powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Wkrótce premiera Teatru Tańca Dekompresja

Scena Tańca Współczesngo zaprasza 7 lutego o godz. 19.00 na premierę Teatru Tańca Dekompresja "Research".

To spektakl, który z pomocą dramaturgii ciała opowiada o ograniczeniach i zmaganiach, które podejmujemy z własnymi lękami.

Tańczą: Agnieszka Muczyń, Katarzyna Krzysztofek, Bernadetta Zwierowska, Sławomir Szopiński, Krzysztof Szopiński

Choreografia i reżyseria: Bartek Serowik

Muzyka: Ines Bloom

**

"Research"

Znajdujemy się w punkcie bez wyjścia. Ograniczeni i zniewoleni podejmujemy walkę z własnymi lękami. To swoisty labirynt. Pułapka z milionami rozwiązań, wyjście z niego zdaję się być niemożliwe. Każda próba wyzwolenia uświadamia nam, że z powrotem znajdujemy się w punkcie wyjścia.

W centrum sceny ustanowiona jest ściana, to element scenografii, ale w trakcie pracy stał się integralną częścią spektaklu. Stawiamy sobie pytanie: na ile jesteśmy w stanie stworzyć swoją własną przestrzeń? "Research" - to nieustające badanie siebie, swoich możliwości, progów wytrzymałości, cielesności, przestrzeni, instynktów.

Teatr Tańca Dekompresja powstał w kwietniu 2004 roku w Kętrzynie na Mazurach. Ostatecznie staliśmy się niezależnym zespołem. Od samego początku swojej działalności zrzeszaliśmy pasjonatów tańca, teatru oraz innych dziedzin sztuki. W 2011 roku TTDP pojawił się w Krakowie. Krakowski debiut sceniczny to "Otwarte przestworza" na zespół instrumentalny, tancerzy i warstwę elektroniczną (2011), scenariusz powstał na podstawie opowiadania o tym samym tytule autorstwa Ursuli K. Le Guin.

**

Założyciel/choreograf Teatru Tańca Dekompresja

Bartek Serowik - tancerz, instruktor tańca współczesnego, choreograf, wokalista

Tancerz, choreograf i wokalista, instruktor ds. upowszechniania teatru i tańca. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 5 lat. Swój warsztat doskonalił pod okiem uznanych polskich i zagranicznych specjalistów. Współpracował z wieloma ośrodkami kultury na terenie całej Polski jako instruktor tańca. Choreograf wielu zagranicznych projektów, laureat konkursów ogólnopolskich. Uczestniczył w wielu projektach telewizyjnych zarówno jako wokalista jak i choreograf m.in.: Piosenki Jacka Cygana w reżyserii Cezarego Domagały, choreografia dla programu TVP1 Lato z Jedynką. Założył i prowadzi Teatr Tańca Dekompresja.

**

7 lutego 2015, godz. 19.00

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 15

Bilety: 10 zł, 15 zł