powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Warsztaty z Vitorem Lemos na Stadionie Narodowym

Teatr XL i Stowarzyszenie Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt w swojej siedzibie na Stadionie Narodowym organizuje dwudniowe warsztaty ze światowej klasy brazylijskim reżyserem Vitorem Lemos.

Już w styczniu na Stadionie Narodowym w Warszawie będziemy mieli niepowtarzalną okazję pracować nad rolą i techniką improwizacji aktorskiej z artystą, który specjalnie na tę okoliczność 17 i 18 stycznia przylatuje do nas z Rio de Janeiro !

Vitor Lemos jest znanym i cenionym reżyserem w całej Brazylii. Magister Sztuk Audiowizualnych,profeso r Katedry Sztuki na Katolickim Uniwersytecie PUC w Rio de Janeiro, a także na Candido Mendes University, na którym jest dyrektorem Instytutu Teatralnego.

Lemos związał swoje życie z teatrem, przede wszystkim z aktorstwem i performansami.

Wyreżyserował ponad 25 spektakli.

Aktualnie współpracuje z Ośrodkami w całej Europie, m.in. z Uniwersytetem Kopenhaskim.

Główna sfera zainteresowań tego warsztatu to poszukiwanie sposobów tworzenia postaci literatury dramatycznej w procesie współdziałania, który tworzy klimat i atmosferę twórczej, przeobrażającej i pełnej życia mocy. Koncentracja na organicznej naturze aktora przedstawia ważne problemy w traktowaniu postaci, szczególnie wtedy gdy sfera fikcji nie jest zaniedbywana. Bohater staje się manifestacją możliwości od aktora - podmiotu, powstałych w czasie związku z partnerem.

Przypomina to podejście Antonio Negri - systemu produkcyjnego wyznaczanego przez takie wartości jak współpraca, kreatywność, prokreacja i wyobraźnia.

Doświadczenie nie jest ani akumulacją tego, co zostało zrobione, ani tego, co już poznane.

Charakter jest doświadczeniem. Wychodząc z takich założeń, warsztaty pozwolą nam zgłębiać improwizację na bazie codziennych sytuacji, aby zastanowić się nad rolą, jako docieraniem do innych systemów logicznych i wrażliwości odkrywanych w relacji między aktorem i jego partnerem scenicznym.

Teatr XL na Stadionie Narodowym

17-18 stycznia 2015, godz. 11:00- 15:30

***

Dla studentów Szkół Teatralnych, Uczelni Wyższych na kierunkach humanistycznych i innych zainteresowanych teatrem, a także wybranych uczniów Szkół Średnich.

Zgłoszenia rozpatrywane na podstawie CV.

Liczba miejsc ograniczona, max 15 osób.

Kontakt: sandra.eduteart@gmail.com/ 693563634

200 zł za 2 dni po 4 h + przerwa.