powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kielce. Monodram Kropka Theatre wg Witkacego

1 marca o godz. 17 i 19, na scenie Teatru im. Żeromskiego, Jolanta Juszkiewicz w monodramie "Matka" na podstawie tekstu Stanisława Ignacego Witkiewicza opowie o relacji matka-syn. Spektakl w interesującej formie pokazuje, jak bardzo zmienia się ona pokonując granice geograficzne.

Marzec za pasem. Teatr, na otwarcie miesiąca zwiastującego wiosnę, szykuje dla Państwa specjalne przedstawienie:

Na naszej scenie z gościnnym występem pojawi się Jolanta Juszkiewicz - założycielka, dyrektor artystyczny i aktorka Teatru Kropka Theatre. Juszkiewicz nazywa swój Teatr "koczowniczym", bo choć jego ostoją jest Warszawa, to przedsięwzięcia w nim realizowane są dedykowane obywatelom różnych narodowości i jeżdżą po całym świecie. Ideą Kropka Theatre jest zderzanie ze sobą różnych kultur. Prostota w oprawie sceny, a siła w muzyce, geście i emocjonowaniu się wygłaszanym przez aktora słowem, to Teatr Juszkiewicz w pigułce.

1 marca, w niedzielę, na naszej scenie Jolanta Juszkiewicz w monodramie pt. "Matka" na podstawie tekstu Stanisława Ignacego Witkiewicza opowie o relacji matka-syn. Spektakl w interesującej formie pokazuje, jak bardzo zmienia się ona pokonując granice geograficzne.

Spektakl w angielskiej wersji językowej zjeździł: Edynburg - Szkocja, Sydney & Melbourne - Australia, Sztokholm - Szwecja, Lyon - Francja, Vladikavkaz - Osetia Półn,Stepanakert.

My zaprezentujemy go po polsku.

***

"Nieprzerwana pępowina, Matka i Syn, relacja pomiędzy tymi dwojga tak inna dla kultur wschodu i zachodu. Polski teatr absurdu zawsze zadziwiający i ciekawy, wyzwaniem dla twórców i odbiorców w każdym języku".

" W swojej twórczości dążę do ciągłego rozwoju autorskiej formy poetycko-metaforycznej, najczęściej w formie monodramów jako nurtu teatru alternatywnego, otwartego na dialog o obecnej roli teatru zachęcając do wzajemnego oddziaływania, głębokiego zrozumienia i życzliwości międzykulturowej. Wiedza, jaką wyniosłam z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Polsce, staży w Indiach, Kanadzie i Norwegii, Szkoły Antropologii Teatru Eugenio Barby czy Performance Studies na Uniwersytecie w Sydney w połączeniu z międzynarodowym doświadczeniem zawodowym dała możliwość rozwoju perspektywy twórczej inspirowanej lokalnym środowiskiem, z poszanowaniem prostoty i minimalizmu".

"Teatr koczowniczy, a jednak impresja i siła z jaką odbierany jest mój teatr jest mocą. Efekty są już namacalne, a więc ślad pozostanie również wśród przyszłych pokoleń, które nie zobaczą mojej pracy".

Jolanta Juszkiewicz

***

MATKA

Stanisława Ignacego Witkiewicza wg Jolanty Juszkiewicz

Teatr Kropka Theatre

Reżyseria - Anatoly Rusin (Australia)

Adaptacja - Jolanta Juszkiewicz

Muzyka - Max Lyandvert (Australia)

Obsada: Jolanta Juszkiewicz