powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kielce. "Robale" z Kubusia na żywo w TVP

3 października spektakl "Robale" (tekst i reżyseria - Agata Biziuk) grany o godz. 11.00 na scenie Teatru "Kubuś" będzie transmitowany na żywo przez TVP Kielce.

Tak jak przy każdym transmitowanym spektaklu, tak i tym razem, oprócz zgromadzonej w teatrze widowni spektakl zobaczą "na żywo" uczniowie w tych szkołach w całej Polsce, które zgłosiły chęć udziału w projekcie Telewizji Polskiej "Internetowy Teatr TVP dla szkół", realizowanym od października 2012 roku.

Jego założeniem jest docieranie z wysoką kulturą do dzieci i młodzieży z miejscowości, które mają utrudniony z nią kontakt. Jest to możliwe poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii i Internetu. Podczas transmisji dzieci i młodzież mają okazję nie tylko uczestniczyć na żywo w spektaklu odgrywanym w tym samym czasie na deskach teatru, ale również czuć więź i integrację z "żywą" widownią teatralną, współuczestniczyć w spektaklu.

Repertuar jest specjalnie dobierany w taki sposób, aby pokazać różnorodność gatunku, a także bawić i uczyć. "Robale" będą już 29 spektaklem transmitowanym w ramach tego projektu.