powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spotkanie z Ricardo Marquesem

Fundacja Instytut Reportażu zaprasza 25 listopada na kolejne spotkanie z cyklu: "Tu mieszkamy: jestem z Brazylii".

Faktyczny Dom Kultury, ul. Gałczyńskiego 12, Warszawa

25 listopada 2014 (wtorek), godzina 19:00

wstęp wolny

Jak się u nas czują cudzoziemcy? Spotkanie z Ricardo Marquesem, tancerzem, muzykiem i aktorem, Aldo Martins De Franca oraz Thiago Rangelem, kierownikiem w polskiej firmie porozmawia Agata Błoch z Fundacji Terra Brasilis.

Ricardo i Ardo zaprezentują tradycyjny brazylijski taniec capoeira

Prowadzenie: Aleksandra Szyłło

***

"Wszyscy o wszystkim mało wiemy". Te słowa Ryszarda Kapuścińskiego są mottem Fundacji Instytut Reportażu. Możemy powiedzieć, że równie mało jako społeczeństwo wiemy o cudzoziemcach przebywających w Polsce. A niewiedza jest często powodem zaburzonej komunikacji, nieporozumień i konfliktów.

***

Fundacja Instytut Reportażu kontynuuje projekt, którego celem jest obalenie stereotypów, przybliżenie kultury omawianego kraju oraz wyjaśnienie motywów zamieszkania w Polsce przez obywateli państw trzecich, a także stworzenie platformy do dyskusji i możliwościach integracji i przenikania się kultur. Mamy nadzieję, że spotkania ta pomogą w zapobieganiu dyskryminacji imigrantów poprzez walkę z niewiedzą, uogólnieniami, stereotypami i obiegowymi opiniami funkcjonującymi w polskim społeczeństwie oraz zapobieganie ich marginalizacji poprzez włączenie ich do wartościowego projektu kulturalnego o szerokim oddziaływaniu. Jesteśmy przekonani, że cykl spotkań z obcokrajowcami wpłynie na podniesienie jakości i intensywności rzeczywistego dialogu międzykulturowego na poziomie kontaktów bezpośrednich pomiędzy społeczeństwem przyjmującym a obywatelami państw trzecich oraz włączenie cudzoziemców z grupy obcokrajowców mieszkających w Warszawie w szerokie grono stałej publiczności biorącej udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Instytut Reportażu.

Do tej pory odbyły się już spotkania z osobami pochodzącymi z Ukrainy, Rosji, Filipin, Mołdawii, Turcji i Białorusi.

Współpraca: Europejski Fundusz na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżet państwa.