Lato 2010 w teatrze

04-06-2010
25-11-2015
Próba świata
- Po kryzysie finansowym w 2009 r. w Islandii zapotrzebowanie na abonamenty teatralne wzrosło o 600 proc. Zamiast chleba ludzie kupowali bilety - z dyrektorką Instytutu Teatralnego Dorotą Buchwald rozmawia Paweł Płoski w Tygodniku Powszechnym - dodatku "Teatr Ogromny".
17-07-2013
Gorzów Wlkp. Trwa XI Festiwal Teatrów Ogródkowych
W najbliższy weekend Teatr im. Osterwy zapraszay na bajkę "Szewc Dratewka" w wykonaniu Teatru Trójkąt z Zielonej Góry, "Martwą naturę z kochankiem w tle", recital Joanny Jeżewskiej oraz "Głos ma twarz-czyli o osobliwej roli lektora - musical bardzo kameralny" w wykonaniu Iwony Konieczkowskiej i Piotra Borowca.
17-01-2011
Wrocław. Film dokumetalny o "Lecie w teatrze"
Teatr Polski aprasza sympatyków edukacji teatralnej oraz uczestników projektu "Lato w teatrze" organizowanego przez Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie do obejrzenia filmu dokumentalnego o pracy licealistów z Dolnego Śląska w ramach wakacyjnego projektu realizowanego na wrocławskiej scenie.
04-10-2010
Warszawa. "Lato w Teatrze" na festiwalu "Korczak 2010"
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego wraz z Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak" już po raz trzeci zapraszają do Warszawy jeden spektakl zrealizowany w ramach projektu Lato w Teatrze - teatralnych półkolonii dla dzieci i młodzieży.
01-09-2010
Tarnobrzeg. Lato w Teatrze z Marią Ciunelis
Uczestnicy dwutygodniowych warsztatów "Lato w teatrze", które prowadzone są w Tarnobrzeskim Domu Kultury, Marię Ciunelis [na zdjęciu], aktorkę teatru Ateneum, sprawującą opiekę artystyczną nad szkoleniem, powitali w nietuzinkowy sposób.
27-08-2010
Gdynia. "Anioły" z Muzycznego w warszawskim parku
Spektakl "Gdyby do szkoły chodziły anioły" (na zdjęciu) Teatru Muzycznego z Gdyni zostanie wystawiony w niedzielę 29 sierpnia o godz. 16 w warszawskim Parku im. Sowińskiego na Woli w ramach Wolskiego Teatru Letniego. Wstęp wolny.
27-08-2010
Płock. Ostatni weekend z Teatrem Letnim
W piątek, sobotę i niedzielę na dziedzińcu Płockiej Galerii Sztuki (ul. Sienkiewicza 36) o godz. 19 zaprezentowany zostanie spektakl "Wieczór kawalerski" Robina Hawdona w reżyserii Łukasza Mąki.
25-08-2010
Tarnów. "Kopciuszek" na finał Lata w Teatrze
Kończy się realizacja projektu: "Artystyczne wakacje. Pomoc dla dzieci z terenów dotkniętych powodzią" prowadzonego przez Tarnowski Teatr. W piątek (27 sierpnia) na zakończenie warsztatów teatralnych zostanie pokazany "Kopciuszek na nowo napisany".
23-08-2010
Najmłodsi na Pradze się nie nudzą
W kamienicy przy ulicy Lubelskiej 30/32 dzieci z Pragi i okolic do końca sierpnia mogą bezpłatnie uczyć się angielskiego, chodzić na zajęcia teatralne czy ćwiczyć capoeirę. Warsztaty zakończy 4 września wspólny występ uczestników z Urszulą Dudziak i Miką Urbaniak. To wszystko dzięki pomysłowi grupy Komuna Warszawa we współpracy z teatrem Studio - pisze Barbara Posel W Polsce - Warszawa.
23-08-2010
Opole. Dziecięcy spektakl w lalkach
Sztuki magiczne, gra światła i cienia, no i akrobacje. Wszystko to w pełnym humoru widowisku, które w sobotę zaprezentowały dzieci z terenów dotkniętych powodzią
21-08-2010
Łódź. Teatr Piccolo w Porcie Łódź
W niedzielę o godz. 14 w Porcie Łódź Teatr Piccolo pokaże spektakl cyrkowy "Kot i Mysz na Dzikim Zachodzie" - przeplatane gagami interaktywne widowisko dla najmłodszych widzów.
21-08-2010
Wrocław. Teatralne rejsy po Odrze
Wiecie, gdzie po Wrocławiu grasował wampir? Albo dlaczego pewien burmistrz został bezpardonowo strącony z mostu do wody w pobliżu miejsca, gdzie dziś straszą duchy wyklętych kochanków? No to czas się dowiedzieć. Najlepiej w doborowym towarzystwie.
20-08-2010
Opole. W sobotę premiera "Lata w teatrze"
Ludzie zwykli traktować zwierzęta jak niższe formy życia, z którymi zbyt wiele ich nie łączy. Młodzi ludzie biorący udział w warsztatach "Lato w teatrze" przygotowali spektakl, za pośrednictwem którego postarają się w ciekawy i zabawny sposób pokazać, że różnica między zwierzęciem a człowiekiem wcale nie jest taka wielka, jak niektórym się wydaje. Pokaz w sobotę w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora.
20-08-2010
Świdnik. Spotkania Teatrów Ulicznych na pl. Konstytucji 3 Maja
Gdy sztuka wychodzi na ulice, na chwilę zatrzymuje się czas, bo trudno przejść obok niej obojętnie. Tak będzie w Świdniku w sobotę i niedzielę. Wżycie miasta wtopią się artyści, którzy opowiedzą cztery historie. Wszystko to w ramach piątej edycji Spotkań Teatrów Ulicznych.
20-08-2010
Warszawa. "Pragnienie" na placach i podwórkach
Przedstawienie Teatru "Wiatrak" zatytułowane "Pragnienie" (o wszystkich pragnieniach, które na co dzień z sobą nosimy i ukrywamy nawet przed sobą) prezentowane będzie na podwórkach, dziedzińcach i w parkach.
20-08-2010
Warszawa. Teatr Usta Usta w Arkadach Kubickiego
Królewskie Arkady Sztuki nabierają rozmachu. W najbliższy weekend wystąpi teatr Usta Usta, zespół Affabre Concinui oraz orkiestra Sinfonia Viva.
19-08-2010
Olsztyn. Hamlet wielonarodowy
Wczoraj o godz. 17 na olsztyńskim rynku odbyła się premiera spektaklu "Mój Hamlet - Twój Hamlet - Nasz Hamlet!? "
18-08-2010
Łódź. Pinokio w objeździe z "Tuwimkami"
Łódzki Teatr Lalki i Aktora Pinokio bierze udział w "Artystycznych wakacjach" - cyklu letnich warsztatów i pokazów spektakli, które odbywają się podczas wakacji w kilkudziesięciu miastach w Polsce.
18-08-2010
Mazowsze. Karawana sztuki w kolejnych miejscowościach
W najbliższą niedzielę, 22 sierpnia, do Szreńska zawita Karawana - wędrujący festiwal sztuki i animacji. Impreza odwiedziła już 11 miejscowości województwa mazowieckiego, w których realizowany był program artystyczny.
17-08-2010
Chorzele-Szreńsk. Wędrowny Festiwal Karawana
Dobiega końca czwarta edycja Karawany - Festiwalu sztuki i animacji, umożliwiającego mieszkańcom małych miejscowości na Mazowszu uczestniczenie w nowych, otwartych formach życia kulturalnego.
17-08-2010
Świdnik. V Spotkania Teatrów Ulicznych
Cztery przedstawienia dla dzieci i dorosłych zobaczymy podczas V Spotkania Teatrów Ulicznych w Świdniku. Na Placu Konstytucji 3. Maja wystąpią teatry z Wrocławia, Gdańska, Krakowa i Wolimierza.
16-08-2010
Białystok. Licealiści zakończyli Lato w Teatrze
56 licealistów wzięło udział w wakacyjnych teatralnych półkoloniach w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Podczas miesięcznych warsztatów uczyli się gry aktorskiej i obsługi spektakli, przygotowali też dwa przedstawienia.
16-08-2010
Warszawa. Spektakle na ulicy i w parku
14-08-2010
Młodzież spędza wakacje w teatrze
Ćwiczą dykcję oraz ciało, projektują maski i wcielają się w osoby piszące o teatrze i dla teatru. Przez dwa tygodnie młodzież uczestniczyła w warsztatach "Lato w teatrze" organizowanych przez Teatr Dramatyczny. Teraz, podczas finałowych pokazów, zaprezentuje efekty swojej pracy. A te już w niedzielę, 15 sierpnia o godz. 16.30 i 18.30 na dużej scenie Węgierki. Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona.
13-08-2010
Białystok. Ostatni spektakl "Lata w teatrze"
Treść spektaklu "Lustro" jest tajemnicą, ciągle się zmienia. I już tworzą się plotki na jego temat. W eter np. poszła informacja, że będziemy występować z garnkami pełnymi bigosu, który będziemy rozdawać wśród publiczności - śmieje się jeden z reżyserów Jacek Dojlidko. Jak będzie naprawdę - okaże się w niedzielę.
12-08-2010
Jarocin. Premiera na finał "Lata w teatrze"
Dobiegają końca półkolonijne warsztaty twórcze, które legnicki Teatr im. Modrzejewskiej zrealizował wyjazdowo w wielkopolskim Jarocinie. Dziś (12 sierpnia) pierwszy z dwóch akcentów finałowych - premiera spektaklu "Jak ptaki", który powstał podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą (11-18 lat). Jutro powtórzenie przedstawienia i zakończenie projektu.
11-08-2010
Wodzisław Śląski. Bezgraniczne zamieszanie teatralne
13-15 sierpnia w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Bezgraniczne Zamieszanie Teatralne.
11-08-2010
Wrocław. Sezon ogórkowy u Ad Spectatoresów
Wakacje trwają w najlepsze, ale wielu dolnośląskich aktorów o urlopach zdążyło już zapomnieć. Pracowite lato, jak zwykle, zafundował swojej ekipie Maciej Masztalski, szef Teatru Ad Spectatores.
10-08-2010
Aktorzy przeprosili się z wakacyjnymi widzami
Tegoroczne wakacje będą najciekawszym i najbardziej kasowym latem teatralnym od dwudziestu lat. Aktorzy przełożyli urlopy i na upalne miesiące przygotowali nie tylko premiery, ale chętnie grają też podczas licznych festiwali - pisze Cezary Polak w Dzienniku Gazecie Prawnej Warszawa.
10-08-2010
Tarnów. "Artystyczne wakacje. Pomoc dla dzieci z terenów dotkniętych powodzią"
Tarnowski Teatr rozpoczyna realizację projektu: "Artystyczne wakacje. Pomoc dla dzieci z terenów dotkniętych powodzią".
10-08-2010
Wodzisław Śląski. Dziecieca premiera "Lata w Teatrze"
12 sierpnia o g. 16 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się premiera "Bajki o dwóch królestwach" na podstawie scenariusza Antoniny Szejbal, w której wystąpią dzieci zaangażowane w projekt "Lato w Teatrze - Wodzisław Śląski"
09-08-2010
Dzięki zajęciom, młodzi ludzie na pewno jeszcze tu wrócą
Czerwony Kapturek zjadł wilka, a Agata szukała pracy, aż w końcu praca znalazła ją. Wszystko za sprawą młodych ludzi, którzy zamiast letniego wypoczynku wybrali spędzenie wakacji w teatrze. I ten teatr pokochali. Uczestnicy warsztatów w Białostockim Teatrze Lalek zaprezentowali swoje własne "Grimmspiracje". Było trochę strasznie, trochę śmiesznie, ale przede wszystkim bardzo teatralnie - pisze Urszula Krułul w Gazecie Współczesnej.
07-08-2010
Podlaskie. Wertep paradował po Kleszczelach
Prawe biodro, lewe biodro, zakręt...i jeszcze raz! - wołała w tatarskiej jurcie Jacek Hałas i wiódł wesoły korowód mieszkańców Kleszczel i przybyłych gości. Nieważne, że upał wyciskał siódme poty, ważna była atmosfera, kolejne pieśni , kolejne tańcem, spektakle i peregrynacje po miasteczku.
06-08-2010
Łódź. Spektakle z Tarnowa na Letniej Scenie Forum
"Emigrantów" Sławomira Mrożka i monodram napisany przez znanego satyryka Tomasza Jachimka przywiezie na Letnią Scenę Forum Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego.
06-08-2010
Zakopane. Ostatnia odsłona teatralnego lata
Zbliża się do końca III Zakopiańskie Lato Teatralne, któremu patronuje "Gazeta Krakowska". W najbliższy weekend amatorzy dobrej sztuki będą mogli na Krupówkach ogladnąć trzecią - i ostatnią - cześć tej niecodziennej imprezy.
05-08-2010
Białystok. Teatroteka dla dzieci, "Filizanka" dla dososłych
05-08-2010
Ruda-Huta. Peszek na Wyżynie Teatralnej
Już po raz drugi Gminny Ośrodek Kultury w Rudzie Hucie przygo-towujejedyną w swoim rodzaju w regionie imprezę, nazwaną Wyżyna Teatralna. Tegoroczna potrwa od dzisiaj do niedzieli. Weźmie w niej udział dziewięć różnego rodzaju teatrów. A gościem specjalnym będzie Jan Peszek, który wystąpi w monodramie według Bogusława Schaeffera "Scenariusz dla nieistniejącego ale możliwego aktora instrumentalnego".
05-08-2010
Wrocław. Letnie spotkania z Teatrem Ad Spectatores.
8, 12 SIERPIEŃ. W ramach letnich spotkań na spektakle zaprasza teatr Ad Spectatores.
05-08-2010
Wrocław. Teatr Lalek gra od weekendu
6, 7 SIERPNIA. Po krótkiej wakacyjnej przerwie wracają spektakle Teatru Lalek.
04-08-2010
Białystok. W Dramatycznym II turnus Lata w Teatrze
Od kilku dni w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki trwa drugi turnus letnich warsztatów artystycznych.
04-08-2010
Gdynia. "Dzień Świra" na Scenie Letniej
Teatr Miejski zaprasza na spektakl "Dzień Świra" [na zdjęciu] na Scenie Letniej w Orłowie.
04-08-2010
Hel. Ostatni w tym sezonie spektakl w Teatrze w remizie
To letnia scena, którą w Helu stworzyło małżeństwo aktorów - Grażyna Marzec i Olgierd Łukaszewicz. W czasie wakacji w remizie strażackiej można oglądać spektakle. Dziś już ostatni tego lata.
04-08-2010
Łódź. Ballady i romanse na Letniej Sceny Forum
Ballady i romanse rosyjskie dziś wieczorem w ramach Letniej Sceny Forum zaprezentuje Barbara Droździńska [na zdjęciu].
04-08-2010
Teatr w zieleni
12 lipca. Upalny, duszny wieczór w promieniach dokuczliwego słońca. Scena w altance otoczonej zielenią (a piękną mamy zieleń w tym roku). Widownia rozsiadła się na krzesłach ustawionych na trawie w ogrodzie Dworku Białoprądnickiego. Niespodziewanie - jak na warunki pogodowe - liczna. Atmosfera luźna: ktoś sączy colę, ktoś piwo, ktoś usiłuje się ochłodzić lodami. Na scenie para: Maja Barełkowska i Piotr Cyrwus - o lecie teatralnym w Dworku Białoprądnickim pisze Elżbieta Konieczna w Miesiacu w Krakowie.
04-08-2010
Toruń. "Lato w teatrze" z młodzieżą w Baju Pomorskim
"Gra w klasy" to najnowsza premiera w Teatrze "Baj Pomorski". Spektakl przygotowali uczestnicy dwutygodniowych półkolonii "Lato w teatrze".
02-08-2010
Jelenia Góra. "Lato w teatrze" w JCK
Dwadzieścia jeden pań i trzech panów w wieku gimnazjalno-licealnym rozpoczęło dziś w Jeleniogórskim Centrum Kultury 13-dniową sceniczną przygodę w ramach trzeciego turnusu warsztatów "Lato w teatrze" pod patronatem Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego w Warszawie.
02-08-2010
Jelenia Góra. Koniec "Lata w teatrze" w Animacji
Przy upalnej pogodzie oklaskiwano dziś młodych aktorów Teatrzyku Jelonka Górskiego, którzy premierą przedstawienia "W 45 minut dookoła parku z Koziołkiem Matołkiem" zakończyli pierwszy turnus warsztatów Lato w Teatrze w Zdrojowym Teatrze Animacji.
02-08-2010
Legnica. "Lato w teatrze" w Jarocinie
Od zabaw integracyjnych na scenie legnickiego Teatru Modrzejewskiej, poznawania tajemnic jego zaplecza oraz zwiedzania rozrzuconych po całym mieście obiektów wykorzystywanych w teatralnych przedstawieniach rozpoczęła Lato w Teatrze blisko 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży z wielkopolskiego Jarocina.
02-08-2010
Ruda-Huta. Młodzież na Wyżynie Teatralnej
Młodzieżowe teatry z różnych regionów kraju spotkają się na festiwalu Wyżyna Teatralna w otoczonej lasami miejscowości Ruda-Huta.
02-08-2010
Żory. Festiwal Teatrów i Widowisk Ulicznych
Teatr ognia, widowiska z pogranicza teatru i baletu, Don Juan w futurystycznej wersji - tak bawili się żorżanie w weekend, który upłynął pod znakiem spektakularnych występów artystów z Bielawy, Wrocławia i Krakowa.
02-08-2010
Łódź. Teatralny sierpień
Przed nami festiwal Retroperspektywy, gościnne spektakle, warsztaty taneczno-muzyczne, przedstawienia na podstawie tekstów Witkacego i Grotowskiego. Będzie ciekawiej niż w lipcu
31-07-2010
Białystok. "Agata szuka pracy" na finał półkolonii w teatrze
Jak zagrać na scenie, uszyć strój teatralny, wypromować przedstawienie - m.in. tego uczyli się przez dwa tygodnie uczestnicy wakacyjnych młodzieżowych warsztatów teatralnych w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Projekt zrealizowano w ramach akcji "Lato w teatrze".
31-07-2010
Seks, młodość i PRL we wrocławskim Teatrze Kameralnym
"(Un)born in PRL" to przygotowana pod opieką Mariusz Kiljana opowieść o problemach młodych ludzi, widzianych oczami... młodych ludzi. Na scenie wrocławskiego Teatru Kameralnego wykreowana została rzeczywistość, w której zapomniane symbole socjalizmu zestawione zostały z gadżetami wolnego rynku - pisze Piotr Bugaj w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
31-07-2010
Suchacz. Mrożek z Elbląga na plaży
W niedzielę, 1 sierpnia, o godz. 19.00 w Suchaczu odbędzie się wyjątkowa impreza artystyczna. W ramach "V Warmińsko-Mazurskich Nocy z Teatrem na Wodzie" obejrzeć będzie można spektakl Sławomira Mrożka "Na pełnym morzu" [na zdjęciu]. Wstęp wolny.
31-07-2010
Toruń. "Gra w klasy" zwieńczy Lato w teatrze
Letnia Akademia Teatru Otwartego 2010 powołana przy Teatrze Baj Pomorski w Toruniu podczas półkolonii "Lato w teatrze", w dniach 19-31 lipca 2010, przedstawi sztukę ludzko-diabelsko-anielską "Gra w klasy". Premiera 31 lipca.
30-07-2010
Jelenia Góra. Próba "Jelonków" na "szóstkę"
Brawami nagrodzili dziś przypadkowi widzowie sztukę "W 45 minut dookoła parku z Koziołkiem Matołkiem", której pierwszą całościową próbę obejrzeli w cieplickiej muszli koncertowej. Teatrzyk Jelonka Górskiego, który uczestniczy w warsztatach "Lato w teatrze", stanął na wysokości zadania.
29-07-2010
Gorzów Wielkopolski. Finał Sceny Letniej
31 lipca o godz. 22.00 w Gorzowie odbędzie się wyjątkowy koncert fortepianowy zamykający tegoroczną Scenę Letnią z ENEA - CHOPIN-GARTEN, festiwal organizowany przez Teatr im. Juliusza Osterwy.
29-07-2010
Jelenia Góra. Koziołek Matołek na placu Piastowskim
Kilkudziesięciu mieszkańców Cieplic, kuracjuszy i turystów skorzystało dziś z niepowtarzalnej okazji, aby zrobić sobie zdjęcie z bohaterem bajki Kornela Makuszyńskiego. W ten sposób dzieci z warsztatów "Lato w teatrze" reklamowały swój spektakl, który w najbliższy weekend będzie można dwa razy obejrzeć w Parku Zdrojowym.
29-07-2010
Toruń. Powarsztatowa "Gra w klasy" w Baju Pomorskim
To druga odsłona projektu "Lato w teatrze" dla młodych torunian, którzy spędzają wolny czas w mieście. Premiera spektaklu "Gra w klasy" będzie podsumowaniem dwóch tygodni pracy uczestników półkolonii, którzy spędzają ten czas w Teatrze Baj Pomorski.
29-07-2010
Wrocław. PRL według nastolatków
Urodzili się już w wolnej Polsce, ale są ciekawi przeszłości i chcą o niej opowiedzieć - w sobotę i niedzielę licealiści pokażą na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego swoją interpretację komunistycznej rzeczywistości.
28-07-2010
Białystok. Finałowy spektakl "Lata w Teatrze"
1 sierpnia w Teatrze Dramatycznym o godzinie 16.30 i 18.30, w ramach projektu Lato w Teatrze, odbędzie się spektakl wieńczący warsztaty - "Agata szuka pracy" pod opieką reżyserską Krzysztofa Zemły.
28-07-2010
Gdynia. "Królewna Śnieżka" na półkoloniach w Muzycznym
30 lipca o godz. 17.00 i 31 lipca o godz. 16.00 w ramach projektu "Lato w Teatrze" odbędą się spektakle "Królewny Śnieżki" w reż. Marka Richtera i Tomasza Czarneckiego, z muzyką Artura Guzy.
26-07-2010
Elbląg. Deprecjacja Depresji z "Rodziną Dreptaków"
Po raz piąty na dziedzińcu elbląskiego muzeum odbędzie się Deprecjacja Depresji - przedsięwzięcie, które w zabawny sposób promuje unikalny walor geograficzny naszego regionu - najniżej położony punkt w Polsce.
26-07-2010
Jelenia Góra. "Lato w teatrze" w Parku Zdrojowym
"W 45 minut z Koziołkiem Matołkiem dookoła parku" wg bajki K. Makuszyńskiego - przygotowują dzieci i instruktorzy "Lata w Teatrze" w Zdrojowym Teatrze Animacji. Dwa pokazy sztuki odbędą się w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym 31 lipca i 1 sierpnia.
24-07-2010
Kraków. Warsztaty w KTO
Teatr KTO organizuje wakacyjne warsztaty teatralne "Labirynt wyobraźni" dla młodzieży w wieku 14-17 lat.
24-07-2010
Kutno. Finał Letnich Spotkań Artystycznych
Siedem dni, kilkadziesiąt godzin ćwiczeń i blisko 50 realizatorów. W poniedziałek o godz. 19 w Kutnie po raz 15. zobaczymy spektakl Letnich Spotkań Artystycznych. LSA to trwające tydzień wakacyjne warsztaty taneczno-wokalno-teatralne, podczas których amatorzy sztuki z całej Polski przygotowują spektakl uliczny pokazywany ostatniego dnia warsztatów.
23-07-2010
Mazowieckie. Festiwal Karawana 2010
Jadów, Ostrów Mazowiecka, Iłża, Lipsko, Otwock, Mrozy, Gostynin, Mała Wieś, Glinojeck, Mława, Chorzele, Szreńsk - te miejsca odwiedza w wakacje objazdowy festiwal Karawana 2010.
22-07-2010
Białystok. Lato w teatrze Dramatycznym
Młodzi ludzie na warsztatach poznają tajniki sztuki teatralnej.
22-07-2010
Elbląg. Spektakle i piosenki na wodzie
Trwają 5. Warmińsko-Mazurskie Spotkania z Teatrem... na Wodzie, organizowane przez elbląski Teatr im. Aleksandra Sewruka.
22-07-2010
Jelenia Góra. Trwa "Lato w Teatrze" w Teatrze Animacji
Do Murzynów, Chińczyków i nie wiadomo gdzie jeszcze dotrze Koziołek Matołek, bohater widowiska przygotowywanego przez dzieci pod czujnym okiem instruktorów ze Zdrojowego Teatru Animacji w ramach warsztatów "Lato w teatrze".
22-07-2010
Łódź. Kończy się "Viva flamenco"
W niedzielę Finał IX Międzynarodowego Festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej "Viva flamenco" (od godz. 16) na rynku Manufaktury.
22-07-2010
Łódź. Letnia Scena Forum
Kolejnym gościem łódzkiego XII Przeglądu Teatralno-Kabaretowego Letnia Scena Forum, który odbywa się w Śródmiejskim Forum Kultury (ul. Roosevelta 17), będzie w środę Kabaret Ramol.
22-07-2010
Poznań. Czwartki z Operą Kieszonkową
W lipcu, w kolejne czwartki (od 8.07.2010) o godz. 21.30 na Dziedzińcu Masztalarni prezentowane będą utwory, niewystawiane na dużej scenie operowej ze względu na swój kameralny charakter. Będą to rzadko prezentowane, niezwykle ciekawe utwory - prawdziwe odkrycia muzyczne.
22-07-2010
Sieradz. Festiwal króla fryzjerów i teatru
Jutro, 23 lipca rozpoczyna się druga edycja niezwykłego Sieradz Open Hair Festival - największe i najbardziej stylowe wydarzenie miejskie w Polsce, które powstało na część wywodzącego się z Sieradza Antoniego "Antoine'a" Cierpilkowskiego - "króla fryzjerów i fryzjera królów". ...
22-07-2010
Kraj. Teatry ruszyły w plener
Latem artyści pakują walizki i plecaki i ruszają za turystami w plener.
21-07-2010
Kraj. Wakacyjne zniżki w instytucjach kultury
Wakacyjne bilety ze zniżką oferują niektóre teatry, kina i muzea.
21-07-2010
Łódź. Chorea z IT dla powodzian
Grupa dziewczynek z zalanych przez powódź Poddębic przez pięć dni przyjeżdżała do Łodzi na warsztaty do Chorei. Czego się nauczyły, pokazały w Fabryce Sztuki.
21-07-2010
Poznań. Lato teatralne dla dzieci w CK Zamek
Wczoraj w zamku ruszyło teatralne lato dla dzieci, które nie wyjechały z miasta. Do końca sierpnia zobaczą jeszcze cztery przedstawienia.
21-07-2010
Wrocław. Młodzież i PRL na warsztatach Kiljana
W ramach organizowanych przez Teatr Polski warsztatów "Lato w teatrze" Mariusz Kiljan przygotowuje z wrocławskimi licealistami spektakl pt. "PRL oczami młodych". Na premierę zostaną zaproszeni rodzice młodych aktorów, którzy dobrze pamiętają czasy minionego ustroju.
21-07-2010
Zakopane. Od piątku III Zakopiańskie Lato Teatralne
Niecodzienne i niekonwencjonalne inscenizacje klasycznych sztuk teatralnych w wykonaniu teatrów offowych, będzie można oglądać od piątku przez trzy kolejne weekendy na zakopiańskich Krupówkach, podczas III Zakopiańskiego Lata Teatralnego.
20-07-2010
Gorzów Wlkp. Scena Letnia Teatru im. Osterwy zaprasza
Trwa lato na scenie z ENEĄ w Teatrze im. Osterwy.
20-07-2010
Łódź. Artystyczne wakacje dla dzieci powodzian z Choreą
20-07-2010
Szczecin. W Pleciudze zakończyło się Lato w Teatrze
Żyrafa Cecylka uważa, że ma zbyt długą szyję, nosorożcowi Teodorowi przeszkadza za duży nos, a kameleon Leon chciałby przestać wtapiać się w otoczenie i przybrać stałą purpurową barwę. Zdesperowane zwierzaki ruszają po pomoc do specjalizującego się w trudnych wypadkach szamana...
20-07-2010
Warmińsko-Mazurskie Spotkania z Teatrem... na Wodzie
Rozpoczynają się jubileuszowe, 5. Warmińsko-Mazurskie Spotkania z Teatrem... na Wodzie, organizowane przez Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
20-07-2010
Warszawa. Muzycznie w Królikarni
Krzysztof Wakuliński wraz z Krzysztofem Kolbergerem wystąpią w minispektaklu muzycznym "Wyrok losu", inaugurującym cykl sierpniowych koncertów w Królikarni.
19-07-2010
Gdańsk. Teatr Delikates zaprasza marzycieli
Teatr Delikates zaprasza we wtorek, 20 lipca do wzięcia udziału w projekcie "Z głową w chmurach. Marzyciele". Tym razem prowadzącym będzie Artur Zduniuk. Teatr czeka na marzycieli w Teatzre w Oknie o godz. 12.
19-07-2010
Jelenia Góra. "Lato w Teatrze" u Norwida zakończone
Jestem pod wielkim wrażeniem waszej pracy i spektaklu, który udało wam się zrobić w ciągu tak krótkiego czasu - nie kryła podziwu Zofia Płońska, przedstawicielka Instytutu Teatralnego im. Raszewskiego po obejrzeniu widowiska warsztatowego "Impresja" powstałego podczas zakończonej dziś kolejnej edycji "Lata w teatrze" na deskach Teatru im. Norwida.
19-07-2010
Wrocław. Zaczyna się "Lato w teatrze" w Polskim
Brak wolnych miejsc, teatr pełen młodych ludzi, przeboje PRL-u w tle - tak dziś wygląda Teatr Polski we Wrocławiu. I tak będzie przez najbliższe dwa tygodnie.
17-07-2010
Białystok. Startują teatralne wakacje w Dramatycznym
W poniedziałek, 19 lipca w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku ruszają warsztaty "Lato w teatrze". Weźmie w nich udział 56 młodych osób. - Mimo urlopu nasz teatr będzie tętnił życiem - mówi dyrektor Piotr Dąbrowski.
17-07-2010
Opole. Premiera uczestników Lata w teatrze
Spektakl "Mam prawo" nad którym pracowało czterdzieścioro dzieci spędzający lato w teatrze lalek miał dzisiaj swoją premierę. Kolejny pokaz jutro.
17-07-2010
Świnoujście. Sto tysięcy na Karuzelę Cooltury
Program drugiej edycji Karuzeli Cooltury w Świnoujściu imponuje rozmachem. Karuzela będzie kręcić się dłużej i szybciej niż rok temu. Program (ok. 200 imprez) i lista gości gwarantuje niezwykły czterodniowy weekend.
15-07-2010
Lato w teatrze dla najmłodszych
Na warsztatach w Białostockim Teatrze Lalek mali aktorzy dowiedzieli się jak zrobić maskę teatralną lub kukiełkę. Podczas wczorajszych prób do spektaklu wszyscy świetnie się bawili. W niedzielę przedstawimy państwu prawdziwą sztukę. Będzie to rzecz o oswajaniu naszych największych strachów - mówił 12-letni Franek Budrowski na prawdziwej konferencji prasowej, którą wczoraj zorganizował razem z innymi dziećmi z półkolonii - pisze Anna Kopeć w Kurierze Porannym
15-07-2010
Szczecin. W Pleciudze premiera Lata w Teatrze
Wakacje w pełni. Większość teatrów pozamykano, aktorzy udali się na urlopy. Za to w Pleciudze praca idzie pełną parą. Od dwóch tygodni ciężko pracują tam dzieci, które przygotowują przedstawienie "Humba, Bumba, Bang!".
15-07-2010
Tarnów. Warsztaty teatralne dla dzieci powodzian z IT
W związku z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowe o zapewnieniu specjalnej opieki kulturalnej nad dziećmi z terenów dotkniętych powodzią, Instytut Teatralny organizuje projekt: "Artystyczne wakacje. Pomoc dla dzieci z terenów dotkniętych powodzią". Do jego realizacji przystąpił Teatr im.Solskiego. Warsztaty teatralne dla dzieci z terenów powodziowych odbędą się między 9 a 31 sierpnia 2010.
14-07-2010
Białystok. Warsztaty "Lato w teatrze"
Tajniki sztuki teatralnej poznają dzieci i młodzież, które biorą udział w warsztatach teatralnych odbywających się w czasie wakacji w białostockich teatrach w ramach akcji "Lato w teatrze".
14-07-2010
Białystok. Warsztaty "Lato w teatrze"
Tajniki sztuki teatralnej poznają dzieci i młodzież, które biorą udział w warsztatach teatralnych odbywających się w czasie wakacji w białostockich teatrach w ramach akcji "Lato w teatrze".
14-07-2010
Gdynia. Wakacyjne półkolonie w Teatrze Muzycznym
Przełamywanie tremy ćwiczenie dykcji, nauka śpiewu i szlifowanie aktorskich umiejętności oraz spektakl przed prawdziwą publicznością. Tak będą wyglądają wakacyjne półkolonie w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
14-07-2010
Jelenia Góra. Finał "Lato w teatrze" u Norwida
Teatr im. Norwida zparasza na projekt "Lato w Teatrze", w którym uczestniczy młodzież z Jeleniej Góry i oklolic. Warsztaty rozpczęły się 5 lipca, a zakończą dwoma pokazami na scenie: ach 17 i 18 lipca o g. 18.00 spektakl "Impresja" w reż. Tadeusza Wnuka
13-07-2010
Bartoszyce. Rozpoczęło się "Lato w teatrze".
Młodzież z Bartoszyc i okolic pracuje nad spektaklem teatralnym. Projekt realizowany przez Teatr Wiczy oraz Młodzieżowy Dom Kultury, jest atrakcyjną półkolonią dla młodzieży. Uczestnicy warsztatów nie tylko ciężko pracują, ale także świetnie się bawią.
13-07-2010
Podlasie. W Białymstoku gra Arkadia , w Sejnach Pogranicze
Nie siedź w domu. Wakacje to świetny czas na nowe przeżycia
13-07-2010
Wrocław. Warsztaty kalarippajattu w Instytucie Grotowskiego
Instytut im. Grotowskiego zaprasza w lipcu i sierpniu zapraszamy na intensywne warsztaty indyjskiej sztuki walki kalarippajattu (styl południowy) prowadzone przez Sankara Lala Sivasankarana Naira i Justynę Rodzińską-Nair - założycieli i nauczycieli Studia Kalari.
12-07-2010
Gorzów Wlkp. Weekend na Scenie Letniej
16 lipca do 18 lipca na Scenie Letniej z ENEĄ Teatru im. Osterwy obejrzymy kolejne spektakle.
12-07-2010
Pszczyna. Udany Weekend Teatralny
10-07-2010
Bydgoszcz. Porywacze Ciał i BimBamBom na Rybim Rynku
Uliczne teatry, koncerty muzyki klasycznej i rockowej oraz projekcje filmowe - w ten weekend nie zabraknie kulturalnych atrakcji w mieście.
10-07-2010
Gdynia. Dzieci spędzą lato w teatrze
W trakcie dwóch dwutygodniowych turnusów 60 dzieci objętych opieką MOPS pozna "alfabet teatru" i przygotuje spektakl pod opieką profesjonalnych artystów z Teatru Miejskiego.
10-07-2010
Płock. "Smok" Szwarca w Teatrze Letnim
W czwartek o godz. 19 na dziedziniec Płockiej Galerii Sztuki (ul. Sienkiewicza 36) zaprasza Teatr Letni. Wystawi "Smoka" Eugeniusza Szwarca, za którego reżyserię odpowiada Jacek Mąka [na zdjęciu].
09-07-2010
Białystok . Warsztaty teatralne i "Fizjotopia" na Węglowej
Magazyn nr 10 na Węglowej na kilka dni stanie się salą wykładową i sceną teatralną w jednym. Stowarzyszenie Artystyczne Kolegtyw organizuje warsztaty z teatru ruchu i zaprasza na dwa pokazy spektaklu "Fizjotopia".
09-07-2010
Bydgoszcz. "Cykliści" Porywaczy Ciał na Rybim Rynku
Znany z ubiegłorocznego BAL-u teatr Porywacze Ciał ze spektaklem "Cykliści" (na zdjęciu) zaprasza 10 lipca o godz. 20.00 na Rybi Rynek.
09-07-2010
Gdynia. "Zorba" otwiera sezon Sceny Letniej
Jesienne sztormy zdemolowały orłowskie Łazienki, służące od lat za scenografię i zaplecze Sceny Letniej Teatru Miejskiego im. Gombrowicza. Dlatego w tym roku działać będzie ona na plaży 200 metrów dalej w kierunku Sopotu.
09-07-2010
Warszawa. Artystyczne wakacje dla dzieci powodzian w IT
"Artystyczne wakacje" - cykl letnich warsztatów oraz pokazy spektakli teatralnych w kilkudziesięciu miejscach Polski odbędą się w lipcu i sierpniu.
08-07-2010
Kraków. Rusza XIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych
Z dyrektorem teatru KTO, Jerzym Zoniem, o rozpoczynającym się dziś Festiwalu Teatrów Ulicznych rozmawia Joanna Weryńska:
08-07-2010
Płock. Młodzi z Huty Płock w Teatrze Letnim
W czwartek o godz. 19 na dziedziniec Płockiej Galerii Sztuki (ul. Sienkiewicza 36) zaprasza Teatr Letni. Ostatni raz w tym miesiącu wystawi spektakl "Szukając ptaszka" w reżyserii Magdaleny Tomaszewskiej.
07-07-2010
Pszczyna. Drugi Weekend Teatralny
Od piątku do niedzieli (9-11 lipca), pszczyńskie plenery opanują artyści. Na organizowanym już po raz drugi Pszczyńskim Weekendzie Teatralnym w wielką scenę zamienią się: miejski rynek, okołopałacowy park, reprezentacyjna (i nastrojowa) ulica Piastowska oraz ulica Bankowa.
06-07-2010
Dynów. Ruszył Festiwal De-Novo 2010
Już po raz siódmy stacja kolejki wąskotorowej w Dynowie zamieniła się w wakacyjną scenę muzyczną, plastyczną, filmową i teatralną.
06-07-2010
Kraj. Lato z teatrem w IT
Andrychów, Bartoszyce, Białystok, Częstochowa, Dynów, Gdynia, Jelenia Góra, Katowice, Koszalin, Kraków, Legnica, Opole, Słupsk, Szczecin, Toruń, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław. 5 lipca ruszyła trzecia edycja projektu teatralnego dla dzieci i młodzieży.
06-07-2010
Opole. Ruszyły warsztaty "Lato w Teatrze" w Lalkach
40 młodych ludzi rozpoczęło w poniedziałek warsztaty "Lato w Teatrze", podczas których poznają tajniki pracy w teatrze, a także wspólnie przygotują przedstawienie o prawach dziecka.
06-07-2010
Sopot. W piątek Gala "The Best of Wagner"
Przed II wojną światową Richard Wagner święcił w Sopocie triumfy w Operze Leśnej, gdzie prezentowano jego znakomite muzycznie i bogate inscenizacyjnie przedstawienia, a sopocką Operę Leśną uważano za "Bayreuth Północy".
06-07-2010
Toruń. "Traviata w fosie zamkowej i fajerwerki
Wiele emocji wzbudziło niedzielne widowisko operowe w fosie zamkowej. "La Traviata", czyli dzieje miłości nieuleczalnie chorej kurtyzany Violetty do Alfreda, uznawana jest za przełomowe dzieło Giuseppe Verdiego.
06-07-2010
Warszawa. "Wyższy poziom muzyki" w Teatrze 6. Piętro
W lipcu i sierpniu scena Teatru 6. Piętro zmieni się w przestrzeń koncertową. Wystąpią m.in. zespół Kroke i Kayah.
06-07-2010
Warszawa. Letnie święto miasta z kulturą
Startuje Święto Warszawy. Przez cały najbliższy tydzień miasto zalewać będzie fala koncertów, spektakli, happeningów i akcji miejskich.
06-07-2010
Warszawa. Teatralne "Lato w mieście"
Młodzi fani teatru z Woli nie muszą się przejmować sezonem ogórkowym na warszawskich scenach. Organizatorzy "Lata w mieście" przygotowali dla nich na dwa wakacyjne miesiące aż 14 spektakli w wykonaniu różnych formacji artystycznych.
05-07-2010
Gdynia. Skromny sezon Sceny Letniej w Orłowie
Scena Letnia Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Orłowie rusza 9 lipca i grać będzie do 15 sierpnia. Nie będzie jednak żadnej premiery. Wyjątkowo skromne teatralne lato w Orłowie to wynik kosztownej przeprowadzki do nowej lokalizacji.
05-07-2010
Poznań. Lipcowe spotkania z Operą Kieszonkową
"Cyganeria" w reż. Agaty Dudy-Gracz zamknęła sezon 2009/2010, nie oznacza to jednak zaprzestania przez Teatr Wielki działań artystycznych: przed nami jeszcze 5 lipcowych spotkań z Operą Kieszonkową.
03-07-2010
Płock. Weekend z teatrem i muzyką
Teatr Letni, Letni Festiwal Muzyczny, Rockowe Ogródki - dla każdego coś miłego: spektakl albo koncerty.
03-07-2010
Warszawa. Letnia szkoła aktorstwa w Teatrze IMKA
Aktorzy Agata Buzek, Joanna Szczepkowska i Adam Woronowicz oraz reżyser Janusz Kondratiuk zadeklarowali udział, jako goście, w warsztatach o nazwie Letnia Szkoła Aktorstwa Filmowego i Telewizyjnego. Warsztaty rozpoczną się 26 lipca w Teatrze IMKA w Warszawie.
02-07-2010
Gniewino. Widowisko pod wieżą Kaszubskie Oko
Już w sobotę w Gniewinie rusza unikatowe na skalę całego Pomorza wydarzenie - widowisko światło i dźwięk pod wieżą widokową Kaszubskie Oko. Do tej pory podobny pokaz odbywał się na latem na stałe jedynie na malborskim zamku.
02-07-2010
Klaun jest wolny, ale jego dusza...
- Podoba mi się filozofia klauna. To, że przekracza granice. Wchodzi w przestrzeń, w której jest wolny, może robić to, na co ma ochotę, błaznować. Rzeczy wysokie sprowadza do nizin i wywyższa rzeczy małe - mówi MIECZYSŁAW GIEDROJĆ, mim, klaun, twórca Teatru Małych Form w Bydgoszczy, uczestnik festiwalu artystów ulicznych Bydgoszcz Buskers Festival.
02-07-2010
Kraków. Rusza Białoprądnicki Teatr Ogrodowy
02-07-2010
Łódź. Barbara Połomska w Teatrze Małym w Manuakturze
W latach 50. i 60. była gwiazdą kina. Barbara Połomska ("Eroica", "Zezowate szczęście", "Inspekcja pana Anatola"), piękna blondynka, której życie i zawodowa droga związana jest z Łodzią (występowała na scenie Teatru Powszechnego), w niedzielę o godz. 19.15 będzie specjalnym gościem w Teatrze Małym w Manufakturze w programie "Piosenki, które lubimy oglądać".
02-07-2010
Łódź. Warsztaty dla młodzieży w Nowym
Od poniedziałku przez dwa tygodnie na Małej Scenie w Teatrze Nowym (ul. Zachodnia 93) w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 10-14 prowadzone będą warsztaty teatralne dla młodzieży w wieku 14-18 lat.
02-07-2010
Opole. "Lato w teatrze" w Lalkach
Sposobów na spędzanie wakacji jest tyle, ile młodych ludzi cieszących się teraz dwumiesięcznym odpoczynkiem od nauki. Większość preferuje zwyczajne leniuchowanie, choć nie brakuje też takich, które wolą bardziej aktywne i twórcze formy spędzania czasu. Idealną propozycją dla tych drugich są warsztaty "Lato w Teatrze", które rozpoczną się w poniedziałek w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Smolki.
02-07-2010
Teatr na lato
Nie chcesz iść do teatru? Teatr przyjdzie do ciebie! Razem z latem zaczyna się wysyp plenerowych spektakli. Czy mają szansę stać się czymś więcej niż rozrywką umilającą spacer? - pisze Paweł Sztarbowski w Metrze.
01-07-2010
Gorzów Wlkp. Lipiec z Chopinem u Osterwy
Pierwsze spotkanie na "Scenie Letniej z Eneą" już za nami. Niedzielny program znakomitego pianisty Waldemara Malickiego zgromadził tłumy widzów. Aż do końca lipca czekają nas letnie weekendy z teatrem, muzyką, poezją i oczywiście z Chopinem.
01-07-2010
Katowice. Od soboty Letni Ogród Teatralny
Czas na prawdziwe artystyczne tanie linie LOT-nicze: bywalcy Letniego Ogrodu Teatralnego w Katowicach za teatralny bilet zapłacą 10 zł, a za wstęp na wieczór kabaretowy lub muzyczny zaledwie 15 zł. Będzie z czego wybierać.
01-07-2010
Wrocław. Lato z PRL w Polskim
Dawid Krawczyk został asystentem norweskiego reżysera, Milada Świrska poprowadziła biuro prasowe festiwalu Strefa: Norwegia. Co ich łączy? Oboje są "absolwentami" zeszłorocznej akcji edukacyjnej Teatru Polskiego "Lato w teatrze".
30-06-2010
Katowice. Weekendy z Letnim Ogrodem Teatralnym
Przed nami dziewięć weekendów z komediantami, muzykantami i kabaretowymi mistrzami ciętej riposty. W sobotę w Katowicach startuje 12. edycja Letniego Ogrodu Teatralnego.
30-06-2010
Legnica. "Otello" ruszył w objazd
Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy nie ma wakacji. Lato wykorzystuje, by pokazać swoje sztuki w mniejszych miastach - tam gdzie duży, zawodowy teatr dociera rzadko, jak choćby do Bolesławca.
29-06-2010
Białystok. Pracowita kanikuła na scenie
Improwizacje na temat braci Grimm, scena w rękach młodych, do tego statek pełen błaznów. Choć zaczęły się wakacje, białostockie teatry wcale nie zamierzają próżnować.
29-06-2010
Białystok. Wakacje w Teatrze Arkadia
Spektakle, imprezy i warsztaty artystyczne dla grup zorganizowanych. Teatr Arkadia przygotował na wakacje wiele ciekawych propozycji.
29-06-2010
Bydgoszcz. Międzynarodowe Spotkania Artystów Ulicznych
W dniach 1-3 lipca odbędą się Międzynarodowe Spotkania Artystów Ulicznych Bydgoszcz Buskers Festival 2010.
29-06-2010
Częstochowa. Warsztaty dla młodzieży u Mickiewicza
W Teatrze im. Mickiwicza trwają wakacyjne warsztaty teatralne dla młodzieży.
29-06-2010
Koszalin. "Traviata" w amfiteatrze
W sobotę wieczorem w Koszalinie wystawiona została przepiękna opera Giuseppe Verdiego "Traviata". Widownia amfiteatru wypełniona była prawie w całości. To już czwarta opera zaprezentowana przez Filharmonię Koszalińską po zakończeniu sezonu artystycznego.
29-06-2010
Wodzisław Śl. Bezgraniczne Zamieszanie Teatralne
Bezgraniczne Zamieszanie Teatralne to spotkania ludzi, którzy bezgranicznie lubią się popisywać i żadne granice nie są w stanie przeszkodzić ich teatralnym szaleństwom. Nie potrzebują koniecznie sal widowiskowych ze specjalną publicznością przybywającą na premiery w galowych strojach. Ich sceną jest ulica, bruk, trawnik, park, rynek, zaułek - każde miejsce, w którym nie ma granicy dzielącej teatr na widzów i aktorów...Tu aktorami i widzami są wszyscy na przemian. Tu życie wkracza w teatr, przeglądając się w nim jak w zwierciadle, czasem krzywym...
29-06-2010
Warszawa. Letni cykl koncertów w Teatrze 6. Piętro
Cykl pięciu koncertów, podczas których wystąpią m.in. Urszula Dudziak, Kayah z zespołem Royal Quartet, zespół Kroke, Smolik oraz Leszek Możdżer, odbędzie się w lipcu i sierpniu w Teatrze 6. Piętro. Cykl ma być organizowany w teatrze w każde wakacje letnie.
28-06-2010
Łódź. Powszechny zagra latem
Teatr Powszechny w Łodzi jako jeden z nielicznych teatrów w Polsce gra również w okresie wakacyjnym. Na widzów czekamy aż do 18 lipca!
28-06-2010
Niegłupia ta zabawa w Teatr Letni
Pierwsze przedstawienie w ramach Teatru Letniego obejrzało na dziedzińcu Płockiej Galerii Sztuki kilkadziesiąt osób. Wygląda na to, że chwycił wspólny pomysł kilkorga aktorów Teatru Dramatycznego i płockiej młodzieży. A na pierwszy ogień poszedł "Ubu Król" - pisze Rafał Kowalski w Gazecie Wyborczej - Płock.
26-06-2010
Gorzów Wlkp. Scena Letnia z Chopinem
Już 27 czerwca o godz. 20.30 odbędzie się koncert w wykonaniu Waldemara Malickiego, inaugurujący Scenę Letnią 2010. Tegoroczny gorzowski festiwal teatrów ogródkowych organizowany przez Teatr im. Osterwy, będzie muzycznym hołdem poświęconym twórczości Fryderyka Chopina.
26-06-2010
Wrocław. Wakacje z Teatrem Lalek
Teatr Lalek zaprasza dzieci i dorosłych na specjalne zdarzenia wakacyjne.
26-06-2010
Zakopane. Zakopiańskie Lato Teatralne
Wakacje w Zakopanem zapowiadają się w rytmie muzyki klasycznej, folku, jazzu i rocka. Atrakcją będzie też darmowe kino pod gwiazdami, teatry uliczne a miłośników sztuki z pewnością przyciągnie Muzeum Tatrzańskie.
25-06-2010
Kielce. Teatr Polonia na Scenie Letniej KCK
Trzy świetne aktorki - Maria Seweryn, Bogusława Schubert i Małgorzata Zawadzka - wychodzą na ulicę, by opowiedzieć o swoich pragnieniach, tęsknotach i problemach.
25-06-2010
Kraków. Letnie spotkania z aktorami
Krakowskie Miniatury Teatralne - pod takim tytułem Śródmiejski Ośrodek Kultury proponuje lipcowe spotkania z aktorami, wśród których znajdą się Stanisława Celińska, Anna Chodakowska, Hanna Śleszyńska i Wojciech Pszoniak. Nie braknie też akcentów muzycznych.
25-06-2010
Wrocław. Teatr ZAR zagra jeszcze w lipcu
W lipcu, po raz ostatni w tym sezonie, zapraszamy do Studia Na Grobli na spektakle wrocławskiego Teatru ZAR. Prezentacjom towarzyszy wystawa Wyprawy Teatru ZAR prezentująca fotografie wykonane podczas ekspedycji zespołu m.in. do Gruzji, Grecji, na Sardynię i Korsykę.
24-06-2010
Białystok. Warsztaty towarzyszące wystawie Krzysztofa Raua
"Teatr Krzysztofa Raua" - to wystawa z okazji 50-lecia twórczości reżysera, aktora lalkarza, założyciela i wieloletniego dziekana wydziału sztuki lalkarskiej w Białymstoku oraz dyrektora Białostockiego Teatru Lalek.
24-06-2010
Rzeszów. U Siemaszkowej ruszy Scena Letnia
Aktorzy i publiczność pod gołym niebem? Właśnie tak. Już w piątek przy Teatrze im. Wandy Siemaszkowej zainauguruje działalność scena letnia
22-06-2010
Gorzów Wlkp. Chopin gwiazdą Sceny Letniej
Lato z Chopinem. Nie w Nohant, ale w Gorzowie na Scenie Letniej. Nie z George Sand, ale z Malickim, Pyrkoszem, Kolbergerem, Romantowską. Czyli przyjemniej. Fryderyk i jego jubileusz zdominowały tegoroczną edycję tego popularnego lipcowego spotkania z teatrem "Chopin garden", czyli ogród chopinowski - tak nazywa się tego roczna edycja Sceny Letniej - musi jednak zacząć się od muzyki wielkiego kompozytora.
22-06-2010
Gorzów Wlkp. Polsko-niemiecki "Lis przechera" u Osterwy
Aktorzy z Teatru Osterwy wraz z niemieckim kolegami przygotowują inscenizację "Lisa przechery" Jana Wolfganga Goethego.
22-06-2010
Sopot. Letni sezon Teatru Atelier
Oba wakacyjne miesiące nie są czasem martwym dla teatru. Właśnie wtedy, obok festiwali i scen plenerowych, działa prowadzony przez André Hübnera-Ochodlo Teatr Atelier. Trzy premiery, recitale Piotra Machalicy, Hanny Banaszak i Janusza Radka oraz spektakle gościnne - "Dzieci Hioba" i "Lady Day" to tylko niektóre pozycje bardzo atrakcyjnego programu 21. sezonu Teatru Atelier.
18-06-2010
Pruszcz Gdański. Kolejka SKM promuje kulturę
Niecodzienną promocję miasta wymyśliły władze Pruszcza Gdańskiego. Zaprosiły na konferencję prasową na peron kolejki SKM w Gdańsku.
16-06-2010
Płock. Rusza Teatr Letni
W Płocku nie było jeszcze takiego wydarzenia - całkowicie darmowych przedstawień, wystawianych na świeżym powietrzu, latem, regularnie co kilka dni. Nie było, ale będzie. 25 czerwca, na dziedzińcu przed Płocką Galerią Sztuki, rusza Teatr Letni - najnowszy projekt Huty Płock
15-06-2010
Gdańsk. Drugi sezon Sceny Letniej Wybrzeża w Pruszczu
W sobotę, 26 czerwca Teatr Wybrzeże ponownie otworzy Scenę Letnią w Pruszczu Gdańskim.
15-06-2010
Łódź. 12. wakacje z lalkami u Pinokia
Teatr Pinokio zaprasza na kolejne Wakacje z lalkami "Pinokio z wyobraźnią".
11-06-2010
Białystok. Letnie plany BTL-u
Białostocki Teatr Lalek na swe spektakle ściąga tłumy widzów i jeździ z repertuarem po całym świecie. Podczas wakacji proponuje zaś ciekawe warsztaty.
07-06-2010
Białystok. BTL i Dramatyczny zapraszają na letnie warsztaty
W lipcu i sierpniu w Teatrze Dramatycznym i Białostockim Teatrze Lalek będą się odbywały warsztaty dla dzieci i młodzieży. Można będzie się dowiedzieć, jak to jest być aktorem.
04-06-2010
Jarosław. Są pieniądze na TEATRoBRUK
Teatry uliczne wracają do miasta. Minister dał pieniądze na "TEATRoBRUK" - Jarosławski Szlak Edukacji Teatralnej - projekt, który nie tylko ma pokazać ulicznych artystów, ale też zachęcić mieszkańców do udziału w takiej formie ekspresji.
04-06-2010
Opole. Na półkolonie do teatru
W lipcu szykuje się superzabawa dla dzieci od lat 8 do 15. Zapisy ruszają w poniedziałek!
04-06-2010
Świnoujśce. Karuzela Cooltury w lipcu
Gwiazdy, ludzie mediów, politycy zapowiedzieli swój udział w drugiej edycji Karuzeli Cooltury w Świnoujściu. Przez trzy dni, od 17 do 19 lipca, podczas prawie 200 imprez zderzy się kultura wysoka z kulturą niską.
02-06-2010
Toruń. Zapisy na półkolonie teatralne w Baju
Teatr Baj Pomorski po raz drugi zorganizuje półkolonie teatralne "Lato w teatrze" zainicjowane przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie.
23-02-2010
Warszawa. Lato w teatrze 2010
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza nabór wniosków do programu: Lato w teatrze 2010.