powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Konin. Letnie warsztaty teatralne

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza nauczycieli, instruktorów, studentów i wszystkich zainteresowanych teatrem do udziału w letnich warsztatach teatralnych, których celem jest poznanie atrakcyjnych technik pomocnych w procesie edukacyjnym młodzieży, zwłaszcza w realizacji postulatów wychowania estetycznego - wychowania przez sztukę i udział w kulturze czynnej.

Termin: 29 czerwca - 3 lipca 2015 r.

Miejsce: Pałac Lubostroń w Lubostroniu k. Łabiszyna

Obiekt jest instytucją kultury województwa kujawsko-pomorskiego. Historia tego zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego sięga końca XVIII wieku, kiedy to Fryderyk hrabia Skórzewski zauroczony nadnoteckim krajobrazem postanowił postawić godną swego rodu siedzibę w "sercu lubym ustroniu". W ponad 40-hektarowym parku, pałacu i dworskich zabudowaniach odbywają się rozmaite wydarzenia kulturalne.

Mapka dojazdu na stronie www.palac-lubostron.pl

Warsztat teatralny  realizowany będzie  metodą ZAJĘĆ PRAKTYCZNYCH, których najistotniejszą  cechą   będzie   CZYNNY   udział uczestników  w poznawaniu  wybranych  zagadnień  dotyczących:

      - cech gatunkowych  sztuki teatru

          bezpośredniość  teatru

          rytm

          nastrój

          pozycja aktora

          zespołowość

          dialog   teatralny

          monolog

          elementy techniki  wykonawczej  tworzenie postaci scenicznych)

          tajniki inscenizacji widowiska teatralnego

     -     integracji różnych dyscyplin  artystycznych w  przedstawieniu teatralnym (literatura , muzyka , sztuki plastyczne)

- roli obrazu i metody jego konstruowania w przestrzeni:

            przestrzeń zamknięta

            działania w plenerze

      Powyższe zagadnienia  realizowane  będą w oparciu o materiał literacki Tadeusza Różewicza  z cyklu "TEATR NIEKONSEKWENCJI".   

     

Efektem pracy warsztatowej  będzie  kameralne przedstawienie teatralne.

     

Prowadzący

Stanisław Miedziewski - absolwent reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Odbył staż w Teatrze Bertolda Brechta w Berliner Ensemble. Przez kilka sezonów pracował w Teatrze Miejskim w Toruniu, gdzie współpracował z Markiem Okopińskim. Od 1976 r. związany na stałe z Teatrem Rondo w Słupsku. Laureat Nagrody I stopnia Ministra Kultury i Sztuki oraz posiadacz Medalu "Zasłużony dla Miasta Słupska". Jego przedstawienia były wielokrotnie nagradzane na ogólnopolskich i zagranicznych festiwalach teatralnych (Lublin, Parchowo, Wrocław , Edynburg, Moskwa, Praga). Twórca SCENY MONODRAMU przy Teatrze Rondo. Prowadził warsztaty teatralne w Art Centre w Cambridge, Francji, Rosji i Danii.

Mieczysław Giedrojć - absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, aktor studenckiego teatru ruchu "Blik" w Koszalinie, aktor i konsultant ekspresji ciała w teatrze "Stop" w Koszalinie (od 1983 r. do chwili obecnej). Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w zakresie sztuki mimu, klaunady, pantomimy, ekspresji ciała oraz ponad 25-letnią praktykę pedagogiczną w tym zakresie.

Wykonawca monodramów - "Łagodna" F. Dostojewskiego, "Nos" M. Gogola, "O szkodliwości palenia tytoniu" A. Czechowa, autorskiej klaunady "Ja, klaun", spektaklu edukacyjnego dla uczniów "Tajemnice pantomimy", które prezentowane były w Anglii, Dani, Francji, Rosji, Niemczech, Szwajcarii i na Ukrainie. Autor ruchu scenicznego do dwóch przedstawień w Teatrze STUDIO w Archangielsku.

Zgłoszenie na warsztaty następuje poprzez przesłanie na adres organizatora:

Centrum Kultury i Sztuki

ul. Okólna 47 A

62-510 Konin

karty zgłoszenia do dnia 19 czerwca 2015 r. i uiszczenie opłaty w tym terminie.

Opłata za udział wynosi 390 zł od osoby a obejmuje zakwaterowanie (4 noclegi) i pełne wyżywienie. Koszty merytoryczne pokrywa organizator. Dojazd na koszt własny.

Informacji udziela Paulina Pachulska - instruktorka ds. teatru i impresariatu

tel./fax 63 243 63 50/51

e-mail: p.pachulska@ckis.konin.pl

www.ckis.konin.pl