powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. Spektakl dzieci i seniorów w WOAK-u

29 listopada o godz. 12.30 w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu przy ul. Szpitalnej 8, odbędzie się przedstawienie teatralne pt. "Na morza dnie", przygotowane przez wychowanków toruńskiego domu dziecka "Młody Las" wspólnie z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W wydarzeniu weźmie udział Elżbieta Olszewska, Dyrektor Programowy Fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" i zarazem pomysłodawczyni programu "Generacje - Kreacje". Spektakl stanowi podsumowanie wielomiesięcznego projektu mającego na celu integrację pokoleń, który w 2014 r. Fundacja zrealizowała w trzech miastach: Toruniu, Łodzi i Krakowie.

Prowadzona od kilku lat inicjatywa pn. "Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń" ma na celu integrację dwóch społecznie marginalizowanych grup, międzypokoleniowy przepływ kulturowy oraz przygotowanie dzieci z Domów Dziecka i seniorów z Uniwersytetów III Wieku do aktywnego uczestnictwa w kulturze i życiu społecznym. W ramach bieżącej edycji programu w Toruniu uczestnicy projektu brali razem aktywnie udział w warsztatach plastycznych, multimedialnych, muzycznych oraz teatralnych. Dzięki wspólnym zajęciom, w tym także wyjściom do teatru i muzeum, dzieci i seniorzy stworzyli razem autorski spektakl w konwencji czarnego teatru, do którego samodzielnie wykonali scenografię i w którym wszyscy wezmą udział.

Jestem przekonana, że formalny koniec "Generacji - Kreacji" będzie początkiem trwałych przyjaźni pomiędzy wychowankami domu dziecka a seniorami - mówi Barbara Rogalska, koordynatorka toruńskiej edycji projektu i kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".

Serdecznie zapraszamy na spektakl!

Projekt "Generacje - Kreacje. Sztuka w dialogu pokoleń" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz grupy Lotos.