powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Kraj. Tancerze DV8 Physical Theatre o miłości, seksie i narkotykach

Do 22 lutego polscy widzowie mogą oglądać w kinach spektakl "John" zrealizowany wspólnie przez DV8 Physical Theatre i londyński Teatr Narodowy. W rolę tytułowego bohatera, który po latach przestępczości, narkotyków i walki o przetrwanie odkrywa swoją prawdziwą naturę, wcielił się znakomity aktor-tancerz Hannes Langolf.

Przedstawienie transmitowano na żywo w grudniu zeszłego roku do kilkuset kin kin na całym świecie, w ramach cyklu "National Theatre Live". Tradycyjnie podczas transmisji zarejestrowano je, by międzynarodowa widownia, która nie uczestniczyła w przekazie na żywo, miała możliwość obejrzenia tego spektaklu. Do polskiej publiczności oglądającej inscenizacje z cyklu "National Theatre Live" dołączą - oglądając "JOHNA" - widzowie Włocławka, Bydgoszczy i Zabrza.

Pomysłodawcą i reżyserem "JOHNA" jest Australijczyk Lloyd Newson, jednak zgodnie z tradycją poszukującego teatru ruchu DV8 Physical Theatre cały jego zespół tworzył choreografię spektaklu. Charakterystyczną cechą języka scenicznego DV8 jest fakt, że artyści tańczą nie do muzyki, ale do wypowiadanych przez siebie kwestii. Tak też jest w obrazoburczym "JOHNIE", który jednak mówi - choć niejednokrotnie językiem wulgarnym - o tym, o czym od wieków mówi teatr: o pragnieniu miłości i potrzebie bycia dla kogoś ważnym. DV8 zagościł na deskach londyńskiego National Theatre na specjalne zaproszenie Nicholasa Hytnera, dyrektora artystycznego tej narodowej sceny Wielkiej Brytanii. To rzecz dla miłośników współczesnego tańca, ale też dla tych, którzy w sztuce cenią świeżość spojrzenia i moc przekazu.

Przedstawienie z polskimi napisami | Przedstawienie dla widzów 18+

***

GDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ "JOHNA"

05.02.2015:

sieć Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie, Zabrze

07.02.2015:

Wrocław, kino Nowe Horyzonty

09.02.2015:

Konin, Koniński Dom Kultury

19.02.2015:

Łódź, kino Wytwórnia

22.02.2015:

Opole Lubelskie, kino Opolanka

Wrocław, kino Nowe Horyzonty