powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. Debiuty w "Traviacie"

W dniach 11, 12, 13, 14 grudnia Opera Bałtycka zaprasza na "Traviatę" w reżyserii Karoliny Sofulak pod kierownictwem muzycznym Tadeusza Kozłowskiego. Podczas grudniowych spektakli będą miały miejsce trzy debiuty.

12 i 14 grudnia po raz pierwszy w partii Violetty na naszej scenie wystąpi Katarzyna Oleś-Blacha. Partnerować jej będą m.in. Paweł Skałuba jako Alfredo i Zbigniew Macias jako Germont. 11 i 13 grudnia w partii Alfreda zadebiutuje młody tenor David Beucher. Będzie to jego pierwszy występ operowy w repertuarze tenorowym. Jego partnerką sceniczną będzie Marcelina Beucher (prywatnie żona artysty) w partii Violetty i Leszek Skrla jako Germont. W grudniowych spektaklach "Traviaty" po raz pierwszy na naszej scenie partię Flory wykona znana pomorskiej publiczności młoda mezzosopranistka Karolina Sikora.

Katarzyna Oleś-Blacha to jeden z najlepszych polskich sopranów koloraturowych, primadonna Opery Krakowskiej. Laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów m.in. w 2010 roku otrzymała III nagrodę w kategorii głosów żeńskich na VII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie, a w 2012 roku została uhonorowana Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii "Najlepsza śpiewaczka". W lipcu 2014 roku została Laureatką nagrody "Ars Quaerendi" za wybitne działania na rzecz promocji kultury.

Za szczególnie ważne w dorobku artystki należy uznać role: Rozyna ("Cyrulik sewilski" Rossiniego), Gilda ("Rigoletto" Verdiego), Olympia ("Opowieści Hoffmanna" Offenbacha), Zerbinetta ("Ariadna na Naxos" Straussa), Violetta ("Traviata" Verdiego) oraz najczęściej wykonywana przez nią partia Królowej Nocy ("Czarodziejski flet" Mozarta). Partią Łucji ("Łucja z Lammermooru" Donizettiego) debiutowała w Operze Narodowej w Warszawie.

David Beucher ukończył studia wokalne jako baryton, a aktualnie jest stypendystą "CUBEC Accademia di Belcanto Mirella Freni" w Modenie we Włoszech gdzie pracuje nad repertuarem tenorowym.

***

"Traviata"

11 grudnia, godz. 19

12 grudnia, godz. 19

13 grudnia, godz.19

14 grudnia, godz. 17

Rezerwacja biletów:

kasa biletowa: 58 763 49 06 lub 763 49 12/13 wew 342

kasabiletowa@operabaltycka.pl

Biuro Obsługi Widzów: 58 350 06 15

bow@operabaltycka.pl