powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Wystawa "Wesele" na Foksal

Wystawa "Wesele" jest prezentacją prac grupy pięciu studentek III i IV roku warszawskiej ASP, które pod wspólną nazwą Chochoły koncentrują się na coraz mniej obecnym w dzisiejszym świecie sztuki dialogu artystycznym.

Można powiedzieć, że sensem ich działań jest demokratyzacja procesu dydaktycznego funkcjonującego na akademii. Jako grupa przełamują rytm indywidualnych korekt, zaliczeń, ocen, a przede wszystkim bezlitosnej konkurencji, która zdaje się opanowywać umysły nowej generacji twórców. Absolutnie świadomie zwracają się w swoich pracach do niestabilnej kondycji młodego artysty - niepewnego własnej tożsamości artystycznej, powodzenia kariery artystycznej, estetyki, strategii twórczej, a w końcu także samej ideologii. Wiedząc jak ich osobista ścieżka jest jeszcze nieostra, a przede wszystkim łatwa to zatarcia i podatna na wpływ różnych, głównie fałszywych wyobrażeń i aspiracji, które kształtują dzisiejszy wizerunek sztuki, zdecydowały się odwrócić całą sytuację i znaleźć oparcie (punkt odniesienia) we własnej wspólnocie pozornie sprzecznych interesów. Chochoły nie mają programu, który można by zdefiniować w obrębie samej sztuki, nie kształtują jednego, świadomie wspólnego języka estetycznego, czy nawet paradygmatu twórczego - ich celem jest przede wszystkim kooperacja na poziomie krytyki, interpretacji, stymulacji, promocji i samorealizacji.

Tytuł wystawy, tak jak sama nazwa grupy, jest oczywistym nawiązaniem do Stanisława Wyspiańskiego i jego próby odgadnięcia tego, jak działa polskie społeczeństwo. Chochoły starają się zrozumieć zasady funkcjonowania współczesnego świata sztuki - obserwując go z dystansu, patrząc na "wesele" z zewnątrz.

GRUPA CHOCHOŁY:

Agata Adamowska

Urszula Danielska

Magda Kowalska

Misia Łukasiewicz

Faustyna Makaruk

***

Grupa Chochoły

"WESELE"

13.06.2015 - 25.07.2015

Zapraszamy na wernisaż w sobotę 13 czerwca w godzinach 17:00 - 20:00.

Propaganda

ul. Foksal 11 lok.1