Kolejny konkurs na dyrektora Teatru Nowego w Łodzi

01-06-2010
03-10-2013
List otwarty do ministra kultury ws. konkursów
Szanowny Panie Ministrze, po przeczytaniu odpowiedzi na list ludzi kultury dotyczący przyszłości Instytutu Teatralnego, chciałbym wyrazić głęboką radość z deklarowanej determinacji w dążeniu do uczynienia z procedur konkursowych obowiązującego standardu we wszystkich instytucjach kultury - pisze Michał Centkowski.
03-01-2011
Teatralna Łódź 2010
Łódź rzadko współpracuje z najważniejszymi polskimi reżyserami, scenografami czy aktorami. Jako jedno z największych miast w Polsce na mapie teatralnej kraju wyróżnia się konfliktami wokół teatrów i festiwali. O łódzkich premierach w kraju po prostu się nie mówi - piszą Marta Olejniczak i Joanna Rybus w Gazecie Wyborczej - Łódź.
30-12-2010
Niekulturalny rok w łódzkiej kulturze
Wypuszczenie z rąk festiwalu Camerimage i awantura wokół Camerimage Łódź Center, likwidacja Festiwalu Dialogu Czterech Kultur i uruchomienie w jego miejsce festiwalu Łódź Czterech Kultur, pogrom na finiszu starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Wygląda na to, że rok 2010 w łódzkiej kulturze zostanie zapamiętany głównie jako czas niekulturalnych wydarzeń - podsumowanie w Polsce Dzienniku Łódzkim.
24-11-2010
Łódź. Zmiany w Nowym
- Wierzę, że istnieje w Łodzi widz, który potrzebuje teatru, jakim Nowy był kiedyś. Teatru moralnego, społecznego, wywodzącego się z teatru Dejmkowskiego - mówi Zdzisław Jaskuła, nowy dyrektor Nowego.
15-11-2010
Łódź. Jubileusze i nowości w Nowym
61 lat temu "Brygada szlifierza Karhana" V. Kani rozpoczęła historię Teatru Nowego. Urodziny były okazją do wspomnień o współtwórcy tej sceny.
08-11-2010
Łódź. W Teatrze Nowym od... nowa
Mirosława Marcheluk nie będzie już dyrektorem artystycznym Teatru Nowego. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Jolanta Jackowska (w tej roli aktorka ma obowiązki do 1 stycznia), Mirosława Marcheluk kończy dwutygodniowy termin wymówienia 13 listopada. Nie wiadomo, czy odwołała się do sądu pracy ani ile ta decyzja będzie kosztowała miasto.
06-11-2010
Łódź. Mirosława Marcheluk nie jest już dyrektorem Nowego
- Z początkiem listopada stanowiska zastępcy dyrektora do spraw artystycznych oraz podległego mu asystenta przestały istnieć. To tylko część zmian, jakie wprowadziłem w funkcjonowaniu teatru - wyjaśnia Zdzisław Jaskuła, dyrektor "Nowego".
02-10-2010
Łódź. Zdzisław Jaskuła dyrektorem Nowego
Zdzisław Jaskuła od piątku oficjalnie jest dyrektorem naczelnym Teatru Nowego w Łodzi. Nominację odebrał z rąk wiceprezydent Wiesławy Zewald we foyer na pierwszym piętrze, gdzie zwykle odbywały się organizowane przez niego za dyrekcji Zbigniewa Brzozy spotkania w kawiarence literackiej.
01-10-2010
Łódź. Zdzisław Jaskuła odebrał nominację na dyrektora Nowego
Zdzisław Jaskuła [na zdjęciu] został nowym dyrektorem naczelnym miejskiego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. W piątek nominację wręczyła mu wiceprezydent Łodzi Wiesława Zewald.
30-09-2010
Łódź. Jaskuła wygrał konkurs na dyrektora Nowego
Zdzisław Jaskuła, który proponuje ewolucję, a nie rewolucję i dogadanie się ze starym zespołem Teatru Nowego w Łodzi, dostał rekomendację na stanowisko jego dyrektora. Większością głosów komisji konkursowej wygrał ze swoim rywalem, Łukaszem Pijewskim.
29-09-2010
Łódź. Zdzisław Jaskuła kandydatem na dyrektora Teatru Nowego
Poeta i reżyser Zdzisław Jaskuła został kandydatem na dyrektora naczelnego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi - poinformowała dziś p.o. zastępca dyrektora wydziału kultury łódzkiego magistratu Małgorzata Gaduła-Zawratyńska.
17-09-2010
Łódź. Radna PO o sytuacji Teatru Nowego
O finansowaniu Teatru Nowego i konkursie na dyrektora tej sceny wypowiada się radna Agnieszka Nowak z PO.
14-09-2010
Łódź. Tajni kandydaci jawni na dyrektora Nowego
Wczoraj zebrała się komisja konkursowa, która ma wybrać przyszłego dyrektora naczelnego Teatru Nowego w Łodzi. Kandydatów jest dwóch, Komisja jednak postanowiła utajnić ich nazwiska.
13-09-2010
Łódź. Konkurs na dyrektora Nowego tajny
Dziś września zakończona została pierwsza część konkursu na dyrektora Teatru Nowego. Komisja konkursowa oceniła dziś kandydatów pod względem formalnym. Komisja podjęła także uchwałę o tajności obrad do czasu rozstrzygnięcia konkursu.
09-09-2010
Łódź. Jaskuła i Pijewski kandydatami na dyrektora Nowego
Do urzędu miasta wpłynęły dwa zgłoszenia na stanowisko dyrektora naczelnego Teatru Nowego.
08-09-2010
Łódź. Kto chce zostać dyrektorem Nowego?
Do wtorku wpłynęły dwa zgłoszenia w konkursie na stanowisko dyrektora naczelnego Teatru Nowego.
07-09-2010
Łódź. Dwóch kandydatów na dyrektora Nowego
Wczoraj minął termin składania zgłoszeń do konkursu na stanowisko dyrektora Teatru Nowego w Łodzi. Do jednej złożonej wcześniej oferty, w ostatni dzień doszła kolejna. Mamy więc "już" przynajmniej dwoje chętnych.
19-08-2010
Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Nowego w Łodzi
Prezydent Miasta Łodzi ogłasza Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Łódź, ul. Zachodnia 93.
05-08-2010
Łódź. Konkurs na dyrektora Nowego ogłoszony
Prezydent Łodzi ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka. Zgłoszenia będą przyjmowane do 6 września, a nowy dyrektor zostanie powołany nie wcześniej niż 1 października.
02-08-2010
Łódź. Konkurs na dyrektora Teatru Nowego
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka od połowy maja nie ma dyrektora naczelnego. Wtedy władze Łodzi zapewniały, że nazwisko nowego dyrektora poznamy nie później niż 1 września.
10-06-2010
"Brygada" wraca na dwa wieczory
Realizacja "Brygady szlifierza Karhana" była jedynym w ciągu paru lat głośnym wydarzeniem artystycznym w Teatrze Nowym, który w Łodzi i w Polsce kojarzy się głównie z awanturami decyzyjnymi o podłożu politycznym. Ale spektakl, nagrodzony m.in. "Złotą Maską", zniknął z repertuaru w ramach sprzątania po dyrektorze Zbigniewie Brzozie (odwołanym w sierpniu 2009 r. po żenującym referendum zarządzonym przez Kropiwnickiego). Dwa spektakle wracają w sobotę i niedzielę - pisze Renata Sas w Expressie Ilustrowanym.
09-06-2010
Łódź. Kto wygra konkurs na dyrektora Nowego?
To przesądzone. Będzie konkurs na stanowisko dyrektora naczelnego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka. Faworyci? Zdzisław Jaskuła i Ireneusz Janiszewski. Były dyrektor artystyczny sceny Zbigniew Brzoza nie stanie do rywalizacji - pisze Jakub Wiewiórski w Gazecie Wyborczej - Łódź.
09-06-2010
Łódź. Minister kultury i ZASP za konkursem na dyrektora Nowego
Dyrektor naczelny Teatru Nowego w Łodzi zostanie wybrany w drodze konkursu. Taką decyzję podjęła wczoraj wiceprezydent miasta, Wiesława Zewald.
08-06-2010
Łódź. Będzie konkurs na dyrektora naczelnego Teatru Nowego
Władze Łodzi zdecydowały o przeprowadzeniu konkursu na stanowisko dyrektora naczelnego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka. Zwycięzca konkursu zastąpi na tym stanowisku odwołanego w maju Janusza Michaluka.
02-06-2010
Łódź. O Festiwalu Dialogu Czterech Kultur na komisji kultury
Radni z komisji kultury zajmowali się Teatrem Nowym i Festiwalem Dialogu Czterech Kultur. Było śmiesznie i patetycznie. Jeżeli nie ugasimy konfliktów, możemy zapomnieć o Europejskiej Stolicy Kultury - ocenił fachowiec.
02-06-2010
Łódź. Poseł Śledzińska-Katarasińska o sytuacji w kulturze
O podziałach w łódzkiej Platformie Obywatelskiej i sytuacji łodzkiej kultury mówiła wczoraj dziennikarzom poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska.
02-06-2010
Łódź. Radni chcą przywrócić Brzozę na dyrektora Teatru Nowego
Komisja kultury Rady Miejskiej Łodzi pozytywnie wczoraj zaopiniowała projekt uchwały Agnieszki Nowak, aby powierzyć Zbigniewowi Brzozie stanowisko dyrektora Teatru Nowego.
01-06-2010
Łódź. Artyści Teatru Nowego chcą powrotu Brzozy
- Kiedy politycy zabierają się za kulturę, to wychodzą albo Dziady, albo dziadostwo - tak rozpoczął konferencję radnych PO przewodniczący klubu Mateusz Walasek. Wspólnie z Agnieszką Nowak, wiceprzewodniczącą komisji kultury rady miasta, oddali na konferencji głos aktorom Teatru Nowego.
19-05-2010
Łódź. PO chce Brzozy, PiS żąda konkursu
Krzysztof Piątkowski i Michał Król, łódzcy radni miejscy z klubu PiS, skrytykowali przygotowany przez kolegów z PO projekt uchwały powierzającej urząd dyrektora naczelnego Teatru Nowego w Łodzi Zbigniewowi Brzozie.
15-05-2010
Łódź. Stanisław Brejdygant do Grzegorza Małeckiego
Komentarz (niezbędny) do listu scenografa Grzegorza Małeckiego
14-05-2010
Łódź. List Joanny Szczepkowskiej w sprawie Teatru Nowego
14-05-2010
Łódź. Scenograf Grzegorz Małecki odpowiada Stanisławowi Brejdygantowi
Odpowiedź na list pana Brejdyganta
13-05-2010
Łódź. List otwarty dyrektora Janusza Michaluka
List otwarty dyrektora Teatru Nowego Janusza Michaluka skierowane do redakcji Gazety Wyborczej - Łódź.
13-05-2010
Łódź. List Stanisława Brejdyganta
12-05-2010
Łódź. Brzoza nie wystartuje w konkursie na dyrektora Teatru Nowego
Wiesława Zewald, wiceprezydent Łodzi ds. kultury, zamierza ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Nowego. Odwołany przez poprzedniego prezydenta miasta, Jerzego Kropiwnickiego, dyrektor artystyczny - Zbigniew Brzoza, twierdzi, że w konkursie nie weźmie udziału.
12-05-2010
Wrze w Teatrze Nowym
- Zespół jest głęboko podzielony. Tracimy wiarę, że władza cokolwiek widzi. To są koalicyjne gry. Czy to będzie popis PO, bo boją się, że przegrają z SLD? Nie wiem. Dyrekcja nie zajmuje się tym, co na scenie, tylko tym z kim trzeba teraz zawrzeć układ. Niepokoi mnie to, że nikt z tym nic nie robi - aktor Marek Cichucki o sytuacji w łódzkim Teatrze Nowym.
11-05-2010
Łódź. Będzie konkurs na dyrektora Teatru Nowego
Odwołany przez byłego prezydenta miasta dyrektor Teatru Nowego Zbigniew Brzoza do Łodzi nie wróci. Dlaczego? Bo będzie konkurs - piszą Joanna Rybus i Jakub Wiewiórski w Gazecie Wyborczej - Łódź.