powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Charytatywne "Listy miłosne" w Polskim

23 marca o godz. 19 w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się charytatywny spektakl "Listy miłosne", w wykonaniu Grażyny Wolszczak i Piotra Machalicy. Współorganizatorem wydarzenia jest Lions Club Poznań Patria.

Dochód z biletów zostanie przekazany na wsparcie dzieci z Zespołu Szkół nr 111 przy Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi.

Ci, którzy w teatrze lubią oglądać romantyczne historie i znanych aktorów w rolach głównych, niech zarezerwują sobie czas, by wybrać się właśnie na spektakl "Listy miłosne". To historia napisana przez amerykańskiego dramaturga, A.R. Gurneya, przedstawiająca uczuciowe perypetie dwojga kochanków na przestrzeni kilkudziesięciu lat. On (Piotr Machalica) i ona (Grażyna Wolszczak) wymieniają się listami w momentach radości i szczęścia, ale także w chwilach dramatycznych.

Udział w spektaklu to doskonała okazja do szlachetnego gestu. Dochód ze sprzedaży biletów wesprze działalność przyszpitalnego Zespołu Szkół nr 111 - Zebrane w ten sposób pieniądze chcemy przede wszystkim przeznaczyć na realizację szkolnego projektu "Poznajemy kraje Unii Europejskiej", dzięki któremu co roku nasi uczniowie wyjeżdżają za granicę na warsztaty językowe. W tym roku zabierzemy uczniów do Grecji, gdzie oprócz intensywnej nauki języka angielskiego, będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć miejsca, które są kolebką współczesnej cywilizacji - mówi mgr Hanna Warchołek z Zespołu Szkół nr 111. - Nasza szkoła kładzie duży nacisk na naukę m.in. języków obcych. W ten sposób chcemy zrobić wszystko, aby nasi uczniowie w przyszłości mogli się usamodzielnić - dodaje. Szkoła na terenie szpitala została założona przez prof. Wiktora Degę wiele lat temu, aby najmłodsi pacjenci nie musieli przerywać nauki w trakcie długotrwałego leczenia.

Organizatorem spektaklu jest Lions Club Poznań Patria, którego statutowym celem jest m.in. wspieranie inicjatyw związanych z edukacją, ochroną zdrowia, szerzeniem postaw prospołecznych czy pomoc w wyrównywaniu szans osób potrzebujących i wykluczonych.

- Wspieramy Zespół Szkół nr 111 w projekcie pozwalającym uczniom i zarazem pacjentom Szpitala im. W Degi być konkurencyjnym na przyszłym rynku pracy. Znajomość języków jest dziś niezbędna we wszelkich kontaktach zawodowych. Wszak "świat mamy na wyciągnięcie ręki, potrzebna jest tylko dobra komunikacja". Pomoc najmłodszym doskonale się wpisuje w cele naszej organizacji - mówi Katarzyna Tuliszka, prezydent Lions Club Poznań Patria.

Szpital im. Degi cieszy się opinią przyjaznej placówki. Dowodem na profesjonalizm poznańskich lekarzy i zadowolenie pacjentów jest przyznana pod koniec 2014 roku nagroda w Konkursie im. Zbigniewa Religi, organizowana przez Fundację Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi był jedną z trzech placówek, uhonorowanych tytułem "Wzorcowej Placówki Służby Zdrowia". Wyróżnienie otrzymał Dziecięcy Oddział Urazowo-Ortopedyczny, zgłoszony do konkursu przez samych pacjentów.

- Najmłodsi pacjenci naszego szpitala są dla nas bardzo ważni - mówi prof. Jacek Kruczyński, kierownik Kliniki Ortopedii Ogólnej, Onkologicznej i Traumatologii w Szpitalu im. W. Degi - Tak samo, jak ich zdrowie, ważny jest dla nas ich prawidłowy rozwój, w tym edukacja. Niektórzy z nich przebywają w szpitalu długi okres. Przyszpitalna szkoła ma za zadanie nie tylko uczyć najmłodszych, ale także pomóc im zapomnieć o ich schorzeniach czy problemach właśnie poprzez udział w zajęciach - dodaje prof. Kruczyński.

Szkoła i lekarze starają się organizować dla najmłodszych szereg atrakcji, które umilają dzieciom pobyt w szpitalu. Spotkanie ze Świętym Mikołajem z Laponii, regularne odwiedziny Doktora Misia czy Teatru z Krakowa lub wspólne czytanie książek ze studentami-wolontariuszami to tylko część z nich. Szczegóły wydarzenia na stronie.

Więcej o spektaklu "Listy miłosne" na stronie www.poznanpatria.lions.org.pl.