powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Płock. Spektakl "Żydzi płoccy" w MŻM

Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku zaprasza 11 grudnia o godz. 19 na spektakl "Żydzi płoccy", którego scenarzystą i reżyserem jest Mariusz Pogonowski.

Spektakl "Żydzi płoccy" swoją światową premierę miał w Muzeum Żydów Mazowieckich w lutym br. Okazał się wielkim sukcesem artystycznym i frekwencyjnym. Na życzenie publiczności zostanie zagrany jeszcze raz. Mariusz Pogonowski treść sztuki oparł m.in. na wspomnieniach Adama Neumana Nowickiego - płocczanina pochodzenia żydowskiego. Wystąpią m.in. aktorzy płockiego Teatru Dramatycznego i Stowarzyszenia Teatr Per Se.

Mariusz Pogonowski - aktor, scenarzysta i reżyser teatralny - jest płocczaninem, absolwentem Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku i Wydziału Aktorskiego wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na scenie płockiego Teatru Dramatycznego, którego jest aktorem, był m.in. Chlestakowem w "Rewizorze", Henrykiem w "Ślubie", Pchełką w "Antygonie w Nowym Jorku", Trufaldynem w "Słudze dwóch panów", zagrał tytułowe role w spektaklach "Obywatel M." i "Mazepa". Ponadto wystąpił jako Dymitr w "Braciach Karamazow" lubelskiego Teatru Provisorium, jednej z najważniejszych sztuk teatralnych w Polsce w 2011 r. Jest założycielem i szefem płockiego Stowarzyszenia Teatr Per Se, skupiającego aktorów-amatorów, głównie młodych ludzi. Prowadzi zajęcia teatralne w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki.

***

Muzeum Żydów Mazowieckich

ul. Kwiatka 7