powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Szamocin. Teatralna Majówka na Stacji

W dniach 1-3 maja odbędzie się kolejna, czwarta edycja Teatralnej Majówki w Ośrodku Edukacyjno-Teatralnym Stacji Szamocin.

Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne "Stacja Szamocin" oraz Stowarzyszenie Teatru Planeta M zapraszają na teatralną majówkę. Będzie rodzinnie! W programie tegorocznego weekendu majowego organizatorzy przewidują spektakle dla dzieci. W repertuarze:

1 maja roku Teatr "Stacja Szamocin" zaprezentuje spektakl "Tancereczka i kominiarczyk" w reżyserii Luby Zarembińskiej. Na obracającym się stoliku, z okrągłych pudeł, pudełek i pudełeczek, Luba Zarembińska wyczarowuje swój spektakl. Przedstawienie, które dzięki rekwizytom ozdobionym techniką decoupage, pozytywkom z muzyką Mozarta oraz piosenkom śpiewanym a capella, przenosi dzieci w magiczny świat pełen nietuzinkowych niespodzianek.

2 maja 2015 roku Teatr Planeta M zaprasza na autorski spektakl Magdaleny Płanety pt. "Bajarka Marynia i gadający kogucik". Ciepłe, mądre przedstawienie o tolerancji, przyjaźni, o wartości opowiadania, uważności oraz dzieleniu się swoją legendą z drugim człowiekiem. Umieszczenie tej opowieści w świecie pełnym naszego rodzimego folkloru uczy młodego widza jaką skarbnicą jest nasza kultura, odkrywając przed nim wspaniałe ludowe pieśni, instrumenty, znaki... Bajarka Marynia grając na lirze korbowej, snuje swoje opowieści wprawiając w zasłuchanie nie tylko małych widzów, ale też dorosłych, dając im chwilkę wytchnienia od współczesnego, pędzącego świata.

Na finał teatralnej majówki 3 maja organizatorzy zaplanowali klasykę literatury dziecięcej -

"Pchłę Szachrajkę" Jana Brzechwy. Teatr Planeta M przygotował przedstawienie zatytułowane "Ta Szachrajka" w reżyserii Magdaleny Płanety. Dynamiczny, wesoły spektakl dla najmłodszych, ale nie tylko. Na tym spektaklu świetnie bawią się także dorośli, uwiedzeni sprawną i humorystyczną grą aktorską młodego zespołu. Przedstawienie zaskakuje oryginalnymi rozwiązaniami, a muzyka doskonałego teatralnego kompozytora, dopełnia tę małą formę, nadając jej dodatkowo wiele przestrzeni w domyśle.

Każdego dnia (1-3 maja 2015 roku) spektakle odbędą się o godzinie 17:00 przy ul. Dworcowej 17a w Szamocinie. Bilety w cenie 5zł (ulgowy) i 10zł (normalny) do nabycia przed przedstawieniem. Rezerwacje na biuro@teatrplanetam.pl bądź pod nr telefonu 725-690-601.

***

Dojazd na "Stację Szamocin"

Ośrodek Edukacyjno-Teatralny "Stacja Szamocin" mieści się przy ul. Dworcowej 17a w Szamocinie, między Piłą, a Chodzieżą (15 km od Chodzieży, 35 km od Piły). Można dojechać tam samochodem lub pociągiem do Białośliwia lub Chodzieży, a stamtąd PKSem lub Janbusem.

***

Więcej o "Stacji Szamocin"

Założony w 1997 roku na nieczynnej stacji kolejowej w Szamocinie Teatr i Ośrodek edukacyjno-teatralny znany jest w Polsce jako miejsce twórcze, inspirujące innych oraz z pożytecznej działalności na rzecz kultury lokalnej w Wielkopolsce. Nagradzany wieloma nagrodami i pozytywnymi opiniami widzów, krytyki i mediów. Założycielka i reżyserka Luba Zarembińska szczególnie dba o dobrą jakość przedstawień a w proponowanym cyklu ABC Teatru Lalek spektakle są kameralne, przyjazne i bliskie dziecku, bez natrętnej formy estradowej. Uważne traktowanie małego widza, tematyka wybierana z namysłem oraz różnorodność proponowanych form lalkowych sprawia, że propozycje Stacji Szamocin są okazją do spotkania z teatrem niebanalnym, dalekim od efekciarstwa. Lubimy, jak dzieci oglądają nasze spektakle razem z dorosłymi.

---

Więcej o Teatrze Planeta M

Teatr Planeta M powstał w roku 2007 z inicjatywy Magdaleny Płanety. Pierwotna nazwa zespołu to Teatr Na Fundamentach. W ciągu kilku lat swojej działalności stworzył wiele spektakli, bywał na festiwalach, a także zrealizował projekty kulturalno-społeczne. Od czerwca 2012 roku grupa została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym jako Stowarzyszenie Teatru Planeta M. Misja Teatru Planeta M skupia się wokół propagowania uniwersalnych wartości, a także kształtowania tożsamości i świadomości, związanej z tradycjami kulturowymi. Przyczynia się do rozwoju ruchu teatralnego i artystycznego w Polsce. Teatr Planeta M dociera także do obszarów wiejskich, czyli miejsc często odległych od placówek kultury, by dzielić się sztuką z ich mieszkańcami.