powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Chorwacja. Znaniecki wystawia "Oniegina" w Zagrzebiu

Po tegorocznej premierze "Mefistofelesa" w Splicie, która miała miejsce w marcu, Michał Znaniecki powraca do Chorwacji, tym razem inaugurując nowy sezon artystyczny "Eugeniuszem Onieginem" w Teatrze Narodowym w Zagrzebiu (14 listopada).

Znaniecki, po sukcesie jaki przyniosła premiera "Mefistofelesa" stał się ważnym reżyserem w Chorwacji i ugruntowuje tam swoją pozycję. Świadczą o tym kolejne zaproszenia do Zagrzebia i Splitu, jak i inauguracja sezonu operowego w Rijece (grudzień 2014).

Nie jest to koniec spektakli inauguracyjnych, jakie przygotowuje w tym roku reżyser. Powraca do Neapolu otwierając sezon Teatro San Carlo, gdzie tym razem publiczność będzie mogła zobaczyć w jego interpretacji "Trubadura". W spektaklu udział biorą gwiazdy najważniejszych światowych scen operowych, między innymi Artur Ruciński (jako Hrabia Luna) czy Marco Berti (w partii Manrico).

Michał Znaniecki do Polski powróci po zakończeniu autorskiego projektu Festival Ópera Tigre w Argentynie, gdzie przygotowuje "The Fairy Queen" H. Purcella w międzynarodowej obsadzie. Premiera będzie miała miejsce 28 stycznia 2015 w naturalnej scenerii wyspy muzyki Kaiola Blue.

Polska publiczność będzie mogła zobaczyć nowe produkcje Znanieckiego już na początku roku 2015, kiedy to powróci do Teatru Rozrywki w Chorzowie. Po sukcesach "Producentów" i "Our House" tym razem przygotuje kolejny przebój musicalowy, będzie to "Billy Elliot".