powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Pantomima edukuje pokolenia

"Akcja: Edukacja", czyli międzypokoleniowy projekt artystyczno-edukacyjny Wrocławskiego Teatru Pantomimy trwa. Dzisiejsze zajęcia w grupach Młodzież i Senior poprowadzi Joanna Szymajda, zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca.

Zapraszamy na wykład pt. "Taniec współczesny w Europie - centra i peryferie"poświęcony rozwojowi tańca współczesnego w Europie od lat 90tych. Podczas spotkania zarysujemy główne procesy, dynamikę zmian, najważniejszych twórców, przełomowe spektakle, najważniejsze ośrodki tańca. Uczestnicy Akcji EDUKACJA zapoznają się z estetyką różnorodnych nurtów tańca współczesnego i sposobami pracy współczesnego choreografa.

W sobotę 21 lutego zapraszamy MŁODZIEŻ na warsztaty z Agnieszką Kulińską - aktorką i pedagogiem Wrocławskiego Teatru Pantomimy oraz wykładowcą PWST we Wrocławiu. Zajęcia oparte będą o różnorodne konwencje teatralne z naciskiem na pantomimę i ruch.

W drugim bloku zajęć tajemnice skutecznej komunikacji werbalnej i niewerbalnej, odkryje przed Młodzieżą i Seniorami, Dagmara Chojnacka - aktorka i dziennikarka Radia Wrocław.

Zajęcia odbędą się tradycyjnie w Sali Prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy, al. Dębowa 16 od godz. 10.00. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy /pio.soroka@gmail.com/.

Z kolei w niedzielę 22 lutego, o godz. 10.00 zapraszamy JUNIORÓW /3-6 lat/ wraz z rodzicami na kolejne spotkanie na Teatralnym Placu Zabaw. Wrócimy do tematu strachu i będziemy się z nim oswajać i udowadniać, że wielki strach, tak naprawdę jest mały, a tworzy go nasza wyobraźnia. Podczas zajęć spróbjemy wspólnie stworzyć etiudę teatralną i zbudować do niej scenografię. Zajęcia poprowadzą Agnieszka Dziewa i Piotr Soroka.

Dodatkowe informacje o Akcji EDUKACJA znajdują się na stronie Wrocławskiego Teatru Pantomimy http://www.pantomima.wroc.pl/edukacja/akcjaedukacja/

Projekt Akcja: EDUKACJA dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz środków KGHM.