powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kalisz. Promesa: 250-lecie teatru publicznego... dla Teatru Bogusławskiego

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu w roku 2015 zrealizuje projekt animacyjny "Kalisz: Laboratorium dla przyszłości".

Z dumą informujemy, że Teatr otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Teatr 2015 - Promesa: 250-lecie teatru publicznego w Polsce. Edukacja teatralna i promocja teatru" na projekt "Kalisz: Laboratorium dla przyszłości".

W roku 2015 Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego przygotuje cykl warsztatów animacyjnych w przestrzeni miejskiej, w które włączą się przedstawiciele różnorodnych grup zawodowych (niezwiązanych dotychczas z Teatrem), lokalni aktywiści miejscy, kaliskie stowarzyszenia i instytucje (Kaliska Inicjatywa Miejska, Rowerem do Nowoczesności, Fundacja Bądźmy Razem, Stowarzyszenie Bank Energii Kulturalno-Artystycznej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci słabo słyszących i niesłyszących, Kaliscy Seniorzy, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Teatr ADO, Stowarzyszenie Multi Art, Polski Związek Niewidomych Kalisz i Dom Pomocy Społecznej) oraz zaproszeni eksperci i artyści (m.in. Wojtek Ziemilski i Centrum w Ruchu).

Celem projektu jest taka realizacja misji teatru publicznego, która zakłada służbę mieszkańcom miasta również poprzez działania o charakterze partycypacyjnym, kształtujące świadomość obywatelską - Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego ma stać się ośrodkiem integracji lokalnej wspólnoty, zaktywizowanej wokół idei pozytywnej społecznej zmiany. Punktem wyjścia dla każdego odcinka cyklu stanie się zaprezentowanie wyimaginowanej, idealnej przyszłości miasta. Całoroczny cykl składa się z sześciu warsztatów, m.in.: warsztatów architektonicznych, projektu filmowego dla młodzieży, warsztatów ruchowo-tanecznych i warsztatów o alternatywnym lokalnym odżywianiu.