powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Rusza program "Stary Browar Nowy Taniec na Malcie"

Prapremiera spektaklu "There Might Be Others" w reżyserii nowojorskiej choreografki Rebecci Lazier, otworzy dziś program "Stary Browar Nowy Taniec na Malcie".

Dziesiąta, maltańska odsłona programu, który jest prezentacją premierowych i najciekawszych wydarzeń browarowej sceny tanecznej, po raz pierwszy potrwa trzy tygodnie i obejmie aż dwadzieścia wydarzeń.

Tegoroczny program zbudowany jest wokół tematyki postmodern dance, czyli tańca, który wydarza się w przestrzeni między sztuką a zachowaniami codziennymi. Na tanecznej scenie Starego Browaru zagoszczą spektakle zarówno uznanych twórców (Jérôme'a Bela, Willi Dornera, Frédéricka Giesa, Isabelle Schad), jak i reprezentantów najmłodszego pokolenia - choreografów z m.in. Polski i Izraela.

Czy wszystko może być tańcem i czy każdy może być tancerzem? Do pytania stawianego przez postmodern dance oprócz spektakli odniesie się także wystawa "Let's Dance". Jej kuratorzy: Joanna Leśnierowska, Tomasz Plata i Agnieszka Sosnowska zapowiadają, że prace proponują rozmowę o tańcu w demokratycznym tonie i często popowej formie, bo to właśnie kultura popularna pozwoliła każdemu z nas uwierzyć w to, że może tańczyć. A zatem let's dance!

Na zdjęciu: choreografka Rebecca Lazier