powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Sukces Teatru Arka w Sarajewie

Wrocławski zespół został w marcu zaproszony przez Ibrahima Spahića, dyrektora 31. festiwalu Sarajewska Zima. Jest to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne, którego tegoroczne motto brzmiało "Infinity"

Teatr Arka zaprezentował na sarajewskim festiwalu "Statek szaleńców" w reż. Renaty Jasińskiej. W recenzji Mladena Blaćića, krytyka teatralnego działu kultury dziennika "Oslobodenje", spektakl został ogłoszony teatralnym cudem: "W ciągu niesamowitych 60 minut teatralnego cudu rozgrywa się tu wszystko: rozpoznajecie pokrótce teatr i estetykę wielkiego Tadeusza Kantora, a niektóre sceny są jakby ściągnięte z obrazów Boscha lub Duerera. (...) Po mistrzowsku wyreżyserowana i brawurowo odegrana sztuka, którą z pełną odpowiedzialnością możemy nazwać awangardą w teatrze."

Pobytowi Arki w Sarajewie towarzyszyła konferencja prasowa w Sarajewskim Teatrze SARTR - miejscu odbywania się spektakli, owocna debata z publicznością po spektaklu, a także wizyta w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Sarajewie.