powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraj. Światowe opery i balety w streamingu na żywo

Światowej klasy wykonania operowe, koncerty symfoniczne i spektakle baletowe w streamingu na żywo, dostępne są na tabletach, telefonach i przez stronę internetową. To efekt współpracy IBM i petersburskiego teatru Maryjskiego - znanego z najlepszych wykonań klasycznych dzieł, jak na przykład "Jezioro Łabędzie", "Dziadek do Orzechów" czy "Śpiąca Królewna".

Od początku maja miłośnicy opery i baletu mają możliwość oglądania spektakli na żywo, dzięki rozwiązaniu IBM Softlayer. Dotychczas przedstawienia były dostępne w modelu VoD (wideo na żądanie) - na stronie Mariinsky.tv obejrzało je ponad ćwierć miliona użytkowników z całego świata.

- Liczba wielbicieli klasycznych dzieł operowych stale rośnie, dlatego potrzebowaliśmy skalowalnego rozwiązania w chmurze, spełniającego wysokie standardy transmisji, których nasi widzowie oczekują - powiedział Eugene Barbaszin, szef departamentu IT teatru. "Próbowaliśmy różnych rozwiązań, ale nasi użytkownicy mieli kłopoty z prędkością buforowania transmisji. Wybraliśmy rozwiązanie IBM, ponieważ zapewnia stabilną transmisję i łatwość użytkowania".

Przed współpracą z IBM, Teatr Maryjski pracował na własnych rozwiązaniach chmurowych. Jednak wraz ze zwiększającą się liczbą internetowych widzów, zaczął poszukiwać produktu pomagającego utrzymać najwyższą jakość streamingu, zwłaszcza w momentach największego ruchu, co przekłada się na tysiące jednoczesnych wejść na stronę. Dzięki IBM Softlayer, poprawiła się jakość transmisji - na przykład wydłużone buforowanie, zakłócające odbiór spektakli, spadło o ponad 30%. Łatwiej również przełączać się pomiędzy koncertami podczas wydarzeń, kiedy transmitowany jest więcej niż jeden spektakl czy koncert.

***

Kalendarz zbliżających się transmisji na żywo oraz archiwum znajduje się na stronie http://mariinsky.tv/n/e