".
19-09-2011
Supraśl. Wierszalin w projekcie Teatr Polska
26 września Teatr Wierszalin wyruszy w trasę po Polsce ze spektaklem "Traktat o manekinach" w reżyserii Piotra Tomaszuka w ramach projektu Teatr Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie
14-09-2011
Gorzów Wlkp. Osterwa w rozjazdach
Teatr Osterwy będzie sporo podróżował w najbliższych tygodniach. Spektakl "Zapach żużla" został zakwalifikowany do trzeciej edycji programu Teatr Polska.
13-09-2011
Warmia i Mazury. Krakowianie z projektem "Teatr Polska"
W ramach tegorocznej edycji projektu "Teatr Polska" 16 spektakli odwiedzi 99 miejscowości w Polsce. Jeszcze we wrześniu, w dwóch miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego, będzie można obejrzeć spektakl Stowarzyszenia Teatr Nowy z Krakowa pt. "Griga" w reżyserii Piotra Siekluckiego.
09-09-2011
Łódź. Pinokio rusza w Polskę
Teatr Pinokio rusza dziś w objazd teatralny ze spektaklem pt. "Bruno Schulz historia występnej wyobraźni" w reż. Konrada Dworakowskiego w ramach projektu Teatr Polska.
07-09-2011
Kraków. Teatr Figur rusza w Polskę
We wrześniu Teatr Figur Kraków ponownie ruszy w trasę w ramach projektu "Teatr Polska". Pojawi się w miejscowościach południowo-centralnej Polski, których mieszkańcy na co dzień pozbawieni są kontaktu z twórczością teatralną.
01-08-2011
Kielce. "Hamlet w Gdańsku" w programie Teatr Polska
Kielecki Teatr im. Stefana Żeromskiego zaprezentuje się na prestiżowym międzynarodowym Festiwalu Szeksirowskim w Gdańsku. "Hamleta" w reżyserii Radosława Rychcika będzie można zobaczyć w piątek i sobotę na dużej scenie Teatru Wybrzeże. A to nie koniec dobrych wieści.
27-06-2011
Białystok. BTL w projekcie "Teatr Polska"
Białostocki Teatr Lalek rozpoczął w poniedziałek trasę po północno-wschodniej Polsce ze swoim spektaklem "Marsz, marsz Gombrow...ski". Zostanie on pokazany w miejscowościach, gdzie na co dzień nie ma teatru.
22-06-2011
Białystok. Pracowite lato BTL-u
Sześć premier, osiem wystaw, cztery wydawnictwa, 18 wyjazdów w świat - na festiwale i tournee. Miniony sezon białostockich lalkarzy był bardzo twórczy. Latem też nie będą odpoczywać
01-06-2011
Kielce. Teatr Żeromskiego wyróżniony
"Hamleta" w reż. Radosława Rychcika zaprezentuje na XV Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku Teatr im. Żeromskiego w Kielcach. Z kolei spektakl "W imię ojca i syna" - w reżyserii Piotra Ziniewicza - otrzymał rekomendację do udziału w programie Teatr Polska.
25-05-2011
Warszawa. 3 edycja programu Teatr Polska rozstrzygnięta
W dniach 19-20 maja 2011 r. odbyły się obrady Komitetu Organizacyjnego 3. edycji Programu Teatr Polska, podczas których zostały przyznane środki na organizację prezentacji spektakli dla 16 teatrów.
09-04-2011
Warszawa. Wyniki I etapu programu Teatr Polska
Komisja Artystyczna III edycji programu Teatr Polska udzieliła rekomendacji artystycznych 13 spektaklom, które tym samym zostają zakwalifikowane do drugiego etapu programu.
03-12-2010
Tournée "Mein kampf"
Czy to miasto, miasteczko, sala gimnastyczna, świetlica, czy dobrze, tak jak w Tczewie, wyposażony dom kultury, wszędzie teatr jest witany serdecznie, a publiczność zawsze oczekuje na dobrze spędzony wieczór. A warunki do grania dla profesjonalnych zespołów na wyjeździe są obecnie coraz lepsze - relacja Hanny Motyki z objazdu Teatru im. Sewruka w ramach projektu Instytutu Teatralnego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Teatr Polska".
12-11-2010
Białystok. "Samotny Zachód" ruszył w drogę
W czterech miejscowościach północno-wschodniej Polski, gdzie na co dzień nie ma teatru, zostanie pokazany spektakl "Samotny zachód" Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.
10-11-2010
Podlasie. Teatr Dramatyczny w objeździe Teatr Polska
Od 11 listopada spektakl "Samotny zachód" ponownie rusza w teatralną wędrówkę.
06-11-2010
Warszawa. "Otello" Głomba w prezentacjach Teatr Polska
Trwają warszawskie prezentacje spektakli programu Teatr Polska realizowanego przez Instytut Teatralny. Po przedstawieniach z Krakowa i Elbląga mamy okazję przyjrzeć się Szekspirowi w wersji legnickiej.
05-11-2010
Poznań. Ósemki ruszają w objazd z "Teczkami"
W dniach 5-28 listopada w miejscowościach województwa wielkopolskiego odbędą się prezentacje "Teczek" Teatru Ósmego Dnia w ramach projektu Teatr Polska.
26-10-2010
Koszalin. "Szewcy" z BTD ruszają w objazd
Spektakl "Szewcy" Bałtyckiego Teatru Dramatycznego zakwalifikował się do drugiej edycji projektu "Teatr Polska".
18-10-2010
Objazd jest przygodą, jest misją!
- To program, który ma być świętem, ale cały czas mam nadzieję, że będzie kołem zamachowym zmian na szerszą skalę, dotyczących nie tylko życia teatralnego - Zenon Butkiewicz o projekcie "Teatr Polska".
14-10-2010
Sezon na rozbiegu
Teatr sprytnie omija rafę kryzysu, stawiając na spektakle małoobsadowe - pozwala to stworzyć wrażenie intensywności przy zmniejszeniu kosztów własnych - pisze Tomasz Miłkowski w Przeglądzie.
07-10-2010
Koszalin-Szczecin. BTD i Pleciuga ruszają w objazd
Szczecińska Pleciuga z "8 dniami stworzenia świata", a Koszaliński BTD z "Szewcami" [na zdjęciu] jeżdżą po województwie i grają spektakle w małych miejscowościach. Pojadą m.in. do Wałcza i Choszczna.
01-10-2010
Szczecin. Teraz Pleciuga! w programie Teatr Polska
Szczeciński Teatr Lalek "Pleciuga" zakwalifikował się do programu ogólnopolskiego pn. "Teatr Polska". W ramach projektu, w kilku miastach m.in. naszego województwa, zostanie zaprezentowany spektakl dla dzieci pt. "8 dni stworzenia świata"[na zdjęciu].
18-09-2010
Biała Podlaska. "Samotny Zachód" na teatralnej wyprawie
Sztuka w reżyserii Gienadija Muszpierta rusza w teatralną wędrówkę. Pierwszy przystanek to Biała Podlaska. W sobotę (18 września) "Samotny zachód" zostanie wystawiony dwa razy na inaugurację Jesieni Teatralnej
16-09-2010
Lublin. "Trans-Atlantyk" i "Drzewo" w projekcie "Teatr Polska"
Spektakl "Trans-Atlantyk" wg powieści Witolda Gombrowicza w reżyserii Janusza Opryńskiego i Witolda Mazurkiewicza weźmie udział w projekcie "Teatr Polska" - będzie wystawiony w centrach kultury Ostrowca Świętokrzyskiego, Bochni, Krosna, Sanoka i Kraśnika. Po Polsce już jeździ spektakl "Drzewo" Stefana Szmidta.
14-09-2010
Białystok. Pracowita jesień Teatru Malaber Hotel
Teatr Malabar Hotel w tym miesiącu obchodzi pierwszą rocznicę swojej działalności. Zapowiada się pracowity "jubileusz"- sezon rozpocznie trasa "Baldandersa" [na zdjęciu].
14-09-2010
Białystok. "Samotny Zachód" rusza w objazd
Już w najbliższą sobotę spektakl "Samotny zachód" rusza w teatralną wędrówkę. Pierwszy przystanek to Biała Podlaska, gdzie 18 września dwukrotnie zagramy to przedstawienie.
13-09-2010
Lublin. "Trans-Atlantyk" w projekcie "Teatr Polska"
"Trans-Atlantyk" (na zdjęciu) wg Gombrowicza zrealizowany przez Teatr Provisorium i Kompanię Teatr z Lublina bierze udział w projekcxie Instytutu Teatralnego "Teatr Polska".
06-09-2010
Granne. Zawitał "Teatr Polska"
Spektaklem w Grannem (powiat siemiatycki) Białostocki Teatr Lalek wznowił w poniedziałek pokazywanie w małych podlaskich miejscowościach sztuk teatralnych w ramach projektu "Teatr Polska".
25-08-2010
Katowice-Bielsko-Biała. Teatry ruszają w objazd
Nowa wersja starego porzekadła brzmieć może tak: Jeśli widz nie może dotrzeć do teatru, to teatr dotrze do widza.
30-06-2010
Białystok. "Samotny Zachód" ruszy w obiazd
"Samotny zachód" nie tylko w Teatrze Dramatycznym. Spektakl otrzymał dotacje z ministerstwa kultury na podróż po Podlasiu.
30-06-2010
Legnica. "Otello" ruszył w objazd
Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy nie ma wakacji. Lato wykorzystuje, by pokazać swoje sztuki w mniejszych miastach - tam gdzie duży, zawodowy teatr dociera rzadko, jak choćby do Bolesławca.
11-06-2010
Białystok. Letnie plany BTL-u
Białostocki Teatr Lalek na swe spektakle ściąga tłumy widzów i jeździ z repertuarem po całym świecie. Podczas wakacji proponuje zaś ciekawe warsztaty.
11-06-2010
Legnica. Projekt Teatr Polska u Modrzejewskiej
W czwartek 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa dyrektora legnickiego teatru dotycząca zwiększenia środków finansowych na kulturę oraz rozpoczęcia inicjatywy o charakterze artystyczno-społecznym pod nazwą Teatr Polska. Pisze Monika Bożek.
09-06-2010
Podlasie. BTL rusza w objazd w projekcie Teatr Polska
W pięciu małych podlaskich miejscowościach, gdzie nie ma teatrów, Białostocki Teatr Lalek będzie pokazywał spektakle w ramach projektu "Teatr Polska" - poinformowano w środę na konferencji prasowej w teatrze.
31-03-2010
Warszawa. Wyniki pierwszego etapu Programu Teatr Polska
Komisja Artystyczna Programu Teatr Polska w składzie: Zenon Butkiewicz (przewodniczący), Joanna Derkaczew, Wojciech Majcherek, Paweł Sztarbowski, na posiedzeniach w dniach 30 i 31 marca 2010, spośród zgłoszonych sześćdziesięciu propozycji postanowiła rekomendować następujące spektakle: