powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sopot. Sfilmowana Masłowska w Teatrze na Plaży

W tym tygodniu w Teatrze na Plaży odbędą się cztery pokazy filmowej adaptacji wystawionej przez Grzegorza Jarzynę na scenie TR Warszawa i cieszącej się ogromnym sukcesem sztuki Doroty Masłowskiej - "Między nami dobrze jest".

Sztuka została napisana przez Masłowską w 2008 roku na zamówienie TR Warszawa i wystawiona rok później na scenie przy Marszałkowskiej.

"Między nami dobrze jest" to opowieść o polskim społeczeństwie czasu transformacji - pełna groteskowych dialogów złożonych z przewrotnie potraktowanych cytatów z popkultury, szyderstw z języka reklam, kolorowych czasopism, tabloidów i stereotypów narodowych. Głównymi bohaterkami są żyjące poniżej minimum socjalnego, zamieszkujące ciasną warszawską kawalerkę przedstawicielki trzech pokoleń kobiet: Osowiała Staruszka na wózku inwalidzkim, jej córka Halina i wnuczka - Mała Metalowa Dziewczynka.

Panoramę postaci uzupełniają ich sąsiedzi - roznosicielka ulotek Bożena i reżyser filmu Koń, który jeździł konno, a także dwójka aktorów, prezenterka telewizyjna oraz pragnąca ratować różnego rodzaju "biednych ludzi"

***

5-6 lutego | czwartek-piątek | godz. 19.00

7-8 lutego | sobota-niedziela | godz. 18.00

Bilety:

on line / ekobilet: 10 zł

Dodatkowo bilety można również kupić w biurze Teatru na Plaży (pon. - pt. 9-15.00)

***

Teatr na Plaży

al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot

tel. 58 555 22 34, info@teatrnaplazy.pl

www.teatrnaplazy.pl