powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Do organizatorów Łódzkich Spotkań Teatralnych

Szanowni Organizatorzy ŁST

Sytuacja związana z wycofaniem z programu Łódzkich Spotkań Teatralnych spektaklu Teatru Suka Off z Katowic, sprowokowała nas do wyrażenia protestu wobec tego faktu oraz wzbudziła obawy co do ograniczeń swobody wypowiedzi artystycznej w Polsce.

Oświadczamy, że ubolewamy nad faktem, że Teatr Suka Off nie zaprezentuje się na żywo w programie Łódzkich Spotkań Teatralnych. Jednocześnie Piotr Węgrzyński poinformował nas, że teatr Suka Off zaprezentuje się 9 grudnia o godzina 20 w klubie LUKA w Łodzi, poza programem festiwalu.

Do tej pory w ramach protestu rozważaliśmy możliwość wycofania swoich przedstawień z festiwalu, jednak po rozmowie z Piotrem Węgrzyńskim (kier. art. teatru Suka Off) oraz w związku z faktem, że z inicjatywy organizatora festiwalu w oficjalnym programie ŁST odbędzie się debata dotycząca granic wolności w sztuce, podczas której zostanie zaprezentowane nagranie spektaklu "Clone Faktory", informujemy, że nasze teatry potwierdzają swój udział w XIV edycji festiwalu.

Uważamy, że nie możemy dać naszym przeciwnikom pretekstu do zamknięcia festiwalu, bo jak słusznie zauważył twórca Suki Off, najbardziej ucierpiałby na tym teatr niezależny.

Z wyrazami szacunku. Teatr Stajnia Pegaza, Teatr Zielony Wiatrak, Teatr Wiczy, Teatr From Poland.