powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Przegląd "+++ tańca" 2005

14 grudnia o g. 19.15 w Teatrze Małym odbędzie się przedstawienie z cyklu prezentującego spektakle teatrów tańca "+++ tańca". W ramach wieczoru obejrzymy trzy pokazy: "2moreless" (na zdjęciu) Teatregroup TRAVA (Berlin/Warszawa), "Juicy Flesh" Teatru Dada von Bzdülöw z Gdańska i "Slam [in]" Teatru Bretoncaffe z Warszawy.

"2moreless" Theatregroup TRAVA

Choreografia i wykonanie: Anna Jankowska, Rafał Dziemidok. Projekt oświetlenia: Ewa Garniec. Muzyka: Michał Zybert, Marek "sYn" Kałuszka, Piotr Staniszewski. Zdjęcia i grafika: Tomasz Dyczewski. Produkcja: eferte Fundacja Rozwoju Tańca. Theatregroup TRAVA została założona w 1998 roku przez dwie niezależne performerki: Heini Nukari z Finlandii i Ankę Jankowską z Polski. Działają głównie w Europie Zachodniej. Do najnowszego przedstawienia zaprosiły polskiego tancerza i choreografa Rafała Dziemidoka.

"Juicy Flesh" Teatru Dada von Bzdülöw z Gdańska Choreografia i wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Anna Steller. Muzyka: Jacek Staniszewski. Światło: Michał Kołodziej. Premiera 12 maja 2005

Katarzyna Chmielewska jest współzałożycielką Teatru Dada von Bzdülöw, Anna Steller rozpoczęła tam swoją karierę zawodową. Artystki biorą udział w licznych projektach polskich i zagranicznych. Ich najnowsze przedsięwzięcie to okazja do wymiany zdobytych doświadczeń.

"Slam [in]" Teatru Bretoncaffe z Warszawy

Reżyseria, tekst: Sławomir Krawczyński. Choreografia, wykonanie: Anita Wach. Współpraca choreograficzna, wykonanie: Anna Godowska. Muzyka, działania wokalne: Dominik Strycharski.

Teatr Bretoncaffe został założony w 2001 roku w warszawie. W swojej twórczości łączy taniec współczesny, ruch, aktorstwo, tekst i muzykę. Tytuł projektu - Slam [in] - pochodzi od modnego obecnie zjawiska artystycznego, na które składają się poezja, teatr, performance, dźwięk.

Ceny biletów: 25 zł. Ulgowy 20 zł. Bilet na wolne miejsce 17 zł.