powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Koszalin. Katarzyna Szyngiera z główną nagrodą "m-teatru"

Nagrodę główną VI Koszalińskich Konfrontacji Młodych "m-teatr 2015", otrzymała Katarzyna Szyngiera za reżyserię spektaklu "Świadkowie albo Nasza mała stabilizacja" z Teatru Współczesnego w Szczecinie. Swoje nagrody przyznała też publiczność.

Jury 6. Koszalińskich Konfrontacji Młodych "m-teatr" 2015 w składzie: Agnieszka Korytkowska-Mazur, Artur Daniel Liskowacki i Witold Mrozek po obejrzeniu siedmiu przedstawień konkursowych, postanowiło przyznać nagrodę główną w wysokości 7000 zł (siedem tysięcy złotych) ufundowaną przez Prezydenta Miasta Koszalina Piotra Jedlińskiego oraz nagrodę rzeczową w postaci tygodniowego pobytu w Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowym FALA 1 w Łazach Katarzynie Szyngierze (na zdjęciu) za reżyserię spektaklu "Świadkowie albo Nasza mała stabilizacja" z Teatru Współczesnego w Szczecinie.

Jury wyraża satysfakcję z założeń koncepcyjnych festiwalu. Równocześnie zwraca uwagę na zanik poszukiwań twórczych wśród młodych reżyserów.

Jury apeluje o uważniejszą selekcję spektakli festiwalowych.

***

Nagroda publiczności dla najlepszej: aktorki, aktora, spektaklu 6. Koszalińskich Konfrontacji Młodych "m-teatr 2015"

Oddano 96 głosów. W tym głosów 81 ważnych, 15 głosów nieważnych z przyczyn formalnych.

Najwięcej głosów uzyskali:

Beata Niedziela w kategorii najlepsza aktorka festiwalu - za rolę Jokasty w spektaklu "Edyp Cię Kocha" w reż. Cezarego Ibera z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego imienia Juliusza Słowackiego w Koszalinie

oraz

Piotr Kaźmierczak w kategorii najlepszy aktor festiwalu - za rolę Pan M. w spektaklu "Spowiedź Masochisty" z Teatru imienia Aleksandra Fredry w Gnieźnie.

Spośród spektakli biorących udział w 6. Koszalińskich Konfrontacjach Młodych "m-teatr" 2015 najwięcej głosów uzyskał spektakl "Spowiedź Masochisty" w reżyserii Aline Negry Silvy z Teatru imienia Aleksandra Fredry w Gnieźnie.