powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Śląskie. Nominacje do Złotych Masek

Ogłoszono nominacje do Nagród Teatralnych "Złote Maski" w województwie śląskim za rok 2014.

Kategoria ROLA WOKALNO-AKTORSKA - rola kobieca

Grażyna Bułka za rolę Hortensji (Bubuliny) w spektaklu"Zorba" Josepha Steina i Johna Kandera w reżyserii Witolda Mazurkiewicza w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

Barbara Derlak z zespołu "Chłopcy Kontra Basia" za rolę w spektaklu "Morfina"wg powieści Szczepana Twardocha w reżyserii Eweliny Marciniak w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

Ewa Łobaczewska za rolę Marii Reiner w spektaklu "Dźwięki muzyki" Howarda Lindsaya i Russela Crouse z muzyką Richarda Rodgersa w reżyserii Marii Sartovej w Gliwickim Teatrze Muzycznym w Gliwicach

***

Kategoria ROLA WOKALNO-AKTORSKA - rola męska

Kamil Franczak za rolę George'a w spektaklu "Niedziela w parku z Georgem"Stephena Sondheima i Jamesa Lapine w reżyserii Andrzeja Bubienia oraz za rolę w spektaklu "Dni, których nie znamy" z piosenkami Marka Grechuty w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

Tomasz Kowalski za rolę Ryśka w spektaklu "Skazany na bluesa" Pawła Angermana i Janusza Kidawy-Błońskiego w reżyserii Arkadiusza Jakubika w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

Tomasz Lorek za rolę tytułową wspektaklu"Zorba" Josepha Steina i Johna Kandera w reżyserii Witolda Mazurkiewicza w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

***

Kategoria AKTORSTWO - ROLA KOBIECA

Anna Kadulska za role Heli i Panny Alicjiw spektaklu "Morfina"wg powieści Szczepana Twardocha w reżyserii Eweliny Marciniak w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

Agata Ochota-Hutyra za rolę Beli Berlo w spektaklu "Sprzedawcy gumek" Hanocha Levina w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie

Daria Polasik za role tytułowe w spektaklach: "Ifigenia" Eurypidesa w reżyserii Pawła Wodzińskiego i "Natasza" Jarosławy Pulinowicz w reżyserii Małgorzaty Siudy w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej,

***

Kategoria AKTORSTWO - ROLA MĘSKA

Kazimierz Czapla za rolę Gasparda de Coligny w spektaklu " Królowa Margot. Wojna skończy się kiedyś" Tomasza Jękota i Wojciecha Farugi w reżyserii Wojciecha Farugi w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

Michał Kula za rolę Szmuela Sprola w spektaklu "Sprzedawcy gumek" Hanocha Levina w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego oraz za rolę Grabarza w spektaklu "Hamlet" Williama Szekspira w reżyserii Andre Hübnera-Ochodlo w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie

Antoni Rot za rolę Johanana Cingerbaja w spektaklu "Sprzedawcy gumek" Hanocha Levina w reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie

***

Kategoria CHOREOGRAFIA

Uri Ivgi i Johan Greben za choreografię do spektaklu "This is not a love song" w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark" w Bytomiu

Roger Lybeck i Jan Aström za choreografię do spektaklu "I have a dream" w Gliwickim Teatrze Muzycznym w Gliwicach

Anna Majer za choreografię do spektaklu "Kopciuszek" Sergiusza Prokofiewa na motywach baśni Charlesa Perrault w Operze Śląskiej w Bytomiu

***

Kategoria SCENOGRAFIA

Anita Bojarska za dekorację i kostiumy oraz Maria Porzyc za multimedia do spektaklu "Niedziela w parku z Georgem" Stephena Sondheima i Jamesa Lapine w reżyserii Andrzeja Bubienia w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

Grzegorz Policiński za scenografię do spektakli: "I have a dream" Rogera Lybecka i Jana ströma w Gliwickim Teatrze Muzycznym w Gliwicach, "Kot w butach" Jacka Bończyka i Zbigniewa Krzywańskiego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie oraz "Zorba" Josepha Steina i Johna Kandera w reżyserii Witolda Mazurkiewicza w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

Agata Skwarczyńska za scenografię do spektaklu"Królowa Margot. Wojna skończy się kiedyś" Tomasza Jękota i Wojciecha Farugi w reżyserii Wojciecha Farugi w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

***

Kategoria REŻYSERIA

Remigiusz Brzyk za reżyserię spektaklu "Koń, kobieta i kanarek" Tomasza Śpiewaka w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu

Ewelina Marciniak za reżyserię spektaklu "Morfina"wg powieści Szczepana Twardocha w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

Witold Mazurkiewicz za reżyserię spektaklu "Zorba" Josepha Steina i Johna Kandera w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

***

Kategoria SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW

"Kopciuszek" z muzyką Sergiusza Prokofiewa na motywach Baśni Charlesa Perrault w reżyserii i choreografii Anny Majer w Operze Śląskiej w Bytomiu

"Kot w butach" Jacka Bończyka i Zbigniewa Krzywańskiego w reżyserii Jacka Bończyka w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

"Pierścień i róża" Williama M. Thackeray'a w reżyserii Pawła Aignera w Teatrze Lalek Banialuka im. J. Zitzmana w Bielsku-Białej

***

Kategoria PRZEDSTAWIENIE ROKU

"Koń, kobieta i kanarek" Tomasza Śpiewaka w reżyserii Remigiusza Brzyka w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu

"Morfina" wg powieści Szczepana Twardocha w reżyserii Eweliny Marciniak w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

"Niedziela w parku z Georgem" Stephena Sondheima i Jamesa Lapine w reżyserii Andrzeja Bubienia w Teatrze Rozrywki w Chorzowie