powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Słupsk. Pierwsze spotkanie w Studio Praktyk Aktorskich

Jutro o godzinie 10.00 rusza Studio Praktyk Aktorskich. Pomysłodawczynią, założycielką studia zawodowa aktorka Magdalena Płaneta.

Magdalena Płaneta ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT z wyróżnieniem w 2004 roku i od tego czasu nieprzerwanie pracuje w zawodzie aktorki. Od 2005 roku prowadzi zajęcia w Studium Aktorsko - Wokalnym w Poznaniu. Aktorka związana jest z Ośrodkiem Edukacyjno-Teatralnym Stacja Szamocin. Wśród wielu uczniów Magdaleny Płanety są dziś już zawodowi aktorzy. Aktorka prowadzi zajęcia z przedszkolakami, dziećmi starszymi, młodzieżą, dorosłymi oraz osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

***

W programie:

* Świadomość ciała

* Emisja głosu

* Dykcja

* Aktorska interpretacja tekstu (wiersz, proza)

* Realizacja scen z utworów dramatycznych

* Elementarne zadania aktorskie i sceny improwizowane

* Sztuka autoprezentacji

* Podstawy pracy z kamerą

* Podstawy makijażu scenicznego

* Warsztaty wokalne - śpiew organiczny

W programie Studia Praktyk Aktorskich zaplanowano spotkania z ciekawymi ludźmi, specjalistami z dziedziny teatru i filmu, udział w spektaklu wieńczącym wspólną pracę, przygotowanie do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe o profilu aktorskim oraz możliwość współpracy z Teatrem Planeta M, Teatrem Rondo, Ośrodkiem Edukacyjno- Teatralnym Stacja Szamocin oraz Teatrem Gdynia Główna.

Zajęcia będą odbywać się w trybie weekendowym dwa razy w miesiącu w Teatrze Rondo w Słupsku przy ul. Niedziałkowskiego 5.