Koniec Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi

08-05-2010
30-12-2010
Niekulturalny rok w łódzkiej kulturze
Wypuszczenie z rąk festiwalu Camerimage i awantura wokół Camerimage Łódź Center, likwidacja Festiwalu Dialogu Czterech Kultur i uruchomienie w jego miejsce festiwalu Łódź Czterech Kultur, pogrom na finiszu starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Wygląda na to, że rok 2010 w łódzkiej kulturze zostanie zapamiętany głównie jako czas niekulturalnych wydarzeń - podsumowanie w Polsce Dzienniku Łódzkim.
07-12-2010
Łódź. Miasto Dialogu szuka wierzycieli
1 grudnia, Bogdan Tosza, dyrektor Miasta Dialogu w Łodzi, rozpoczął procedury zmierzające do zamknięcia instytucji.O likwidacji zadecydowały latem ubiegłego roku władze miejskie, zrywając współpracę z Fundacją Dialogu Czterech Kultur na skutek nieprawidłowości finansowych.
24-11-2010
Łódź. Komornik w Fundacji Dialogu Czterech Kultur?
Na rzecz Ryszarda Macieja Okuńskiego, byłego dyrektora Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi, sąd rozstrzygnął spór pomiędzy nim, a Fundacją Dialogu Czterech Kultur Barbary i Katarzyny Knychalskich.
10-11-2010
Łódź. Czy bedzie festiwal Czterech Kultur?
Nie zapadła jeszcze decyzja, czy festiwal się odbędzie, w jakiej formie i pod jaką nazwą.
22-10-2010
Łódź. Kulturalne obietnice kandydata w wyborach
Włodzimierz Tomaszewski, kandydat na prezydenta Łodzi z ŁPO w wyborach samorządowych , chce przywrócić miastu byłe festiwale.
03-09-2010
Łódź. I Festiwal Łódź Czterech Kultur
26-08-2010
Łódź. Centrum Dialogu zamiast Miasta Dialogu
Instytucja Centrum Dialogu zastąpi Miasto Dialogu - tak zdecydowali w środę łódzcy radni.
25-08-2010
Łódź. Likwidacja Miasta Dialogu
Uchwała o likwidacji miejskiej instytucji kultury Miasto Dialogu, która organizowała dotychczas Festiwal Dialogu Czterech Kultur, staje na środowej sesji łódzkiej Rady Miejskiej.
24-08-2010
Łódź. Kultura na salach sądowych
Sprawę sądową o naruszenie wizerunku miasta założyły władze Łodzi Markowi Żydowiczowi, organizatorowi festiwalu Plus Camerimage. - Poza tym uważamy, że umowa na organizację festiwalu w Łodzi została zerwana jednostronnie - dodaje Wiesława Zewald, wiceprezydent Łodzi. Trwa też postępowanie prokuratorskie dotyczące dyrektora Teatru Arlekin, Waldemara Wolańskiego.
11-08-2010
Łódź. Festiwal Łódź Czterech Kultur" zamiast Dialogu Czterech Kultur
Mimo perturbacji Dialog Czterech Kultur w Łodzi jednak się odbędzie. Ale pod innym szyldem i skromniejszy.
14-07-2010
Łódź. Festiwal Dialogu Czterech Kultur po nowemu
- Nie obawiam się złych recenzji. Łodzianie będą zaskoczeni, że za niewielkie pieniądze i w krótkim czasie udało się zorganizować tak dobry festiwal - obiecuje Bogdan Tosza, dyrektor Miasta Dialogu, instytucji odpowiedzialnej za Festiwal Dialogu Czterech Kultur.
06-07-2010
Łódź. Centrum Dialogu zamiast Miasta Dialogu
Instytucja Miasto Dialogu ma zostać zlikwidowana, a w jej miejsce powstanie... Centrum Dialogu.
10-06-2010
Łódź. 20 tys. zł zaległego podatku za FD4K
Miejska instytucja Miasto Dialogu będzie musiała zapłacić co najmniej 20 tysięcy złotych zaległego podatku.
08-06-2010
Łódź. Odpowiedź prezes Knychalskiej na list otwarty p. Sadzyńskiego ws. FD4K
07-06-2010
Łódź. Nowa nazwa festiwalu: Łódź Czterech Kultur
Na ostatnim spotkaniu komisji kultury radnych miejskich padła wreszcie nazwa festiwalu, który zastąpi Festiwal Dialogu Czterech Kultur. Będzie to Łódź Czterech Kultur.
02-06-2010
Łódź. O Festiwalu Dialogu Czterech Kultur na komisji kultury
Radni z komisji kultury zajmowali się Teatrem Nowym i Festiwalem Dialogu Czterech Kultur. Było śmiesznie i patetycznie. Jeżeli nie ugasimy konfliktów, możemy zapomnieć o Europejskiej Stolicy Kultury - ocenił fachowiec.
27-05-2010
Łódź. Mediacje ws. Festiwalu Dialogu Czterech Kultur
Hanna Zdanowska, posłanka PO, i Bartosz Domaszewicz, radny tej samej partii, podejmą się mediacji pomiędzy Fundacją Dialogu Czterech Kultur a prezydentem miasta Tomaszem Sadzyńskim.
27-05-2010
Łódź. Odpowiedź p. f. prezydenta miasta Tomasza Sadzyńskiego ws. FD4K
26-05-2010
Łódź. Interpelacja poselska ws. Festiwalu Dialogu Czterech Kultur
Łódzka poseł Zdzisława Janowska skierowała interpelację do ministra kultury w sprawie Festiwalu Dialogu Czterech Kultur.
22-05-2010
Łódź. Aktorzy Arlekina w żałobnym pochodzie
Liczący 150 osób pochód przeszedł ulicą Piotrkowską. Pod magistratem uczestnicy happeningu dokonali symbolicznego pogrzebu "Śp. Łódzkiej Kultury". Urzędnicy odpowiedzieli tą samą bronią.
21-05-2010
Łódź. Tosza dostał festiwal, bo się zgłosił
Wiceprezydent Łodzi twierdzi, że miasto rozmawiało z kilkoma kandydatami o objęciu stanowiska dyrektora Miasta Dialogu (organizuje Festiwal Dialogu Czterech Kultur). Ale dał się namówić jedynie Bogdan Tosza, który miał fatalne recenzje z pracy we Wrocławiu.
20-05-2010
Radny Bartosz Domaszewicz o konflikcie wokół FD4K
Kieruję do Państwa ten list mimo tego, że jako radny z ramienia PO powinienem lojalnie wspierać wszystkie decyzje urzędującego Prezydenta. Zdecydowałem się jednak zabrać publicznie głos, ponieważ w moim odczuciu wymaga tego zwykła ludzka uczciwość - napisał do Gazety Wyborczej - Łódź, Bartosz Domaszewicz, radny PO, przewodniczący komisji kultury.
20-05-2010
Tosza za Brzozę, czyli polityka w kulturze?
Po tym, jak niespodziewanie wiceprezydent Wiesława Zewald obsadziła Bogdana Toszę, reżysera teatralnego, na stanowisku dyrektora Miasta Dialogu, pojawiły się informacje o politycznym układzie pomiędzy władzami i radnymi z PO oraz opozycją z PiS - pisze Anna Pawłowska w Polsce Dzienniku Łódzkim.
19-05-2010
Festiwal bez nazwy, ale z nowym dyrektorem
Instytucja Miasto Dialogu, organizująca do tej pory Festiwal Dialogu Czterech Kultur, znajduje się w stanie likwidacji. Ma zostać oficjalnie zamknięta z końcem sierpnia. Festiwal, podkreślający wielokulturowe tradycje Łodzi, ma się odbyć, jednak pod inną nazwą. Fundacja Dialogu Czterech Kultur zabrania bowiem używania dotychczasowej nazwy imprezy - pisze Anna Pawłowska w Polsce Dzienniku Łódzkim.
19-05-2010
Łódź. Tosza nowym szefem Miasta Dialogu
Wczoraj wiceprezydent miasta Wiesława Zewald przedstawiła nowego szefa Miasta Dialogu - instytucji odpowiedzialnej za organizację Festiwalu Dialogu Czterech Kultur.
18-05-2010
Łódź. Marsz Żałobny "Śp. Łódzka Kultura"
Na portalu społecznościowym Facebook ukazała się informacja o wydarzeniu.
17-05-2010
Łódź. List otwarty w sprawie Festiwalu Dialogu Czterech Kultur
17-05-2010
Miejski festiwal nie-dialogu i nie-kultury
Najpierw były niepokojące i krótkie informacje prasowe mówiące o tym, że nowa władza w Łodzi przygląda się Fundacji Festiwal Dialogu Czterech Kultur (FD4K), wskazując przede wszystkim na nieprawidłowości w zarządzaniu finansami festiwalu - o sytuacji wokół FD4K w Łodzi pisze Tomasz Cyz w Dwutygodniku Stronie Kultury.
17-05-2010
Warszawa. List otwarty dyrekcji Nowego w sprawie Dialogu Czterech Kultur
15-05-2010
Festiwal Dialogu Czterech Kultur. Polityka bez kultury
Czy nieprawidłowości finansowe w zarządzaniu Festiwalem Dialogu Czterech Kultur są warte tego, by doprowadzić do jego likwidacji? Czy warto dla nominacji "swojego człowieka" niszczyć wizerunek miasta, w którym w kulturze dzieje się dużo dobrego? Apelujemy o opamiętanie i kompromis - piszą Jędrzej Słodkowski i Jakub Wiewiórski w Gazecie Wyborczej - Łódź.
15-05-2010
Łódż. Lupa do władz w sprawie Dialogu Czterech Kultur
Byłem wraz ze spektaklem "Factory 2" (Stary Teatr, 2008) gościem zeszłorocznej edycji Festiwalu Dialogu Czterech Kultur. Miałem okazję podziwiać nie tylko jego rozmach i świetną organizację, ale co najważniejsze - głębię i inteligencję jego programowego zamysłu, a również ważkość i dobrą energię kontekstowych ekspozycji i publikacji - pisze Krystian Lupa do władz Łodzi.
15-05-2010
List otwarty do władz Łodzi w sprawie Festiwalu Dialogu Czterech Kultur
P. Tomasz Sadzyński, P.O. Prezydent Miasta Łodzi P. Wiesława Zewald, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi Urząd Miasta, ul. Piotrkowska 104, 90-926 Łódź
14-05-2010
Łódź. Co z Camerimage i Festiwalem Dialogu Czterech Kultur?
Zdzisława Janowska, łódzka posłanka SdLP, zorganizowała w czwartek konferencję, aby jak mówi, "uświadomić społeczeństwu łódzkiemu niegodne poczynania władz miasta, które udaremniają starania Łodzi o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury".
14-05-2010
Wrocław-Łódź. List otwarty dyr. Mieszkowskiego ws. Festiwalu Czterech Kultur
13-05-2010
Łódź. Nie będzie Festiwalu Dialogu Czterech Kultur
Barbara Knychalska, prezes Fundacji Dialogu Czterech Kultur, oświadczyła wczoraj, że IX edycja Festiwalu Dialogu Czterech Kultur nie odbędzie się w Łodzi w tym roku. Wystąpieniu towarzyszyło zdejmowanie znaków FD4K z siedziby organizującego go Miasta Dialogu przy Placu Wolności 5.
12-05-2010
Łódź. Festiwal Dialogu Czterech Kultur odwołany
Łódzka Fundacja Dialogu Czterech Kultur organizuje w środę konferencję prasową. Niby nic nadzwyczajnego, ale jak zapowiada... ostatnią, pożegnalną.
12-05-2010
Łódź. Nie będzie IX edycji Festiwalu Dialogu Czterech Kultur
Nie będzie 9. edycji Festiwalu Dialogu Czterech Kultur w Łodzi - poinformowała w środę na konferencji prasowej prezes Fundacji Festiwalu Dialogu Czterech Kultur Barbara Knychalska. Fundacja jest właścicielem praw do idei i znaku festiwalu.
12-05-2010
Łódź. Oświadczenie Agaty Siwiak, Grzegorza Niziołka i Marty Michalak
7 maja Urząd Miasta Łodzi rozwiązał umowę z Fundacją Festiwal Dialogu Czterech Kultur (właścicielem praw do idei i znaku festiwalu), na mocy której działała miejska instytucja Miasto Dialogu, organizator Festiwalu Dialogu Czterech Kultur.
12-05-2010
Łódź. List Barbary Knychalskiej
08-05-2010
Łódź. Będzie Festiwal Dialogu Czterech Kultur
Wiesława Zewald, wiceprezydent miasta, rozwiązała umowę z Fundacją Dialogu Czterech Kultur, na mocy której powstała miejska instytucja Miasto Dialogu, organizująca Festiwal Dialogu Czterech Kultur. Wypowiedziała także umowę o pracę Katarzynie Knychalskiej, dyrektor Miasta Dialogu.
30-04-2010
Łódź. Trwa awantura wokół Festiwalu Dialogu 4 Kultur
Trwa awantura wokół Festiwalu Dialogu Czterech Kultur oraz Miasta Dialogu - instytucji założonej przez Fundację Dialogu Czterech Kultur i Urząd Miasta Łodzi.
25-03-2010
Łódź. Spór o Festiwal Dialogu Czterech Kultur w sądzie
Wyjaśniane są niejasności wokół rozgraniczenia praw Miasta Dialogu, instytucji miejskiej organizującej w Łodzi Festiwal Dialogu Czterech Kultur i prywatnej Fundacji Dialogu Czterech Kultur oraz przepływu pieniędzy pomiędzy nimi.
22-03-2010
Łódź. Komunikat w sprawie postępowania egzekucyjnego
12-03-2010
Łódź. Dwa festiwale zagrożone?
Zagrożone są dwa czołowe łódzkie festiwale Camerimage i Festiwal Dialogu Czterech Kultur. To absurd w mieście, które stara się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.
11-03-2010
Łódź. Audyt Festiwalu Dialogu Czterech Kultur
- Pogłoski o naszej śmierci są stanowczo przesadzone. Festiwal ma się dobrze - zapewnia Katarzyna Knychalska, dyrektorka FD4K. Magistrat zapowiada, że w kierowanej przez nią instytucji wkrótce zacznie się audyt.
10-03-2010
Łódź. Koniec Festiwalu Dialogu Czterech Kultur?
Mimo że miasto daje 1,5 mln zł rocznie na Festiwal Dialogu Czterech Kultur, jego ubiegłoroczna edycja może być ostatnią.