powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr na Stadionie Narodowym

Stadion Narodowy i Teatr XL wspólnymi siłami stworzą pierwszy na Świecie Teatr na Arenie sportowej. Specjalny pokaz spektaklu "Lekarz mimo woli" już 5 grudnia o godzinie 19:00.

Bilety dostępne w sprzedaży na stronie internetowej Teatru XL. Stadion Narodowy stworzony z myślą o Euro 2012 zaskakiwał już wiele razy organizując w 2013 i 2014 roku najbardziej spektakularne wydarzenia w Polsce.

Teatr XL, który już od 5 grudnia będzie można podziwiać na Stadionie Narodowym powstał dzięki Stowarzyszeniu Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt. O nawiązaniu współpracy zadecydowały wspólne cechy: międzynarodowość, wielokulturowość i pomysłowość. Teatr XL od samego początku charakteryzowała się współpracą z ośrodkami kultury na całym świecie m.in. Crearc we Francji, Teatr Litensky w Omsku, Performing Arts at PUC Rio de Janeiro, Instituto Teatrale Europeo Rzym. Stadion Narodowy był już miejscem zmagań największych piłkarskich gwiazd, zawodów lekkoatletycznych, boiskiem MŚ w siatkówce, wielkim windsurfingowym basenem oraz dakarską pustynią. Tymi słowami w ostatnim czasie wspomina się Koronę Stolicy. Nie kończąc na wydarzeniach o charakterze sportowym czy muzycznym postanowiliśmy dołączyć do warszawskich miejsc kultury.

Jako pierwsza arena sportowa na świecie Stadion Narodowy będzie miał swój własny Teatr. Specjalny pokaz spektaklu "Lekarz mimo woli" 5 grudnia o godzinie 19.00, natomiast regularny repertuar rozpoczyna się już 6 grudnia. Bilety są już dostępne w sprzedaży poprzez stronę internetową Teatru XL, na której możemy dokonać zakupu lub rezerwacji. Cena biletów sięgają od 30 do 60zł. Repertuar znajduje się na stronie www.teatrxl.com.

Teatr XL, należy do teatrów dramatycznych. Powołali go do życia młodzi absolwenci szkoły aktorskiej, do których bardzo szybko dołączyli wybitni aktorzy starszego pokolenia jak Miriam Aleksandrowicz oraz reżyserzy jak Sergieui Timofieev czy Andre de la Cruz. Współpraca z reżyserami z różnych części świata sprawia, że repertuar teatru wyróżnia się na tle teatrów dramatycznych stolicy. Jako JEDYNY zawodowy teatr w Polsce zajmuje się też teatrem forum. Spektakle mają miejsce nie tylko na scenie ale również wśród publiczności, co pozwala zbudować niezapomniany klimat sztuki. Każdy widz może poczuć się jak jeden z bohaterów.

W Teatrze XL będziemy mieli okazję obejrzeć nie tylko utwory klasyków Gombrowicza czy Moliera, ale również pojawiają się sztuki, które po raz pierwszy są wystawiane na deskach teatralnych. Przyjmujemy zasadę, że teatr ma przynosić rozrywkę, ale mówić tez o rzeczach ważnych. Prowokować do śmiechu, ale i do poważnych rozmów.

Będzie śmiesznie ("Lekarz mimo woli" reż. Serguei Timofieev) i tajemniczo ("Panny dworskie" reż. Andre de la Cruz, inspirowane "Sznurem" Hitchcocka), nie zabraknie też propozycji dla najmłodszych.

STADION NARODOWY TO MIEJSCE NOWOCZESNE, idące z duchem czasu. Jeśli teatr to tylko z elastyczną i nowoczesną strukturą, ale tradycyjnie wysokim poziomem.

Kasa otwarta na godzinę przed każdym spektaklem

Rezerwacje i przedsprzedaż: rezerwacje.teatrxl@gmail.com lub tel: 500 261 813

Ceny biletów: normalny 60 zł / ulgowy 40zł / grupowy 30 zł