powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. "Tańce w Ballybeg" w Tłustej Languście

W najbliższą niedzielę, 26 kwietnia o godz. 19 Teatr Planeta M zaprasza do Republiki Sztuki Tłusta Langusta na sztukę Briana Friela pt. "Tańce w Ballybeg" w reżyserii Magdaleny Płanety.

"Tańce w Ballybeg" to opowieść pachnąca domowym ciastem, pobrzmiewająca irlandzką muzyką, a przy tym przewrotna tak, jak tylko przewrotny potrafi być człowieczy los. Spektakl w reż. Magdaleny Płanety to słodko-gorzka historia pewnej irlandzkiej rodziny, w której tęsknota za miłością, wolnością i beztroską zderza się z bezlitosnym obliczem ubóstwa, lęku o jutro, poniżenia, utraty nadziei... Czy w takim krajobrazie można tańczyć, śnić, śmiać się do łez?

Zapraszamy 26 kwietnia 2015 roku (niedziela) o godzinie 19:00 do Republiki Sztuki Tłustej Langusty przy ul. Gwarnej 11 w Poznaniu. Czas trwania spektaklu to 45 minut. Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie Republiki Sztuki 30 min. Przed spektaklem bądź pod adresem www.tlustalangusta.pl

Obsada: Magdalena Banachowicz, Iwo Bochat, Damian Brzeziński, Maria Lademann, Norbert Ogoniak, Kinga Rybarczyk, Katarzyna Wroniak, Paulina Zgorzelska-Goździk.

***

Informacje o Teatrze Planeta M:

Teatr Planeta M powstał z inicjatywy Magdaleny Płanety w 2007 roku i działa głównie na terenie miasta Poznania, ale można go spotkać również w Słupsku i Szamocinie. Pierwotna nazwa zespołu to Teatr Na Fundamentach. W różnorodnym repertuarze Planety M można znaleźć spektakle dla dzieci, dla młodzieży oraz te dla dorosłych, aby dowiedzieć się o tym więcej zapraszamy na stronę internetową www.teatrplanetam.pl Oprócz spektakli realizujemy także warsztaty teatralne dla wszystkich grup wiekowych!

Idea Teatru Planeta M skupia się wokół propagowania uniwersalnych wartości, a także kształtowania tożsamości i świadomości, związanej z tradycjami kulturowymi.

Oprócz działalności teatralnej, teatr realizuje również projekty kulturalno-społeczne, aktywnie angażując się w kształtowanie świadomości kulturalnej społeczeństwa. Przyczynia się do rozwoju ruchu teatralnego i artystycznego w Polsce. Jednym z takich działań jest Ogólnopolski Festiwal Konstelacje Teatralne!