powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Gdańsk. Dziś spektakl taneczny z Rumunii w GTS

Teatr, wino i muzyka - trwa Tydzień Rumuński w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Uwaga! Na hasło: "Transylwania" można kupić dwa bilety w cenie jednego. Dziś spektakl teatru tańca "Zic Zac" w choreografii Andrei Gavriliu.

Promocja dostępna tylko w kasie GTS przy ul. W. Bogusławskiego 1, czynnej codziennie w godzinach 14-19.

Dziś w programie spektakl teatru tańca "Zic Zac" (na zdjęciu) w choreografii i reżyserii Andrei Gavriliu.

Klub nocny. Ona i on stają się marionetkami DJ'a, który muzyką oddziaływuje na całe ich jestestwo . Wszystko zaczyna się od rytualnego połączenia w parę. Ona i on powoli pozbywają się wszelkich zahamowań, dają upust frustracjom, lękom i ukrytym namiętnościom, aż wreszcie są w pełni wyzwoleni i gotowi zatracić się w sobie nawzajem. Zic Zac to przedstawienie naszego pokolenia. Ukazuje różne etapy relacji: upodobania i antypatie, brutalne początki i filozoficzne debaty, wrażliwość i okrucieństwo, osobiste lęki i potrzebę odnalezienia drugiej połowy. Wszystko to osadzone w psychodelicznej podróży pełnej humoru, a przede wszystkim znakomitej muzyki.

"Niektóre sposobności łatwiej wykorzystać, gdyż towarzyszy im właściwa ścieżka dźwiękowa, inne tracimy ze względu na jej brak. Jak powiedział Nietzche, "muzyki słuchamy naszymi mięśniami". >>Zic Zac<< we wspaniały sposób ilustruje, jak wyglądają mięśnie podczas słuchania muzyki - warto to zobaczyć." ("Tańcząc do ścieżki dźwiękowej życia", Mirun Suru).

Występują: Andrea Gavriliu, Stefan Lupu, Gabriel Costin

Jutro - "Wyjścia", monodram Aleksandry Kugacz, inspirowany prozą prozą Herty Müller w reż. Jerzego Weltera.