Nowa siedziba Sceny Kameralnej w Sopocie

21-04-2010
14-03-2013
Sopot. Scena Kameralna wyróżniona przez architektów
Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie została uznana przez trójmiejskich architektów za jeden z najpiękniejszych nowoczesnych budynków w Trójmieście. Ranking przygotowała lokalna Gazeta Wyborcza.
10-11-2010
Sopot. Kurort wspiera Teatr Wybrzeże
W 2011 roku Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie zostanie dofinansowana przez miasto. Teatr zyska dodatkowe 400 tys. zł.
09-11-2010
Sopot. Miasto dołoży się do utrzymania Sceny Kameralnej
Sopot będzie współprowadził Scenę Kameralną Teatru Wybrzeże, która ma siedzibę w kurorcie przy ulicy Bohaterów Monte Cassino - informuje Radio Gdańsk.
26-08-2010
Nadrabiamy kulturalne zaległości
- W ostatnich ośmiu latach, chodzi o dwie ostatnie kadencje, jeżeli chodzi o samorządy lokalne Gdańska, Gdyni i Sopotu, chociaż też np. Wejherowa, Słupska i innych miast województwa, ale również samorządu wojewódzkiego, kultura stała się rzeczywistym priorytetem. Wystarczy, że powiem, że budżet kultury województwa pomorskiego wzrósł w ciągu tych lat o 270 procent, czyli prawie 4 razy tyle, co 8 lat temu - mówi Gazecie Świętojańskiej online Władysław Zawistowski, dyrektor Departamentu Kultury UM.
30-06-2010
Sopot. Stare fotele reklamują nową Scenę Kameralną
W różnych punktach Sopotu pojawiły się krzesła [na zdjęciu]. Dodajmy: krzesła teatralne. To kolejny po "Wteatrwstąpieniu" happening Teatru Wybrzeże reklamujący nowo powstałą Scenę Kameralną w Sopocie.
24-06-2010
Sopot. Nowa Scena Kameralna oddana aktorom
Budynek Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie został przekazany artystom. Podczas środowego happeningu "Wteatrwstąpienie" aktorzy symbolicznie wnieśli ducha teatru do nowej siedziby. Pierwsze spektakle już w przyszłym tygodniu.
23-06-2010
Sopot. Nowa Scena Kameralna z duchem
Choć oficjalna inauguracja nowej sopockiej Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże [na zdjęciu foyer] zaplanowana została na wrzesień, to w środę 23 czerwca odbędzie się symboliczny happening, w trakcie którego przekazana zostanie ona artystom. Pierwsze spektakle będzie można na niej obejrzeć od najbliższego poniedziałku.
22-06-2010
Sopot. Uroczyste przekazanie artystom nowej Sceny Kameralnej
Oficjalne otwarcie nowej Sceny Kameralnej w Sopocie (na zdjęciu) nastąpi we wrześniu, ale już w najbliższą środę, w Noc Świętojańską, 23 czerwca o godz. 21 odbędzie się uroczystość przekazania budynku artystom i przeniesienia Ducha Teatru.
13-05-2010
Sopot. Wkrótce otwarcie nowej Sceny Kameralnej
Jeszcze w maju zakończyć ma się budowa nowej siedziby Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże [na zdjęciu projekt]. Odwiedziliśmy z kamerą plac budowy, aby przekonać się, jak przebiegają prace.
23-04-2010
Sopot. Nowa Scena Kameralna prawie gotowa
Sopocka Scena Kameralna teatru Wybrzeże [na zdjęciu projekt] wygląda coraz bardziej okazale. Zakończono już prace ogólnobudowlane, kończona jest elewacja budynku.
21-04-2010
Sopot. Nowa Scena Kameralna droższa o 1 mln zł
Władze Sopotu i przedstawiciele samorządu województwa będą musiały wysupłać dodatkowe pieniądze na adaptację dawnego kina Bałtyk [na zdjęciu] na nową Scenę Kameralną Teatru Wybrzeże. Pojawiły się trudności techniczne, które sprawiły, że inwestycja będzie droższa prawie o 1 mln zł.
22-12-2009
Sopot. Miasto dołoży 4 mln do budowy Sceny Kameralnej
4 mln zł dołoży Sopot do budowy nowej siedziby Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże [na zdjęciu projekt]. Władze miasta podpisały w tej sprawie umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, który prowadzi wartą około 9 mln zł inwestycję.
03-11-2009
Sopot. Budują nowy gmach Teatru Kameralnego
Skończyło się wyburzanie, zaczęło się... budowanie! Na zapleczu budynku dawnego kina Bałtyk w szybkim tempie powstaje nowy gmach Teatru Kameralnego [na zdjęciu projekt].
23-10-2009
Sopot. Miasto wyłoży 4 mln na nową siedzibę Sceny Kameralnej?
W Sopocie trwają przygotowania do budowy nowej siedziby Sceny Kameralnej. Z kina Bałtyk [na zdjęciu], w miejsce którego powstanie placówka, została już tylko frontowa ściana. Ale pojawił się problem - finanse. Czy Sopot dołoży do inwestycji urzędu marszałkowskiego 4 mln zł?
20-10-2009
Sopot. Nowa scena kameralna Wybrzeża zamiast kina
Z kina Bałtyk [na zdjęciu] została fasada. Resztę wyburzono. Na tym miejscu kosztem 9 mln zł powstanie nowa scena kameralna Teatru Wybrzeże: z większą widownią i zapleczem.
13-08-2009
Sopot. Znika Scena Kameralna Teatru Wybrzeże
Spektakle "Loretty" [na zdjęciu] 13, 14 i 15 sierpnia będą ostatnimi przedstawieniami na Scenie Kameralnej w Sopocie. Na kolejne przedstawienia Teatru Wybrzeże w kurorcie poczekamy do lata przyszłego roku. W miejsce dzisiejszego teatru i kina Polonia ma powstać centrum handlowe.
20-01-2009
Sopot. Zakończyła się okupacja Teatru Kameralnego
Komitet Obrony Kultury Sopotu (KOKS) zakończył okupację sceny kameralnej Teatru Wybrzeże. Dobę w budynku spędziło kilka osób.
17-01-2009
Sopot. Apel o uznanie Kina Polonia i Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże za zabytek
Komitet Obrony Kultury Sopotu zbiera podpisy pod wnioskiem do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o uznanie budynku Kina Polonia oraz Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże za zabytek.
17-01-2009
Sopot. Zostawcie nam teatr i kino!
- Komitet Obrony Kultury Sopotu protestuje przeciwko planom wyburzenia Kina Polonia oraz Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże znajdujących się przy głównym deptaku. Akcja rozpoczęła się w piątek wieczorem i trwała 24 godziny.
02-03-2007
Sopot. Scena Kameralna nadal w starej siedzibie
Otwarcie nowej Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie [na zdjęciu - projekt] opóźni się przynajmniej o rok. Za to nowa sala ma być większa i pomieści blisko dwukrotnie więcej widzów.
01-03-2006
Sopot. Przeprowadzka Teatru Kameralnego nie tak prędko
I tak się trudno rozstać - może zaśpiewać dyrektor teatru Wybrzeże. Od kilku miesięcy wiele się mówi o przeprowadzce Teatru Kameralnego w Sopocie do kina Bałtyk [na zdjęciu]. Tymczasem... spektakle wciąż grane są w starej siedzibie.
23-12-2005
Sopot. Teatr Kameralny otwarty do czerwca?
Dobra wiadomość dla sopockich teatromanów: - Będziemy grać na scenie kameralnej do końca czerwca - zapowiada Maciej Nowak, dyrektor Teatru Wybrzeże. - To możliwe - wstępnie potwierdza Mirosław Morzyk z Neptun Film, firmy, która od początku roku stanie się właścicielem sceny.
01-12-2005
Sopot. Scena Kameralna wyprowadza się
Tylko do końca roku na deskach Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie będzie można oglądać spektakle. 31 grudnia sopocki teatr opuszcza swoją dotychczasową siedzibę przy ul. Bohaterów Monte Cassino. Większość repertuaru zostanie przeniesiona na dużą scenę do Gdańska.
30-07-2005
Sopot. Teatr zamiast kina
Zamiana siedzib między sopockim Teatrem Kameralnym - sceną teatru Wybrzeże - i kinem Bałtyk jest już przesądzona. W efekcie za kilka lat Sopot może nie mieć ani jednej sali kinowej.
16-02-2005
Sopot. Teatr Kameralny w kinie Bałtyk
Teatr Kameralny w Sopocie zmieni swoją dotychczasową siedzibę. Zachowa adres przy ul. Bohaterów Monte Cassino, ale zostanie przeniesiony w górę deptaka, tam gdzie od lat działa kino Bałtyk [na zdjęciu].