powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Tyczyn. "Pastorałka dla Woła i Osła"

Grupa Miłośników Teatru czyli Zofia Domino, Zakia Cieślicka-Majka, Tomasz Chlebek, Podkarpackie Stowarzyszenie Pracowników Pomocy Społecznej, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej zapraszają na premierę spektaklu "Pastorałka dla Woła i Osła" (na podstawie tekstu Pawła Paliwody)

Projekt "Teatralna Szopka w Spichlerzu" już od września oferował uczestnikom świąteczną atmosferę za sprawą spektaklu nad którym młodzież pod okiem Ewy Mrówczyńskiej, Agnieszki Zaguły oraz Magdaleny Skubisz pracuje czyli "Pastorałka dla woła i osła" na podstawie tekstu Pawła Paliwody.

W ramach projektu realizowaliśmy wiele różnych działań osnutych wokół teatru oraz świątecznych tradycji. Uczestnicy wzięli udział w spotkaniach opowiadających o historii teatru amatorskiego w Tyczynie ( który rokrocznie prezentował mieszkańcom tradycyjne Jasełka) a 18 grudnia będą uczestniczyć w spotkaniu etnograficznym z Panią Justyna Orlikowska ze stowarzyszenia Pracownia etnograficzna, poznają tradycje świąteczne, zwyczaje z różnych regionów Polski.

Integralną częścią projektu jest konkurs plastyczny "Kolęda wyobraźnią malowana", który ma na celu propagowanie wśród dzieci sztuk plastycznych oraz umożliwianie twórczego wyrażanie siebie. Jego zadaniem jest również przypomnienie dzieciom odchodzącego już w niepamięć zwyczaju kolędowania oraz przybliżenie dzieciom treści wyrażanych w tradycyjnych polskich kolędach.

Młodzież Grupy Teatralnej ma możliwość odbycia profesjonalnego kursu teatralnego. Co sobotę uczestniczą w zajęciach aktorskich i scenograficzno-charakteryzatorskich, które w sumie trwają 6 godzin. Dodatkowo mieli możliwość podszkolenia swoich głosów podczas zajęć wokalnych.

Do finałowego przedstawienia zostało juz kilkanaście dni. Praca wre, próby trwają mamy nadzieję, że razem z nami bedziecie Pańastwo uczestniczyć w tym święcie tradycji i teatru.

Projekt edukacji teatralnej dzieci i młodzieży "Teatralna Szopka w Spichlerzu" realizowany przez Grupę Miłośników Teatru "dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce" oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacji Generator Inspiracji

**

21.12.2014 godz. 14:00

sala widowiskowa MGOK Tyczyn, ul. Mickiewicza 1

Opieka reżyserska: Ewa Mrówczyńska

Opieka scenograficzno-charakteryzatorska:

Agnieszka Zaguła

Opieka muzyczna: Magdalena Skubisz

Występują:

Agata Bilik, Sylwia Ciebiera , Monika Domino,

Dominika Fedus, Martyna Krzanowska,

Aleksandra Leniart, Joanna Madera ,

Maciej Piotrowski , Maria Zegar ..