powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sosnowiec. Teatr Zagłębia w programie "Lato w teatrze 2015"

Teatr Zagłębia pozyskał 40 tys. złotych na realizację wakacyjnych warsztatów teatralnych w ramach programu "Lato w teatrze" organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Projekt "Tak to widzę: szkoła" znalazł się w gronie wniosków najwyżej ocenionych przez Komisję Ekspertów programu i otrzymał 100% wnioskowanego dofinansowania.

"Tak to widzę: szkoła" to projekt artystyczno-społeczny, którego celem jest stworzenie młodym ludziom przestrzeni do swobodnej i szczerej wypowiedzi o tym, jak naprawdę widzą swoje miejsce i swoją podmiotowość w systemie edukacji. Czy czują się jego partnerami? Co uruchamia ich kreatywność i pociąga, a co nudzi i blokuje? Jakie mają doświadczenia w relacji oceniany-oceniający? Czy szkoła jest szansą czy ograniczeniem? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania, uczestnicy warsztatów zaproszeni zostaną do udziału w otwartym procesie twórczym, przygody z własną wyobraźnią, psychiką i ciałem.

Warsztaty będą odbywały się w pierwszej połowie sierpnia. Skierowane są do młodzieży w wieku 13-16 lat, tj.uczniów gimnazjów. Udział w projekcie będzie bezpłatny, a informacje o naborze pojawią się niebawem na stronie internetowej Teatru Zagłębia - www.teatrzaglebia.pl. Merytorycznym partnerem projektu jest Fundacja Szafa Gra - inicjator Śląskiego Laboratorium Pedagogiki Teatru.

"Lato w teatrze" jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego najważniejszym elementem jest konkurs grantowy adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych - ośrodków, które w okresie letnich wakacji szkolnych planują zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem spektaklu. Najciekawsze projekty otrzymują dofinansowanie, które wynosi maksymalnie 40 tys. złotych.