powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. "Impresje Zimowe", czyli dzieci tańczą dla rówieśników

Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź, Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca i Szkoła Artystyczno-Akrobatyczna zapraszają od 17 stycznia na zimowe spektakle w wykonaniu uznanych artystów i dzieci.

Aula im. Brunona Czajkowskiego na poznańskich Jeżycach staje się miejscem, w którym regularnie gości muzyka, taniec, akrobatyka, gdzie można zobaczyć spektakle baletowe. Już po raz kolejny Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź, Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca i Szkoła Artystyczno-Akrobatyczna zapraszają od 17 stycznia na zimowe spektakle w wykonaniu uznanych artystów i dzieci.

- To już tradycja, że zimą po świętach wystawiamy spektakl przygotowany specjalnie przez dzieci i dla dzieci - mówi Anna Niedźwiedź, właścicielka Szkół. - Tym razem zabierzemy wszystkich do krainy wypełnionej muzyką Gabriela Kaczmarka i scenami baletowymi. Impresje Zimowe podobnie jak schumannowskie Winterreise, to cykl połączonych ze sobą obrazów i przeplatających się opowieści, swoją inspirację czerpiących z zimowego krajobrazu i kulturowych wyobrażeń dotyczących tej pory roku.

W "Impresjach Zimowych" wyreżyserowanych przez Annę Niedźwiedź przewodnikami po krainie tańca są zabawny bałwanek, mroczny kruk i piękne śnieżynki. Uważni widzowie, którzy wsłuchają się, odkryją ukryte w warstwie dźwiękowej motywy polskich i zagranicznych kolęd oraz nawiązanie do tradycji jasełkowej. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Choreografię przygotowały: Ewa Aksamitowska, Magdalena Kossakowska, Sandra Napierała, Beata Wrzosek-Dopierała. W rolach głównych wystąpią: Wiedźma pierwsza - Joanna Gaul, Wiedźma druga - Katarzyna Skowrońska, Wiedźma trzecia - Renata Dobkowska, Topniejący bałwanek - Viktor Davydiuk (gościnnie), a także uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej.

Bilety na spektakle w Auli im. B. Czajkowskiego, ul. Mansfelda 4 można rezerwować telefonicznie pod numerem 501 065 265, lub na stronie internetowej szkolabaletowa.poznan.pl. Bilety w cenie 25 zł indywidualne, 20 zł grupowe.