Poznań. Arty¶ci będ± czytać bajki i pomog± hospicjum

Gwiazdy sceny i estrady, a także sportowcy i dziennikarze, czytać będ± we wtorek w Sali Wielkiej CK Zamek bajki. Wszystko po to, aby pomóc poznańskiemu hospicjum. W Bajkowisku udział wezm± między innymi Mieczysław Hryniewicz, Daniela Popławska, reżyser Jerzy Moszkowicz. Nie będzie Anny Dymnej, ale przygotowała niespodziankę.

«Grupa Audiofeels, Natalia Niemen, aktorzy Mieczysław Hryniewicz, Daniela Popławska [na zdjęciu], reżyser Jerzy Moszkowicz, a także poznański olimpijczyk, młociarz Szymon Ziółkowski to tylko niektórzy z tych, którzy we wtorek czytać będą bajki Maliny Prześlugi podczas drugiego już "Bajkowiska".

Zobaczymy także spektakl w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej iSkrzydła, którą tworzą podopieczni Dziecięcego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu.

Nie będzie Anny Dymnej, ale przygotowała niespodziankę.

"Bajkowisko" rozpocznie się w Sali Wielkiej CK Zamek o godzinie 18. Organizuje je Lions Club New Design, a dochód w całości przeznaczony zostanie na pomoc dla poznańskiego Hospicjum Palium, konkretnie na rzecz powstającego tam Centrum Psychoterapii dla Osieroconych Dzieci i Rodzin. Cegiełki kosztują 22 zł.

"Bajkowisko" inauguruje doroczny cykl imprez na rzecz hospicjum w ramach obchodów Dnia Motyla. A ponieważ bajki lubią ci, którzy mają lat 3, 5, kilkanaście, ale i kilkadziesiąt dlatego nikogo na "Bajkowisku" nie powinno zabraknąć. Podobnie jak w ubiegłym roku połowę wejściówek podarowano dzieciom z poznańskich domów dziecka.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego