powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wałbrzych. "W maliny" czyli warsztaty teatralne dla młodzieży

Od 27 stycznia do 1 lutego (drugi tydzień ferii zimowych) Teatr Szaniawskiego zaprasza gimnazjalistów i licealistów na warsztaty teatralno-performatywne, inspirowane "Balladyną" Juliusza Słowackiego i nadchodzącą premierą tego dzieła w reżyserii Wojciecha Farugi.

Punktem wyjścia dla tygodniowych zajęć stanie się tekst i sposób jego funkcjonowania w kanonie literatury i w kanonie szkolnych lektur. Celem warsztatów będzie "odczarowanie" "Balladyny" i stworzenie szansy na inne niż tradycyjnie szkolne odczytanie dramatu, w ramach podejmowanych teatralnych eksperymentów i performerskich akcji w przestrzeniach Teatru i miasta.

Warsztaty poprowadzą pedagodzy teatru ze Stowarzyszenia Pedagogów Teatru w Warszawie: Dorota Ogrodzka i Sebastian Świąder.

Zajęcia będą odbywać się codziennie od godz. 10.00 do 16.00 (z godzinną przerwą) i zakończą się pokazem przygotowanych akcji performatywnych w dniu 1 lutego 2015.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Chętnych obowiązuje obecność podczas całego tygodnia zajęć.

Zapisy przyjmowane są w Biurze Współpracy z Publicznością: 74 648 83 01. Liczba miejsc OGRANICZONA!

!!! Uczestnicy proszeni są o przygotowanie na pierwsze spotkanie( 27.01) lokalnej historii/opowieści o rodzinnym lub obyczajowym konflikcie z wątkiem kryminalnym w tle.

Projekt realizowany jest w ramach programu "Klasyka Żywa".