Działalność Instytutu Tańca i Muzyki

11-03-2010
10-01-2011
Warszawa. Pierwszy Kongres Tańca w kwietniu
Instytut Muzyki i Tańca zaprasza na Pierwszy Kongres Tańca w dniach 27-29 kwietnia br. Kongres zgromadzi reprezentantów wszystkich grup zawodowych związanych z tańcem.
22-09-2010
Warszawa. Powołano Instytut Muzyki i Tańca
Minister kultury Bogdan Zdrojewski powołał Instytut Muzyki i Tańca, którego stworzenie postulowali rok temu uczestnicy Kongresu Kultury Polskiej. Minister przedstawił też po raz pierwszy "Pakiet +" - dokument, w którym odpowiada na pytania sformułowane rok temu.
21-09-2010
Rok po Kongresie Kultury. Bilans
- Żadnej instytucji podległej ministerstwu nie dotyka problem spadku nakładów. Mogę natomiast sypać przykładami znacznych zwyżek, zwłaszcza w odniesieniu do instytucji poszerzających swoją aktywność. Innym problemem są tegoroczne ograniczenia nakładów na kulturę w trzech dużych miastach i jednym województwie - z ministrem Bogdanem Zdrojewskim rozmawia Jacek Cieślak.
31-07-2010
Instytut Muzyki i Tańca - razem, a jednak osobno
- Infrastruktury jako takiej tworzyć nie będziemy, ale spróbujemy ulepszyć to, co istnieje. Będziemy chcieli zbudować centralną bibliotekę i archiwum taneczne, których jako takich nie ma w Polsce. Będą to zbiory związane z historią tańca, a także z estetyką, pedagogiką itp. Zajmiemy się oczywiście także animacją życia związanego z tańcem i muzyką, ale nie będziemy wchodzić w kompetencje działających już instytucji czy organizacji pozarządowych. Nie będziemy tworzyć spektakli, nie będziemy zajmować się działalnością artystyczną, nie będziemy wyznaczać żadnych profili estetycznych - mówi portalowi ngo.pl Joanna Szymajda, pełnomocnik ministra kultury ds. organizacji Instytutu Muzyki i Tańca.
23-06-2010
Warszawa. Andrzej Kosowski i Joanna Szymajda stworzą Instytut Muzyki i Tańca
Redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Andrzej Kosowski i Joanna Szymajda z Uniwersytetu Łódzkiego to osoby, które utworzą Instytut Muzyki i Tańca. W środę w Warszawie otrzymali oni nominacje od ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.
11-03-2010
Taniec nie będzie na lodzie?
Podczas Kongresu Kultury Polskiej w Krakowie minister kultury Bogdan Zdrojewski zapowiedział powołanie państwowego Instytutu Tańca. Właśnie padły pierwsze konkretne propozycje. To dobrze, bo bez "adresu" taniec nigdy nie zostanie uznany za ważną dziedzinę sztuki - pisze Joanna Derkaczew w Gazecie Wyborczej.
24-02-2010
List otwarty ludzi tańca do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
16-10-2009
Powołać Instytut Tańca
Minister kultury i dziedzictwa narodowego zapowiedział powołanie Instytutu Tańca. Czy instytucja zajmująca się problemami artystów tańca i ruchu jest potrzebna? - na to pytanie odpowiadają w Polsce Gazecie Wroclawskiej Zbigniew Szymczyk i Marek Oleksy, dyrektorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy oraz Jacek Gębura, dyrektor sceny tańca Teatru Muzycznego Capitol.
12-10-2009
Ankieta "Taniec współczesny - co dalej?"
Portal kulturaenter.pl przeprowadził ankietę wśród twórców tańca dotyczącą sytuacji tańca w Polsce. Na sześć pytań o najważniejsze problemy tańca artystycznego odpowiadają Leszek Bzdyl, Joanna Czajkowska, Daria Dziedzic, Ryszard Kalinowski, Dariusz Kosiński, Edyta Kozak, Witold Mrozek, Sandra Wilk i Anna Żak.
26-09-2009
Po Kongresie: Instytut Tańca - ale jaki?
W swoim piątkowym przemówieniu podczas Kongresu Kultury Polskiej, minister Bogdan Zdrojewski zapowiedział powołanie Instytutu Tańca - pisze Witold Mrozek w portalu nowytaniec.pl